Блог фана ФК Прикарпаття


З поверненням.... Мене! =)


 
 
Ось звіти про два матчі нашого Прикарпаття у новому сезоні:
 
"Прикарпаття" 0:0 "Десна"


Івано-Франківськ, стадіон "Рух", 2000 глядачів.

«Прикарпаття»: Локатир, Р.Мостовий, Гребинський (Іванишин, 83), Корнутяк, Канюк, Данищук, Чуприна (Ревуцький, 55), Курята (Страховський, 90), Микуляк (Боришкевич, 74), Копча, Худоб’як (Щеглюк, 75).
«Десна»: Сиротюк, Маклаков, Боровков, Чуланов, Щедраков (Рудий, 89), Євстафієв, Бабор (Комягін, 72), Кобець (Старенький, 65), Кучеренко-мл. (Сангаре, 81), Гребінюк, Буленок (Буняк, 81).
Попереджені: Чуприна, 29, Худоб’як, 69 – Бабор, 12, Кобець, 62, Сиротюк, 75, Чуланов, 88.

Ну от, нарешті, футбол дістався й до обласного центру Прикарпаття. Дістався з пригодами, оскільки чернігівську «Десну», першого суперника іванофранківців, у понеділок не пускали (як, зрештою, і всіх інших) на підтоплений у Нижневі міст через Дністер. Блукати ж манівцями у пошуках об’їзної дороги (вона забрала б немало часу) чернігівчани не хотіли. Зрештою, за допомогою футбольних керівників Івано-Франківщини та Чернігівщини проблему владнали. «Десна» таки проїхали найкоротшим шляхом. Саме зі слів подяки за сприяння у розв’язанні згаданої ситуації розпочав свій виступ на післяматчевій прес-конференції Кучеренко-старший.

У складі «Прикарпаття» уболівальники побачили одразу сім новачків з числа тих дев’яти, котрих керівники клубу презентували напередодні. Поза грою залишилися тільки воротар Мусієнко та юний Семчій. З числа старожилів місце в «основі» зберегли Локатир, Гребинський, Худоб’як і Микуляк. Останній поступився капітанською пов’язкою Руслану Мостовому, котрий повернувся у «Прикарпаття» після тривалого перебування в Росії.

Вибираючи склад на гру, наставники франківців, певна річ, змушені були рахуватися з тією обставиною, що кістяк торішнього колективу тільки-но повернувся з студентського єврофоруму у Києві (третє місце), де отримав відчутне навантаження – шість матчів за сім днів. Нехай більшість з них і пройшла за скороченим регламентом (два тайми по 35 хвилин). Однак по завершенні поєдинку новий керманич франківців Степан Матвіїв стверджував, що «основа» все одно залишилася б майже незмінною.

Щодо гри. На двох суперники створили два з половиною моменти. Гості – два, господарі – половину. «Прикарпаття» хоч і тисло на захисні редути деснянців, так і не змусило Сиротюка демонструвати свою майстерність. «Десна» розрізала захист франківців двічі. На 39-й хвилині після каруселі, що її закрутили Кучеренко, Бабор і Гребінюк, на вістрі атаки опинився Євстафієв, однак у боротьбі з оборонцем пробив вище воріт. А за п’ять хвилин до фінального свистка Старенький на високій швидкості, обігравшись з Сангаре, вийшов віч-на-віч з Локатирем, однак замість удару зробив безадресну передачу…

Сергій Кучеренко (головний тренер «Десни»):
«Якість гри мене не задовольнила. Маю претензії до півоборонців, гравців атаки. Лише за кілька годин до матчу заявили нападника Гребінюка. Не реалізувавши свої моменти, могли нарватися на результативну контратаку…
- Які плани у «Десни» на сезон?
- Ніхто з керівників жодних планів нам не доводив. Поміж собою постановили зіграти не гірше, ніж у попередній першості. Підтягуємо інфраструктуру клубу. Заявили «Десну-2» до участі у другій лізі, наші юнаки вибороли місце у вищому дивізіоні ДЮФЛУ. На жаль, керівництво клубу не може віднайти точок дотику з міською владою. Наш президент готовий інвестувати гроші у новий стадіон, базу, однак порозуміння у можновладців не знаходить. Команда й далі мешкає в готелі на стадіоні, має проблеми з тренувальними полями…

Степан Матвіїв (головний тренер «Прикарпаття»):
«Грою своїх підопічних – задоволений, результатом – ні, адже прагнули перемогти. Не було гостроти в атаці. По суті, ми не створили жодного гольового моменту. З іншого боку, очко на старті – це теж непогано. Ми лише 12 днів разом, тож зіграності ще бракує. Роботи непочатий край. Продовжуємо пошук гравців для посилення команди».
 

"Динамо-2" 0:3 "Прикарпаття"
250 глядачів, +34 С
Головний арбітр: Вакс Ю.Я.
Асистенти: Альохін І.М, Приймак А.М.
Делегат ФФУ: Даньковський С.В.
 
«Динамо-2»: Бойко, Родина, Парцванія, Бутенін, Фартушняк, Кушніров (Назарчук, 63), Коркішко (Сокіл, 35), Воронков, Диєго Суарес, Довгий (Рибалка, 46), Гармаш (Морозенко, 35).
«Прикарпаття»: Локатир, Мостовий, Гребінський (Коцаб'юк, 70), Корнутяк, Канюк, Данищук, Боришкевич (Чуприна, 55), Курята (Страховський, 63), Микуляк (Ревуцький, 45), Копча (Іванишин, 66), Худобяк.
Попередження: Кушніров 21.
Голи: Боришкевич (28), Страховский (73, 88).
 
