aguero

Сергій Понамаренко - наслідник Андрія Шевченка !( конкурс І+І )1тур

       Сергій Понамаренко - так звуть нашого героя . Сергій народився 18липня 1992 року у Львові . Він народився не в бідній сімї , батьки його були бізнесменами і не останніми людьми в місті. Тато Сергія - сам в минулому футболіст , він у молоді роки виступав за львівські Карпати.Але ніхто з батьків не знав ,яка доля спіткне Сергія .

      З п'яти років Сергій бігав у дворі і копав м'яча ,як і всі його однолітки. Змалку футбол не був дуже цікавим для майбутнього футболіста. Він дивився футбол по телевізору лише тому, що його дивився батько Сергія. Але тато казав , що поки він малий , буде йому років з 10 і почне цікавитись футболом. Сергій жив у районі , де діти з самого ранку до вечора беззупинно грали у футбол . Коли йому стукнуло 8 років , він сам рахувався до тих дітей. Можливо щось у нього получалось , щось ні .Належного взуття до футболу Сергій не мав і грав у чому був взутий . Але якось він побачив : всі його однолітки мали якесь там спеціальне взуття для футболу , то чому і він не може мати його.  Зразу ж після покупки Сергій помчав на футбольний майданчик , щоб випробувати . Він бив по мячу - і в нього виходили досить непогані удари . Це напевно була його самоуява, те що в іншому взутті він грав набагато краще. Хлопець повірив сам в себе , і навіть не виходив з майданчика. З кожним днем йому виходило все краще і краще. До десяти років його таланту дивувались велика кількість старших людей та просто старших хлопців ,які грали разом і з ним. Сергія завжди брали грати із старшими , і навіть з ними він грав непогано. Сергій завжди любив грати нападником , і любив дуже водитись з мячем , накручувати партнерів.

     В десять  років у хлопця була уже мрія - стати футболістом. Він не пропускав жодного футбольного матчу по телевізору. Його кумиром був Андрій Шевченко, який тоді був один з кращих у світі. Сергій наслідував його гру , і старався бути похожим на свого кумира. 

     Тоді якраз в 2002-ому , коли Сергію було 10років , він пішов у футбольну секцію , звичайно тато не був проти , бо сам колись був футболістом. Але у хлопця була одна вагома проблема , з якою він не міг стати футболістом - в нього були хворі легені , ще з  народження.В дитинстві ця проблема давалась в  знаки . Звичайно , нагрузки у футбольній секції були дуже важкими для Сергія. Він був вимушений покинути футбольну секцію. Але у свої ранні роки він набув небувалий досвід у  футболі саме у цій футбольній команді.

     Пройшов  рік-два ...Сергій Понамаренко далі грав футбол у дворі та за свою школу. Він грав вже краще, і набагато виділявся від своїх однолітків , і все ж ніяк не міг збагнути : як так ?Тут він один з кращих , а вже у футбольній команді не так все вдається. Сергій не опустив руки , і дуже просив ще один шанс у батька . Тато погодився , але поступив досить жорстоко як з дитиною: сказав що він його запише у іншу команду , але якщо вже і тут не вийде - то це вже останній раз , бульше шансів у нього не буде. У цій команді вже Сергію вдавалось  грати досить непогано , але по вимушеним обставинам він грав в команді , де всі були на рік старші від нього. Було наче все добре , але пізніше Сергій сильно захворів , і був вимушений залишити і цю команду .Коли хлопець видужав і був готовий тренуватись - то батько був категорично проти цих тренувань. Тоді він вбив всю надію , всі сподівання у хлопця. Говорив що йому вже не бути футболістом. Батьки пробували пояснити , що через хворі легені Сергій не може стати футболістом. Тато казав ,що він мав вже два шанси , і не використав їх . Розчаруванням хлопця тоді не було меж . Як так могло бути ? Батьки заборонили йому спорт ,який був для нього частиною життя . Не те що заборонили , а просто зневірилися.

