aguero

Golden Ball .Найбажаніший індивідуальний титул для футболіста. Ігрові спади.

Перше з чого я почну  , це те що  починаючи з цієї статті я буду писати на українській мові.Я про це давно думав , і тут мені допомогли зробити вибір україномовні блогери. Дуже їм дякую.

Добре менше з тим. Я хочу написати про володарів Золотого Мяча останніх 5-ти років. Всім відомо що Золотий Мяч - це найбажаніший індивідуальний титул для футболіста.

І так почнем......

Володаря "Золотого мяча"  вибирають журналісти з різних країн , які представляють свою країну на голосованні. До 1995 року "Золотий мяч"  вручався футболістам , які виступають за європейські збірні.В перший же рік , коли було прийнято нагороджувати неєвропейського футболіста, який виступає за європейський клуб  , " Золотий мяч" получив футболіст з Африки - Джордж Веа. В більшості "Золотий мяч" получали гравці атакувального плану, тобто нападники. Але  Лев Яшин - один воротар в історії ,який получив цей титул. " Золотий мяч вручають з 1956 року. Першим власником цього престижного титула був англієць Стенлі Метьюз, який грав за англійський Блекпул. За цих півсотні років "Золотий мяч " получили три українця .  Цими славними українцями є Олег Блохін(1975) , Ігор Беланов(1986) і сьогоднішній капітан національної збірної України Андрій Шевченко(2004) .Мішель Платіні  отримував "Золотий мяч" тричі, граючи за туринський Ювентус.

Але ось , що для мене є найцікавішим :  у футболіста , який недавно отримав "Золотий Мяч" зразу ж починається ігровий спад. Тобто у нього вже не йде гра так , як це було до того моменту коли футболіст добився цей приз. Принаймі я це спостерігаю протягом останніх 5-ти років. Звичайно Платіні отримував тричі , Беккенбауер двічі, Ді Стефано теж двічі  - і в них не було ніяких спадів . Але це було дуже давно. А саме зараз це є проблемою . Здається , що футболіст , отримуючи це звання , вважає що він найсильніший , і йому нічого нікому не треба доказувати. Прикро, але це і сталось з нашим Андрієм Шевченко. Отже:

2003 рік  Павел Недвед     ( Ювентус   ,  Збірна Чехії)

В 2001-ому  Недвед перейшов у стан Ювентуса за 50млн.доларів із римського Лаціо. Перший сезон для чеха не був вдалий , зате наступний був просто фантастичним , навіть трохи трагічним.Він влився в склад Юве і став лідером цієї команди.Його гарматного пострілу боялися практично всі клуби Європи. В Лізі Чемпіонів Недвед вивів Ювентус у фінал , де сам не брав участі з-за перебору жовтих карток. Цей фінал Стара Синьйора програла Мілану по пенальті.Хтозна , може якби грав Недвед у цьому фіналі - все б склалося по-іншому?У 2004- ому він виступав за збірну Чехії на Чемпіонаті Європи, де получив травму. Ну якраз у цьому році почався спад . Павел вже не грав так яскраво як в 2003-ому . Звичайно були гарні голи , але це вже не той Недвед був . Після цієї травми  Недвед втратив місце в основі Юве і залишив збірну , і вже багато хто забув про нього . Зараз він не має стабільного місця в основі Старої Синьйори , і навіть входить до числа найсильніших гравців.

2004 рік  Андрій Шевченко ( Мілан   ,   Збірна Україна)

Тріумфальний сезон для Андрія почався просто супер.Мілан виграв Суперкопа Італія в Лаціо з рахунком 3:0 , і всі голи були на рахунку Шеви. Він навіть не думав здавати . Не пригадується той матч, коли б Шевченко йшов з поля без забитих мячів.Цього сезону він став кращим бомбардиром Серії А (24гола).Його хотіли придбати майже всі європейські гранди.Своє грою він просто дивував. До того , як Шева отримав "Золотий мяч" - він двічі займав третє місце.Для фанатів Мілана він був ідолом.У Італії з словом "напад" асоціювалося  прізвище Шевченко.Після отримання нагороди, Андрій  грав досить добре , навіть пригадується 4 мячі у ворота Фенербахче . Але вже тоді відчувався спад, і Шева не був таким ,як був колись .Вже наступного року форвард збірної України зробив невірний крок - підписав контракт з  лондонським Челсі , де за два сезона забив 17голів  і більшість часу просидів на лаві запасних , або граючи за дубль.Зараз є інформація про повернення Шевченка назад у Мілан. Можливо ми знову зможем спостерігати фантастичну гру Шеви ......