Звіт про матч із офіційного сайту "Динамо" (рос.)
Для «Динамо-2» старт в новом сезоне складывается не вполне удачно. Уже третий матч кряду подопечные Геннадия Литовченко и Юрия Калитвинцева не могут справиться со своими соперниками. На этот раз динамовцы проиграли гостям из ивано-франковского «Прикарпатья».
В первом тайме хозяевам еще удавалось на равных противостоять сопернику. Хорошие моменты были у Довгого и Воронкова, который опасно пробивал с левого фланга, а также отличился дальним ударом из-за пределов штрафной площадки, неточно пробил по воротам Парцвания после подачи с углового Коркишко, но мяч упорно не шел в ворота.
А вот гости больше преуспели. На 28-й минуте Борышкевич с правого фланга отправил мяч точно в дальний угол ворот Бойко. Реакция тренера была незамедлительной. Не дожидаясь перерыва, наставники «Динамо-2» провели две замены, а в начале второго тайма еще одну. Отметим, что всю вторую половину встречи на поле провел новичок «Динамо-2» Рыбалка.
Но, к сожалению, эти меры результата не принесли. Два неплохих момента отличиться имел Сокол, но сначала пробил мимо, а затем защитники гостей отобрали у него мяч. Тем временем преимущество «Прикарпатья» стало подавляющим, и гости умело воплотили его в забитые мячи. На 73-й минуте вышедший на замену Страховский обыграл Бойко и отправил мяч в пустые ворота, а за две минуты до финального свистка довел счет до крупного, оформив дубль.
После этого Игорь и Григорий Суркисы, которые наблюдали за поединком, покинули стадион, и не увидели, как гости уже в компенсированное арбитром время попали в перекладину, а вот главный тренер основной команды Юрий Семин и генеральный директор Резо Чохонелидзе продолжали следить за матчем до самого конца.
 
Висловлювання після матчу.
Дмитрий Коркишко, нападающий «Динамо-2»:
- Сегодня счет по игре. Не знаю, в чем причина поражения. Чего-то нам не хватает, возможно, более взрослых и опытных игроков.
- В первом тайме удавалось на равных противостоять сопернику. Почему во второй половине матча у гостей было значительно больше моментов?
- У них были моменты из-за наших ошибок.
- Замены не помогли?
- Как видите, нет. Конечно, хотели что-то изменить, но не получилось.
- Что тренер сказал в перерыве?
- Что ничего страшного, нужно забыть о том, что было в первом тайме и выходить, забивать и играть только на победу.
- Вы проигрываете уже третий матч подряд. С чем связаны неудачи?
- Не знаю, наверное, с неопытностью и молодостью.
- Как планируете улучшать положение в дальнейшем?
- С завтрашнего дня будем что-то менять.
- Тренер уже что-то говорил по этому поводу?
- Нам еще после первого матча сказали, что нужно выходить на каждую игру максимально собранными и доказывать, что мы чего-то стоим.
 
* * *
Евгений Морозенко, полузащитник «Динамо-2»:
- Наш сегодняшний соперник был намного более опытным, но, скорее всего, в этом поражении виноваты мы сами. Сначала, вроде бы, удалось завладеть инициативой, но потом мы ее отдали сопернику. Несколько замен наши тренеры провели уже в первом тайме, так как их не устраивала игра некоторых исполнителей, но ничего страшного, будем работать и дальше, и, возможно, для усиления заявлять ребят постарше. Вы видели, сегодня мы могли пропустить и больше.
- Когда нам забивали третий гол, ошиблась оборона?
- Да, один защитник остался, когда ребята делали положение «вне игры», это подтвердил и судья.
- Вам тренер сказал что-то после матча?
- Нет, ничего не говорил.
 
З.І Оскільки я повернувся, то буду кожен тиждень писати звіти про матчі.

Відкрити | Коментарів: 14

Новий сезон.


Івано-франківський клуб впродовж шести останніх першолігових сезонів тричі фінішував у зоні вильоту. Проте щоразу залишався. В 2003-му «Прикарпаття» від пониження у класі врятував його фарм-клуб – калуський «Лукор». Тоді, правда, команда змушена була змінити назву на «Спартак». Однак і він проіснував не довго. Залишившись без нафтохімічних грошей з Калуша, «червоно-білі» торік канули у Лету. На їх місце, посівши другу сходинку у другій лізі, прийшов «Факел», одразу перейменований у «Прикарпаття». Маючи у своєму складі чотирьох майстрів спорту міжнародного класу (Як все-таки знецінилися спортивні звання! Зрештою, як і всі інші.), команда посіла 17-ту сходинку. Здрастуй, друга ліга? А от і ні.

 

- Щоб там не говорили наші опоненти, однак до рішень про зняття очок з черкаського «Дніпра» і, тим більше, припинення членства у ПФЛ МФК «Миколаїв», наш клуб не має жодного стосунку, - ствержував у четвер на передсезонній прес-конференції президент франківців Анатолій Ревуцький. – Дніпряни позбулися залікових балів ще в березні. Ті інстанції, до яких вони апелювали аж до останнього часу, лише підтвержували попереднє рішення Ліги. Справді, так сталося, що доля вдруге за останнє десятріччя протиставляє франківців черкащанам. Не буду приховувати, у 1999-му «Прикарпаття» доклало зусиль для дого, щоб отримати потрібне рішення. Та навіть тоді все вирішувалося у спортивному двобої.

 

Для тих хто не в курсі. По завершенні сезону-1998/99 франківці фінішували передостанніми у вищій лізі і мали поступитися своїм місцем «Торпедо» (2 місце у 1 лізі). Проте запоріжці через брак фінансів від підвищення у класі відмовилися. Тодішнім регламентом подібна ситуація обумовлена не була. Відтак на місце «Торпедо» у вищці став претендувати ФК «Черкаси», третій призер першолігового турніру. Але ж і «Прикарпаття» не мало наміру здаватися. ПФЛ, як вважається, підіграла прикарпатцям, організувавши для них і черкащан додатковий матч у Києві, в якому франківці взяли гору – 3:1.