       З того часу Сергій пообіцяв сам собі ,що він буде футболістом і докаже батькам,що він спроможний грати у футбол на високому рівні.І тепер йому не була потрібна допомога батьків , йому була потрібна віра самого в себе. Сергій молився до Бога і просив ,щоб йому вдалось стати футболістом. Це була єдина для нього підтримка, бо батько не вірив в свого сина , і просто з нього сміявся.Сергій знов не опустив руки, і випробував свій третій шанс, і як виявилось третій шанс - вдався. З першого ж тренування Сергій здивував тренера своєю грою .Все налагоджувалось ....Він мав постійне місце в основі у цій команді . Тепер тренер для нього знайшов нову позицію на полі - центральний півзахисник. Йому це вдавалось , він забивав голи , давав результативні передачі. Були часи , коли Сергій добивався успіхів , і хотів поділитися цим успіхом з татом , який знав багато про футбол . Але тато навіть не хотів слухати про це , точніше слухав ,але йому було байдуже. Бо він не рахував що його син може грати в якісь сильній команді . Він думав що син грає десь там у дворі , і обманює батька. Ніколи не було такого : після якоїсь ігри син приходить додому , і тато питається як зіграли.....тато не вірив  , і не вважав те ,що син займається футболом. Одна мама вірила ...Сергій завжди хотів розказати батьку щось про свою команду , як він грає , але тато все відвертався від цих розмов .

    Тоді Сергій знов собі пообіцяв : ні слова про футбол в дома , і тим більше батькові. Футбол - поза домом. Сергію на той вік була дуже потрібна підтримка батька, тим більше  він сам був футболістом , і знався на цьому. Але тої підтримки хлопець не відчував . Сергій все робив самотужки.І від тоді Сергію йшло все гладко, бо він вірив сам в себе  .Йому також помагала віра  в Бога .

      В 2009-ому році , коли Сергію було 17 років  він грав за команду в чемпіонаті області , де грали старші люди .Сергій був наймолодшим у команді, але таланту його не було меж. Його замітили тренери з місцевої команди - львівських Карпат . Він грав  у дублі Карпат  . Віра самого в себе, і тільки в себе допомагала йому грати . У своїх 18 його забрали у києвське Динамо.  

    В Динамо він також довгий час грав у дублі. В столичній команді конкуренція - не з слабких.І було дуже важко заграти в основі . Але поступово він виходив на заміну  у матчах київського Динамо . І у пів-фіналі Кубка України Динамо зустрічалось з львівським Карпатами . На цей матч Сергій Понамаренко попав в основу. Сергій сам здивувався . Йому було дуже страшно - перший матч в основному складі. Але перед матчем він отримав дзвінок від батька . Тато йому сказав ,що вірить у нього.Моральний дух у хлопця піднявся , і він вийшов на поле з високо піднятою головою. Протягом усього матчу Сергій старався ,але його зірковий час прийшов на 78хвилину матчу. Мяч відскочис з штрафного майданчика прямісінько до Пономаренка . Він обіграв одного з захисників і пробив у дальній кут .........Для Сергія мяч летів повільно ,  і незабаром він залітає у ворота .......ГОЛ!!!!! В голові йому промайнули слова батька ...Так він став героєм цього матчу  і забронював місце в основі Динамо у віці 20-ти років.