2005 рік Роналдіньйо   ( Барселона    ,    Збірна Бразилії)

Фантастичний дриблінг цього бразильця зачаровував всіх . Практично не було критики в адрес гри Роні . У 2005-ому він був тим гравцем , заради якого я чекав матчі за участю Барси. Це той гравець на гру якого не надоїдає дивитись. Багато хто говорив ,що Рональдіньо вартий звання найкращого футболіста в історії . Так це все було . Гранди європейського футболу пропонували астрономічні суми за контракт бразильця .В 2004-ому і в 2005-ому отримав звання "кращого гравця світу".Але вже у 2007 році щось пішло не так . Тренер Барси Франк Райкард не завжди ставив Роні в основу , а натомість випускав молодих та перспективних. В більшості матчів місця в основі для Рональдіньо не знаходилось . Період сезону 2007 -2008 був для бразильця дуже важким . В газетах писали про його нескінченні травми та про погані відносини з тренером Барселони . Колись перехід Рональдіньо в Мілан був наче сном , а зараз бразилець ймовірно поповнить склад італійського клубу , і не за велику суму.....

2006 рік  Фабіо Каннаваро     ( Ювентус  - Реал    , Збірна Італії)

Літо 2006-ого. Чемпіонат Світу в Німеччині . Збірна Італії - чемпіон світу , а центральний захисник цієї збірної - кращий захисник цього чемпіонату , володар "Золотого Мяча" , кращий гравець ЧС 2006 , кращий гравець світу 2006-ого року. От скільки нагород посипались на Фабіо після фіналу Чемпіонату Світу. Так він став першим захисником ,який отримав звання кращого в світі. Цього ж літа Каннаваро переходить у мадридський Реал, де проводить не дуже вдалий сезон . Від нього чекали чогось неймовірного в Реалі . А вийшло? Так , багато червоних карток , дитячі помилки у захисті , ну і позбавлення місця в основі Реалу. На мою думку , це була найбільша помилка FranceFootball та інших видань. Так може він класно провів ЧС , але те що він творив після нього - це щось , це не гідне звання кращого футболіста світу.

2007рік      Кака   (  Мілан    ,   Збірна Бразилії)

Дійсно , минулого року кращих аніж Кака не було . Він вартий цього звання. Дуже пригадується ,як Кака просто розривав оборону МЮ в півфінальних матчах ЛЧ . Тоді він просто знущався.В двох півфінальних матчах з Манчестером бразилець забив три мячі, і практично сам вивів Мілан у фінал. Також був признаний званням кращого гравця світу. Зараз у Кака не відчувається спаду , але якщо порівняти його гру минулого сезону і теперішнього - то можна зробити якісь висновки.В цьому сезоні не йде все так гладко , як в минулому. Дуже переживаю за Кака , щоб не сталось з ним такого ,як з попередніми гравцями.

Ну головним претендентом на " Золотий Мяч 2008 " є Кріштіану Роналду .Поки що кращих за нього нема . Зараз його Манчестер Юнайтед в півфіналі Лігі Чемпіонів , і саме виступ МЮ буде мати вагомий вплив на перемогу Роналду . Але головним чинником  буде  - Чемпіонат Європи . Доля володаря "Золотого Мяча " вирішеться цього літа саме у Австрії та Швейцарії.

Всім дуже дякую хто дочитав! Прошу коментувати  ,хвалити і критикувати.

Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы

Комментариев: 47

да..но в годы ЧЕ и ЧМ,все же приоритет так скажем на дабл-выступление - клуб+сборная

Тест на реакцию

Мои фотоальбомы

Мои фотоальбомы

Опрос

Какой из чемпионатов стран вам больше всех нравится?

Опрос

За какой клуб вы болеете?

Опрос

Какие чемпионаты вам важнее?

Опрос

Молодежь какого клуба самая талантливая?

Опрос

Кого вы считаете самым сильным нападающим в Английской Премьер Лиге

Календарь
Февраль
ПнВтСрЧтПтСбВск

1
2
3
4
5
6
7