 

Саме після цього випадку в регламент було внесено пункт про те, що в разі відмови клубу від підвищення у класі його місце дістається наступному за ним колективу, а в разі зняття команди з змагань (як у випадку з «Миколаєвом») залишається кращий серед невдах. Останній пункт і дозволив «Прикарпаттю» потрапити до першої ліги зразка-2008/09. До речі, 11 липня при екстренному розгляді листа миколаївського голови В.Чайки про поновлення клубу у першому дивізіоні на боці франківців виявилися 17 із 18 тих, хто голосував.

 

Чи варто було «Прикарпаттю» залишатися у першому дивізіоні, адже з гравцями ще не розрахувалися за попередній сезон, а ФФУ має цілу низку претензій до матеріальної бази франкців, головно – до стадіона-довгобуда? Ревуцький стверджує, що засновники клубу розмірковували над цим і врешті-решт вирішили зробити ще одну спробу.

 

Новим наставником «Прикарпаття» призначено Степана Матвііва, який виступав у команді у 1995-2001 рр. (з перервами). А одним із новачків колективу став також знаний франківськими уболівальниками екс-гравець нальчицього «Спартака» і «Томі» з Томська Руслан Мостовий (у «Прикарпатті» грав у 1996-98 рр.). Правда, прізвища інших новачків не вражають – з другого дивізіону та аматори. Залишили команду орендовані Башлай, Новицький, Галюза, Поздеєв, а також Нестерук (вихованець івано-франківського футболу так і не зміг оговтатись від травм).

 

Сезон-2008/09 «Прикарпаття» розпочне пізніше за інших, оскільки 16 гравців клубу з 20 по 26 липня під маркою «Факела-НТУНГ» гратимуть у клубному чемпіонаті Європи серед студентів (торік у подіному турнірі, що проходив у Римі, вони посіли п’яту сходинку). На цей турнір команду також повезе Матвіїв. «Участь в студентському Євро – палка з двома кінцями, - вважає наставник. – З одного боку, ми отримали додатковий час на підготовку, яку розпочали надто пізно. З іншого, напруга Євро (шість матчів за шість днів) може згодом датися взнаки». До речі, на турнірі «Факел» гратиме у футболках з логотипом «Нафтогазу України». Керівники «Прикарпаття» плекають надії, що успіхи студентського колективу підштовхнуть цю потужну структуру відновити капіталовкладення у професійний футбол.

 

На фоні розмов про проблеми клубу (Анатолій Ревуцький: «СФК «Прикарпаття» сьогодні це одна лиш вивіска: ні достатнього фінансування, ні бази, ні стадіону, ні транспорту…), дисонансом прозвучало повідомлення про те, що клуб прохатиме міську владу про передачу йому в довгострокову оренду стадіону «Рух». Наскільки вдалося зрозуміти, обласна влада начеб-то має якогось інвестора, який розвиватиме і клуб, і інфраструктуру стадіону, довкола якого багато вільної площі.

 

Саме на швидкий прихід грошовитих мішків і розраховує клубне керівництво, адже наявних коштів вистачить лише на початок сезону. Тепер все в руках міських депутатів, які мають своїми голосами погодити рішення про оренду СФК «Прикарпаття». В іншому разі на клуб і місцевих уболівальників очікує повторення вже тричі пройденого шляху…

 

 


 


Відкрити | Коментарів: 4

Первая лига: межсезонье


Севидов отказал "Оболони"

В Киеве состоялась встреча почетного президента «Оболони» Александра Слободяна с известным тренером Александром Севидовым, на прошлой неделе разорвавшем действующий контракт с кишиневским «Зимбру».

 

 

 

38-летний специалист, дважды выводивший донецкий «Металлург» в Кубок УЕФА, а также приводивший донбасскую команду к бронзовым медалям, взяв время на размышление и ознакомившись с инфраструктурой и материальной базой клуба, все же ответил «пивоварам» отказом.

 

Между тем, по информации издания, отказ экс-тренера вице-чемпионов Молдавии может быть связан и с тем, что украинский специалист ведет переговоры с ярославским «Шинником» и одной из национальных сборных.

Вазген Манасян - новый главный тренер днепродзержинской "Стали"

После окончания матча 38 тура против луцкой «Волыни» стало известно, что в следующем сезоне, который наша команда проведёт во второй лиге национального первенства, у днепродзержинской «Стали» будет новый главный тренер. Это 50-летний Вазген Игнатович Манасян, известный в прошлом как игрок душанбинского «Памира», санкт-петербургского «Зенита» и полтавской «Ворсклы». Руководство клуба поблагодарило за работу предыдущий тренерский штаб во главе с Юрием Мартынюком, который в тяжёлое для команды время работал с ней.

 

Имена помощников Манасяна станут известны позже. Подготовка же к следующему сезону команды начнётся 28 июня. До этого времени футболистам предоставлен отпуск. А 29 июня «Сталь» отправится в Евпаторию, где проведёт полноценные двухнедельные учебно-тренировочные сборы, на которых сыграет и несколько контрольных поединков.
 

Алчевскую "Сталь" покинули сразу десять футболистов

В воскресенье состоялась собрание команды, после которого все футболисты получили десятидневный отдых. На сегодняшний день известно, что «Сталь» покинут десять игроков. В первую очередь отметим, что в Алчевске больше не будет играть старожил команды 30-летний голкипер Вадим Старцев, который всю свою профессиональную карьеру, а это двенадцать лет, провёл в «Стали». В нынешнем сезоне в первой лиге Старцев сыграл всего в трёх матчах, пропустив в свои ворота три мяча. Не будет играть в нашем клубе и центральный защитник Александр Полуницкий, который в первом круге был единственным футболистом, отыгравшим во всех матчах без единой замены, однако зимой, с приходом в клуб Виталия Лоца, потерял место в основе, сыграв во втором круге всего в пяти встречах. Не будет играть в «Стали» и Роман Липилин, защищавший цвета резервных команд клуба в течение двух последних лет. За первую команду защитник сыграл всего в одном матче – в рамках первого круга нынешнего сезона. Также «Сталь» покинут семь футболистов, которые пришли в клуб минувшей зимой, но в первой команде закрепиться не сумели: Александр Зарыцкий (13 матчей, в основе – 6, 1 гол); Сергей Артюх (12 матчей, в основе – 3); Любомир Иванский (8 матчей, в основе – 3, 1 гол); Евгений Заричнюк (2 матча, в основе – 2); Александр Васильев (1 матч, в основе – 1); Сергей Чеботаев (1 матч, в основе – 0); Александр Деребчинский (за первую команду так и не сыграл). Вратарь Владимир Ницецкий и защитник Дмитрий Мынка в течение следующего месяца будут тренироваться со второй командой, и, возможно, получат ещё один шанс остаться в клубе. Восемнадцатилетние Сергей Андреев и Артур Ерёменко возвращены во вторую команду, вместе с которой они будут готовиться к следующему сезону.