     Це був як раз 2012 рік. Цього року Україна і Польща приймала Євро 2012.  Збірна України автоматично попала на цей турнір.У заявку нашої збірної попало багато молодих гравців , і одним з них був  Сергій Понамаренко . Великого досвіду Сергій перебирав у Анатолія Тимощука , хоча й був атакующим центральним півзахисником.Так саме атакующим , плеймейкером , якого так давно не хватало нашій збірній.І у цій збірній Понамаренко зустрівся із свої кумиром - Андрієм Шевченко.Вони мали досить непогані відносини. На чемпіонаті Європи Сергій грав у основі зібрної. На цьому чемпіонаті збірна грала на прочуд класно , хоча стабільно їй помагали рафері , як господарю турніру. Молодого Сергія порівнювали із Сеском Фабрегасом ,який тоді вже був лідером збірної Іспанії. Пономаренку подобалось це порівняння. Збірна України ввійшла у фінал Євро , де зустрілась якраз із зібрною Іспанії. Саме в цьому матчі Сергій Понамаренко мав доказати хто сильніший - він чи Сеск ?Це був найважливіший матч у житті Сергія . Переда матчем Понамаренко помолився до Бога , який йому завжди помагав . Долю чемпіона вирішив один мяч . Забив його ветеран нашої збірної -Андрій Шевченко  з передачі Сергія Понамаренка . Це був тріумф , він ввійшов у історію .....За цей матч, та й за всю його поки маленьку карєру Сергій подякував Богу ....І в цей момент перед його очима промайнули епізоди з дитинства : як він починав грати у футбол; згадав й те як йому батько забороняв грати у футбол, це йому запамяталося на все життя.

     Вже як чемпіоном Європи на Сергія задивлялись багато грандів європейського футболу. Роком пізніше ,у 2013 році  Понамаренко підписав контракт з лондонським Арсеналом . Сергій прийшов у команду Арсена Венгера якраз на заміну Сеску ,який перейшов до Реалу. І як вийшло не просто так . Він влився в основу лондонського клубу. В Арсеналі Сергій грав 4 сезони . За цих чотири сезони Арсенал двічі виграв Англійську Премєр Лігу, та двічі доходив до фіналу Ліги Чемпіонів ,але так ні разу не вигравав її.Понамаренко зіграв за Арсенал 152 матчі і забив 70 голів!!!

      В 2017 році , коли Сергію було 25 років він переходить до Мілану , де одним з тренерів вже був Андрій Шевченко.В Мілані він провів 7 років!!!Це були найкращі часи у його карєрі. Він став лідером Мілану.Разом із ним Мілан виграв 5 разів Скудетто і 3 рази Лігу Чемпіонів. Його признавали кращим гравцем Серії А тричі. І Сергій Понамаренко був занесений до зали слави Мілану , де зробили його статую , яка стояла поряд із Андрієм Шевченком.Наступного року він отримав Золотий Мяч , і був четвертим українцем який отримував цю нагороду.

     Але у віці 32 -ох років Понамаренко зазнав серйозної травми , і довго відходив від неї .Рік після цього він прийняв рішення повернутись на Батьківщину, і виступати  за рідний клуб львівських Карпат. Його поява на полі супроводжувалась переповниними трибунами львівських стадіонів. Довго в Карпатах він не пограв і вже через рік завершив карєру.Дуже рано він це зробив ...Просто давалась в знаки травма.

    У Львові Сергій Понамаренко відкрив Футбольну Академію ім. Валерія Понамаренка. Тобто імені його батька. Хто-зна , може саме заборона батька зробила із Сергія справжнього футболіста.

Клуби за які виступав Сергій Понамаренко :

   Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 11

норма!!!!

+1

Это не ты случайно?:)

А чого ти так подумав?

Ну мало ли. Разное бывает в этом мире:) Самопиар еще никто не отменял:)

Прочитав повністю. Класно написано . Чекаю ще.

Дуже дякую!

Норм..

Очень неплохо!

Неплохо...

Где ссылка на статью у меня в личке?


 Тест на реакцию


Мои фотоальбомы

Мои фотоальбомы


Опрос

Какой из чемпионатов стран вам больше всех нравится?Опрос

За какой клуб вы болеете?Опрос

Какие чемпионаты вам важнее?


Опрос

Молодежь какого клуба самая талантливая?
Опрос

Кого вы считаете самым сильным нападающим в Английской Премьер ЛигеКалендарь
Февраль
ПнВтСрЧтПтСбВск
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
ОБОЗ.ua