 

Таким образом, в среду, 2 июля, когда «Сталь» выйдет из отпуска, в расположении клуба соберутся 14 футболистов, игравших в составе нашей команды во втором круге чемпионата: вратарь Александр Бабак; защитники Сергей Назарук, Александр Маклаков, Виталий Лоц и Артём Шелестинский; полузащитники Андрей Ильчишин, Дмитрий Трухин, Антон Муховиков, Евгений Лисицин и Андрей Смалько; нападающие Иван Сомов, Дмитрий Козлов, Сергей Кирьяк и Александр Акименко.
 

"Гелиос" выгнали из Харькова в Краснокутск

В районном центре Краснокутск, который находится в 86 км от Харькова, в сезоне-2008/2009 будет проводить свои домашние матчи в первенстве Украины среди коллективов первой лиги главная команда ФК «Гелиос».

 

Соответствующий договор об аренде местного стадиона «Газовик» между руководством футбольного клуба «Гелиос» и газопромышленного управления «Харьковгаздобыча», которому принадлежит стадион, уже заключен.

 

На этом стадионе, который, к слову, может вместить более 2000 зрителей, свои домашние матчи проводила команда «Газовик-ХГД», не так давно выступавшая во второй лиге национального чемпионата.
 


 


Відкрити | Коментарів: 2
Настрій : жити можна:)    

Знову в прольоті...


Якщо переглянути хронологію франківського професійного футболу за останні декілька років, можна знайти достатньо цікавих моментів, більшість з яких вказують на те, що місцевий футбол перебуває у повному занепаді. Чимало амбіційних планів того ж «Спартака» чи «Прикарпаття» рухнули головним чином через фінансові проблеми. Проте не слід усе списувати на відсутність коштів (бюджети наших футбольних команд щороку складають мільйони гривень).  

Красива футбольна казка

Давайте пригадаємо події хоча б трирічної давнини. Посеред сезону, а точніше під час зимової перерви чемпіонату 2005-2006, калуський «Лукор» зняв з себе усі повноваження опіки над івано-франківським «Спартаком», і вкотре стало актуальним шекспірівське «Бути чи не бути?». Та вже 20 січня 2006 року відбуваються установчі збори, на яких прийнято рішення зорганізувати нову футбольну структуру, що згодом отримує амбітну назву – Народний футбольний клуб «Спартак». Звучить досить привабливо, чи не правда? Плани у клубу, а точніше у його президента Тараса Клима, були просто наполеонівськими. Як тільки на рахунку клубу з’явилися перші енні кількості гривень, їх одразу, не економлячи, задіяли у такий собі «футбольний шоу-бізнес». Зайнялися розкруткою команди а-ля «Манчестер Юнайтед», а саме: виготовили всеможливу атрибутику, афіші, банери, величезну футболку із цифрою «12», створили фан-клуб, вхід на стадіон «Рух» зробили платним, навіть організували лотерею з призами для вболівальників, а біля «переговорки» поставили ПАЗік, з колонок якого лунали заклики відвідувати домашні матчі... Це все, звісно ж, добре, але події, які мали місце далі, дають зрозуміти, що це все було абсолютно зайвим. Через різке скорочення фінансування команда миттєво залізла у борги, і «красива футбольна казка» перетворилася на справжнє пекло. Сезон 2006-2007 рр. став для франківського клубу, мабуть, найгіршим за всю її майже піввікову історію. Наслідок, чи то пак діагноз – виліт з Першої ліги...    

Сезон випробувань

Проте франківський футбол вдалося врятувати від передчасної смерті. Скориставшись тим, що друголігова команда «Факел-ІФНТУНГ» отримала можливість підвищитись у класі, було прийнято рішення на її базі відродити ФК «Прикарпаття», а до керма команди став не хто інший, як Анатолій Ревуцький, який раніше вже керував клубом. У той же час «Спартак», що фактично опинився у Другій лізі, було вирішено ліквідувати і, таким чином, спрямувати усі зусилля на новостворену футбольну одиницю – ФСК «Прикарпаття». Сезон, що минув, став справжнім випробуванням як для молодого колективу, так і для місцевих шанувальників футболу. Команда практично не піднімалася з дна турнірної таблиці, ведучи відчайдушні спроби уникнути місця у «небезпечні зоні». Якийсь час компанію франківцям у боротьбі за виживання складав і бурштинський «Енергетик». Були навіть цілком реальні побоювання, що обидві прикарпатські команди будуть «топити» одне одного, а за найпесимістичніших прогнозів – разом завершать чемпіонат у «зоні вильоту». Та «енергетики» на фініші сезону видали неймовірну серію з шести (!) перемог поспіль і достроково вбереглися від ганьби. «Прикарпаттю», на жаль, зробити цього не вдалося.
Причому за декілька турів до завершення сезону була думка, що всі обставини складаються проти івано-франківського клубу. Насамперед це стосується двох заключних поєдинків, які довелося грати на виїзді із командами-побратимами – нашим головним конкурентом у битві за виживання «Феніксом-Іллічівцем» та маріупольським «Іллічівцем», який достроково оформив перепустку до Прем’єр-ліги. До того ж, у цих двох вирішальних матчах через перебір карток не брав участі один із лідерів клубу Щеглюк, а останній у сезоні поєдинок через ту саму проблему пропустив основний воротар Локатир, якого замінив молодий Макогон... У підсумку, до рятівної шістнадцятої позиції забракло всього двох очок, і Франківськ другий сезон поспіль вилітає з Першої ліги (((

За спортивним принципом, «Прикарпаття», черкаський «Дніпро», столичний ЦСКА та дніпродзержинська «Сталь» вилітають з Першої ліги і понижуються у класі до другого футбольного дивізіону. На що ж сподіватися місцевим вболівальникам цього разу, адже з Другої ліги нам ніхто цього разу не допоможе? І чи взагалі варто сподіватись? Проте варіанти залишитись у Першій лізі ще є...  
Варіант 1.
Сподівання на те, що харківський «Геліос» припинить своє існування і звільнить місце для нашої команди. Проблема у команди зі Східної України доволі суттєва – відсутність стадіону для проведення домашніх матчів. Стадіон «Динамо», де першолігова команда виступала на двох останніх чемпіонатах, з наступного сезону буде у розпорядженні вищолігового ФК «Харків». Такий факт ставить під сумнів подальше існування команди. До того ж, незрозуміле нинішнє становище і луцької «Волині», у якої проблеми з місцевою владою. Проте надії на те, що команда великого тренера-шоумена Кварцяного зникне з футбольної карти України, дуже мізерні.   
Варіант 2.
Очікувати того, що з наступного року Першу та Другу лігу буде реорганізовано. Перший крок до цього – створення Прем’єр-ліги (у минулому – Вищої ліги) вже зроблено. Мабуть, тепер футбольні чиновники візьмуться переглядати стан справ у першому та другому дивізіонах. Як варіант – створення двох територіальних зон по 16-18 команд, до числа яких могло би увійти і «Прикарпаття».        
Варіант 3.
Досить сумнівний варіант, який зараз активно «мусолять» прикарпатські футбольні вболівальники, а саме: об’єднання двох наших першолігових команд – «Прикарпаття» та бурштинського «Енергетика» – і створення на їх базі єдиного клубу у Першій лізі. Повірити у такий перебіг подій досить важко, враховуючи амбіції «енергетичного» райцентру. Хоча знайти важелі впливу для того, аби здійснити такий варіант, у перших осіб області (які входять до числа засновників ФСК «Прикарпаття»), мабуть, є...    
 


Відкрити | Коментарів: 7
Настрій : гут    

Старі-нові імена


На початку цього тижня НФК "Ураган" зустрівся з місцевими ЗМІ для того, щоби представити нових тренерів та гравців франківського клубу, а також окреслити плани команди на міжсезоння…
 

До нового сезону "ураганівців" знову готуватиме тандем наставників. Отож, відтепер головним тренером івано-фран-
    ківської команди буде 38-річний Сергій Гупаленко, який провів минулий сезон у якості граючого тренера команди. У новому сезоні йому допомагатиме добре відомий місцевим шанувальникам футболу Юрій Костишин, що керував командою з часу її створення, а після відставки наприкінці 2006 року очолив дитячо-юнацьку секцію НФК "Ураган". Контракти з обома тренерами підписані терміном на один рік. За фізичну готовність футболістів відповідатиме тренер з фізпідготовки, 27-річна Евеліна Мамчур — майстер спорту зі спортивної ходьби. Також у штаті команди з'явиться лікар-масажист Ігор Драбчук, який працюватиме разом з лікарем клубу Михайлом Даньківим.
 

Надбання та втрати
Щодо кадрових втрат, їх чотири. В Олександра Даниленка закінчився контракт (вільний агент), Валерій Брожко виставлений на трансфер (можлива оренда), Сергій Гупаленко очолив команду, а 33-річному Івану Скіцку, у якого діючий контракт ще на рік, запропоновано очолити дитячо-юнацьку секцію клубу. Натомість команда отримала досить суттєве підсилення. Склад команди у новому чемпіонаті вже поповнили чотири новачки: Федір Пилипів, Едуард Кулик (обидва — "Шахтар" Донецьк), Андрій Паршиков ("Енергія" Львів) та Андрій Ткачук ("Тайм" Львів). До того ж, керівництво івано-франківського клубу наразі у пошуках ще одного досвідченого виконавця атакуючого плану.
 

Все за графіком
Окрім цього, стали відомі строки зборів івано-франківської команди у міжсезонні. 5 липня усі гравці "Урагану" повертаються з відпустки, після чого вирушать на перший збір, що пройде у Карпатах. З 24 липня відбудеться другий тренувальний збір у Польщі, після чого 6-10 серпня (за попередньою інформацією) "Ураган" візьме участь у міжнародному турнірі "Green Ball Cup" в чеському Кладно. Одразу після повернення з Чехії іванофранківці відправляться до Харкова на традиційний "Кубок визволення", що пройде 13-17 серпня. До старту нового сезону "ураганівці" проведуть заключний збір в Івано-Франківську вже на новому покритті (паркет), яке до кінця липня мають встановити у місцевому манежі Коледжу фізвиховання.
 


Відкрити | Коментарів: 4
Настрій : жах    

Добрий вечір, Друга ліга!


"Іллічівець" 2:0 ФСК "Прикарпаття" 
21 червня, Маріуполь, 7 500 глядачів.

Головний арбітр: Головко В.
 
 
 
 
 
 
 
"Іллічівець": Шуховцев, (Глущенко 87), Буряк, Мельник, Камдем (Тимчишин 27), Чучман, Кривошеєнко, Чорний (Яворський 58), Ярошенко, Беганський, Ліма, Оберемко (Шевелюхин 46).
 
 
ФСК "Прикарпаття": Макогон, Башлай, Гребінський (Коцабюк 85), Гаврилишин, Бабюк, Барчук (Новицький 53, Бут 78), Ревуцький, Веретко, Коржук (Гайнюк 66), Галюза (Мельничук 46), Худобяк.
 
Попередження: Оберемко 8 - Ревуцький 14.
 
Голи: Чорний 14, Беганський 62.
 
Зайнявши 17 місце "Прикарпаття" влетіло в другу лігу. Та останнім часом на рівні слухів все активніше поширюється інформація, що в харківського "Геліосу" виникли серйозні фінансові проблеми. Так що можливі варіанти!?
Та як би там не було, команді всеодно потрібно підсилення. Щоб успішно провести наступний сезон і повернутись в першу лігу потрібно декілька досвідчених футболістів в кожну ланку. Згадайте, скільки голів ми пропустили до того як прийшов досвідчений голкіпер Іван Локатир, і скільки при ньому. Як кажуть, відчуйте різницю. Молодь - це дуже добре. Та все ж без досвідчених футболістів і серйозних фінансових вливань футболу не буде.

Відкрити | Коментарів: 8

Надія помирає останньою...


   VS 

Наш  наступний і останній у сезоні суперник "Іллічівець" (Маріуполь).

 Офіційна інформація Рік заснування футбольної команди майстрів в Маріуполі: 1960 (команда організована на базі команд "Авангард"(Жданов) и "Шахтар"(Рутченково). Рік створення футбольного клубу: 1996 Кольори клубу – червоно-сині. Офіційний сайт: http://www.fcilyich.com.ua/ Попередні назви клубу: за часів Радянського Союзу - "Азовсталь", імені Ілліча, "Тяжмаш", ДСО"Локомотив". 1992-1996 – МСК «Азовець»; 1996-2002 – ФК «Металург»; 2002- … - ФК «Іллічівець». В чемпіонатах СССР виступала з 1960 по 1989 рік (з перервами в 1965 і 1974 роках). Провела 1164 матчі: перемог 362, нічиї 312, поразок 490, різниця м’ячів 1195 - 1486. Найбільша перемога - 9:0 над "Шахтарем"(Єнакієве) в 1967 році. Найбільша поразка - 0:8 от "Суднобудівника"(Миколаїв) в 1978 році. Кращі результати: "золото" другої ліги в сезоні 1994-95 рр, "бронза" першої ліги в сезоні 1996-97 рр, 4-е місце в вищій лізі в сезоні 2000-01 рр, вихід в півфінал Кубка України в сезоні 2000-01 рр. Учасник розіграшу Кубка УЕФА сезону 2004-05 рр., як переможець національного конкурсу "Чесна гра". Адреса клубу: 87515, Україна, Донецька область, м. Маріуполь, ул. Євпаторійська, 45-А Телефони клубу:  (+38)(0629) 47-44-43 , 47-44-97 Телефон футбольної бази:  (+38)(0629) 37-12-64  Стадіон: «Іллічівець», вмістимість12 680 місць. Із них під дахом - 8 605, відкритих - 4 075. Телефон стадіону:  (+38)(0629) 38-72-35 . Почесний Президент клуба - Володимир Семенович Бойко - Герой України, Народний депутат України, Голова правління ВАТ "Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча" Перший віце-Президент клуба - Павло Розумний.

Матч пропускають: Іван Щеглюк, Іван Локатир, Сергій Страховський. В нас досить невеликі шанси. Та все ж вони є. Дещо покращило ситуацію керівництво українського футболу. Знявши 6 пунктів із черкаського "Дніпра" чиновники подарували хоча б якусь надію. Та все одно від нас не все залежить. Нам однозначно потрібно обігрувати невмотивований (хоча на цей матч може бути і вмотивованим) "Іллічівець" і надіятись на те, що ФК "Львів" переможе "Фенікс" в Добромилі. Щось мені здається. що львів'яни захочуть завершити цей фантастичний для себе сезон перемогою. Та ще й в дома (ну майже. За 120 км. від Львова). Напевно Степан Юрчишин виставить майже основний склад з певними домішкими молоді, яка має що доводити тренеру. Так само напевно гратиме проти нас і "Іллічівець". Хоча... В минулому турі "внукам Ілліча" також нічого не потрібно було. А вони обіграли "Севастополь" в Криму.


Відкрити | Коментарів: 8

Чемпіонат Європи по франківськи!


Чемпіонат Європи з футболу — зазвичай визначна подія у житті кожного шанувальника гри мільйонів. Проте відсутність серед 16-ти найсильніших континентальних команд збірної України дещо знизила інтерес українських вболівальників до футбольного турніру, що наразі триває у Швейцарії та Австрії. Про те, як стежать за Євро-2008 франківські вболівальники, піде мова сьогодні…

Зараз із деякою ностальгією згадується літо 2006-го і чемпіонат світу у Німеччині, коли українська команда досить сенсаційно дісталася до чвертьфіналу мундіалю. Тоді у Франківську (та й загалом усюди) панував справжній футбольний бум. Щодня вболівальники з нетерпінням чекали чергових матчів світового футбольного форуму, а поєдинки за участю збірної України збирали цілі аншлаги на літних майданчиках, кафе, ресторанах. Навіть високопосадовці без вагань забували про свої статуси і вступали в армію вболівальників, гаряче підтримуючи нашу національну команду… З того часу минуло майже два роки, і наразі маємо чемпіонат Європи, але вже без України, яка не зуміла пройти відбір на Євро-2008. Цілком зрозуміло, що й інтерес місцевих шанувальників футболу до цієї події чотирирічки дещо знизився…    

Вуличний формат
Дивитися матчі вдома на дивані зараз немодно і нецікаво. Гучна компанія і, відповідно, безліч емоцій та азарту (особливо, якщо на кону букмекерські ставки) — ось головні ознаки справжніх вболівальників. Проте зацікавленість франківських шанувальників футболу до цьогорічного єврозмагання особливо не вражає. Практично напівпорожні літні майданчики та кафе — така картина панує зараз в обласному центрі в час телетрансляцій поєдинків. Більше того, далеко не всі заклади громадського відпочинку подбали про самих шанувальників футболу, розмістивши в себе телевізійні екрани. У центральній частині міста таких можна перелічити на пальцях. Цілком природно, що більш активний інтерес місцевих вболівальників викликають матчі чвертьфіналу та вирішальних стадій турніру. Зокрема, вже сьогодні, 10 червня, на нас очікує суперматч Португалія — Німеччина.

Спортивне меню
Якщо ви не прихильник перегляду поєдинків Євро-2008 на літніх майданчиках, до ваших послуг — спортивних і не тільки — кафе ("Ліга чемпіонів", "Спортарена" та інші), де дивитися матчі зазвичай зручно та приємно. Більше того, на час проведення чемпіонату вболівальникам запропонують своєрідне футбольне меню. Відтак шанувальники гри мільйонів мають можливість скуштувати, скажімо, ковбаски "Рональдіньйо", кальмари-фрі "Пенальті", креветки "Зідан" або ж випити коктейль "Аут" чи інші спеціалізовані до футбольного мундіалю делікатеси (ціни коливаються від 25 до 60 грн.). Проте таке меню смакуватиме радше грошовитим вболівальникам. Звичайні ж не зраджують традиційному фанатському "набору" — свіжому пиву та соленій закусці, які без жодних проблем можна собі замовити на літніх майданчиках міста чи у спортивних кафе (в середньому ціни на пиво за пляшку: на літніх майданчиках по 4-6 грн., у кафе — 7-8 грн., у ресторанах — від 10 грн.).
 

Картинка і "титани" мікрофону
Декілька слів хотілося б сказати і про картинку Євро-2008. Варто зазначити, що футбол по телевізору (а як же інакше!) стало дивитися цікавіше. Значною мірою через якісний телевізійний продукт, який нам пропонують господарі турніру — Австрія та Швейцарія. На екрані з'явився професійний показ найважливіших кадрів, починаючи від багатопланових повторів гострих ігрових моментів і закінчуючи оперативними оглядами. Практично усі матчі у повному обсязі транслює "УТ-1", але декілька показують і на ICTV (через збіг у часі трансляцій). У цілому трансляції футбольних матчів прогресують. Щодо звукового супроводу, тобто коментування поєдинків, то тут точиться багато суперечок, зокрема про "метра" коментаторського цеху Дерепа. На щастя, для багатьох (хто не має кабельного ТБ) він "озвучує" не так багато матчів, а ті, що все ж йому випадає коментувати, проходять для шанувальників футболу, за їх словами, "у беззвучному режимі".
 


Відкрити | Коментарів: 2
Настрій : Дуже погане    

Доигрались....


 

 

                       Феникс-Ильичевец 1:0 Прикарпатье Первый чемпионат в первой лиге для маленького крымского села Калинино завершен. Их команда еще сыграет на выезде с ФК «Львов», и после этого, последнего тура, станет ясно, встретит ли Калинино первую лигу еще раз, или вернется туда, откуда год назад и появилось - во второй дивизион. Многое потеряв в первом круге, «Феникс» прилично наверстал во втором, но все равно сейчас не все зависит от него. Задача на оставшиеся два матча для решения проблем с выживанием была проста – брать шесть очков и надеяться на осечки конкурентов. Первая часть плана выполнена почти успешно – три очка у ивано-франковцев увели (прямых конкурентов), но вот черкасский «Днепр» выиграл. И именно он пока спасается. Дальше посмотрим. 38 тур полностью формальным не будет.

Начал «Феникс», как обычно начинает у себя дома – прижав соперника к воротам (впрочем, думаю во всей лиге гости именно отбиваются). До ударов дело дошло минуте к

6-й, когда Скоблов имел пару неплохих моментов, но не смог развить их в полноценные удары. Понимающая друг друга пара хавов Батраченко-Грищенко создала немало в первом

тайме. Правда, немало и запорола. Приблизительно за двадцать минут (с 15-й по 36-ю) они имели четыре шанса точно пробить с довольно убойных позиций (линия штрафной, чуть слева или справа от центра ворот), но мяч или шел выше, или же вовремя вступал в игру Локатир. И, конечено же, помимо этих моментов калининцы имели ощутимое преимущество, которое, опять же, по «доброй» традиции, реализовать никак не могли. Этой щедростью под конец тайма дважды едва не воспользовались гости, но спасибо Чурилову. Сначала на 37-й минуте Александр выловил мяч в штрафной после острейшего прострела Ревуцкого слева. А через пару минут отбил выстрел с левого края штрафной Бабюка. Завершилось все в первой половине матча очередным расточительством крымчан – Мамонов, оказавшись один перед голкипером гостей, не сориентировался и не подставил голову под падающий сверху мяч. Разошлись на перерыв с тем же, с чем и начинали – 0-0. Во втором тайме с моментами стало совсем негусто. Они возникали лишь до забитого мяча, а потом началась борьба, в которой мяч просто потерялся. Но начали хозяева снова многообещающе – на 47-й минуте Шевченко с двух метров пробил головой выше ворот после навеса Батраченко справа. Через три минуты Скоблов, замыкая прострел уже с левого фланга, запустил мяч над «девяткой» гостевых ворот. Побегав еще десяток минут, команды разродились пенальти. Мустафаева на углу штрафной сбил, кажется, Гребинский. Долгое выяснение отношений с боковым большей части игроков «Прикарпатья» ни к чему ни привело. Грищенко же невозмутимо пробил в правый от

голкипера угол ворот низом. 1-0… Сколько их уже было, таких побед на нервах… А затем началась борьба, мало напоминающая футбол. Команды жестко и иногда жестоко рубились в центре поля, у игроков гостей раз за разом сводило ноги судорогами. Да так, что откачивать их принимались и хозяева. Напряжение чувствовалось до самого финального свистка. Но все равно никаких осложнений в виде, например, драки не возникло. За что отдельное спасибо мужикам, показавшим, как надо играть в футбол. Теперь у «Феникса» впереди выезд ко «Львову», вышедшему в премьер-лигу. Не знаю, будут ли хозяева сильно упираться и отдадут ли очки, необходимые крымчанам для

спасения. Но ближе всех к тому, чтобы остаться в лиге, черкасский «Днепр». У него задача простая – выигрывай и все. Иначе возможны варианты. Не стоит также сбрасывать со счетов и «Прикарпатье». Так что последний тур все равно будет жарким. Ну, на то он и последний!

Источник: ЮА-футбол 


Відкрити | Коментарів: 5

А тепер перейдем до суперників


Я знову напишу про матч на мою думку нашого найголовнішого суперника по виживанню -  ФК "Дніпро" Черкаси:

ФК "Оболонь" Київ - ФК "Дніпро" Черкаси 1:1

Київ. Стадіон «Оболонь». 1100 глядачів. +23оС. Початок о 18.00.

Судді: В.Жуков (м.Донецьк), І.Староста (м.Ужгород), С.Беккер (м.Харків).

Делегат ФФУ: В.Мельничук (м.Сімферополь).

«Оболонь»: Чангелія, Кармаліта, Гурка (Демченко, 72), Лень, Клименко (Свінціцький, 46), Лозінський, Онисько, Малиш (Куценко, 23), Коваленко, Кандауров (Іващенко, 10), Пластун (Заварін, 12).

«Дніпро»: Михайлов, Стоян, Єлісєєв, Тарасенко, Кіцута, Козир, Гонщик, Данченко, Одінцов (Селезньов, 80), Деркач (Хромцов, 46; Притуляк, 90+2), Мостовий.

Голи: Іващенко (75) - Козир (66).

Попередження: Кармаліта (38), Коваленко (64) - Гонщик (62).

     

Наразі кожен матч для черкаського «Дніпра» як і для "Прикарпаття" є  вирішальним, кожне здобуте турнірне очко на вагу золота.

   Виїзна нічия проти одного з лідерів першолігових перегонів не принесла радості ні команді, а ні вболівальникам, адже, конкуренти в боротьбі за виживання - «Енергетик» Бурштин, наше «Прикарпаття» Івано-Франкіськ і «Фенікс-Іллічівець» Калініне, здобувши перемоги, значно погіршили життя «червоно-біло-синім».

   Гра зі стартового свистка відразу набула високого темпу. Перші хвилини звітного матчу були за приїжджої командою, а потім «Оболонь», застосовуючи пресинг спробу-вала заволодіти ініціативою в центрі поля. Налаштованість обох команд на перемоги, втім, не призводила до гострих моментів біля воріт обох суперників. У першій половині матчу можна відзначити лише дальній постріл «пивовара» Євгена Кармаліти.

   Інформація у перерві матчу про поразку ФК «Львів» - конкурента киян за другу перепустку до прем’єр ліги  підняла напругу до максимуму.

   Два голи у зустрічі стали наслідком грубих помилок захисту. Спочатку, на 67-ій хвилині Сергій Козир, прослизнувши поміж двох захисників, з кута карного майданчику поцілив у дальній кут воріт господарів; а потім на 75-ій хвилині Валерій Іващенко, «розрізавши» центр захисту «дніпрян», реалізував вихід один в один.

   Забитому голу «Оболоні» передував небезпечний удар киянина Івана Леня – шкіряна куля пролетіла в лічених сантиметрах від володінь Михайлова-молодшого, який вперше після тривалої перерви, пов’язаної з травмою коліна,  з’явився в стартовому складі черкасців.

   Реальний шанс, на 79-ій хвилині, принести перемогу приїжджій команді втратив Мостовий  - пройшовши пів-поля Артем не зміг пробити кіпера  Владислава Чангелію.

    Останні хвилини матчу пройшли за облоги воріт «Дніпра». Численні кутові та навіси до карного майданчику не принесли дивідендів господарям поля.

   По завершенні матчу футболісти черкаського «Дніпра» оплесками подякували  за підтримку групу вболівальників, що приїхала до столиці нашої країни.


Відкрити | Коментарів: 3

Стадіон "Рух" - дома і стіни помагають


6 червня 2008. 18:00. Івано Франківськ. Стадіон "Рух".  Останній домашній матч Івано-Франківського клубу.

"Прикарпаття" - "Севастополь" 1:0

Гол: Ревуцький 26

Прикарпаття: Локатир, Башлай, Гребінський, Гаврилишин, Баб’юк, Іванишин (Поздеєв, 42, Новицький, 60), Ревуцький, Веретко (В.Барчук, 82), Страховський (Коржук, 69), Щеглюк (Мельничук, 90), Худоб’як

Севастополь: Сокоренко, Гололобов (Чернописький, 36), Піскун, Ференчак, Култишев, Терещук, Ківа (Свинар, 66), Гудзікевич, О. Волков (Санін, 88), Шевчук, Мазуренко

Попередження:  Щеглюк 44, Новицький 63, Локатир 90 - Гудзікевич 11, Мазуренко 37, Култишев 44

На останню домашню гру сезону фани «Прикарпаття» виготовили черговий промовистий банер. З верхнього ярусу стадіону звисало полотнище із зображенням орла (символ клубу), який демонстрував свій могутній біцепс (чи як там це у птахів називається?), закликаючи футболістів «битися до кінця».


Аналізуючи передматчеві розклади, більшість сходилася на тому, що севастопольці (їх вивів на гру в. о. головного тренера Олег Лещинський; Пучков, подейкують, вже у відпустці) гратимуть в Івано-Франківську не тільки за себе, але й за того хлопця, котрий зветься «Фенікс». Ну хоча б через земляцьку солідарність. Якщо «фенікси» таки зможуть постати з попелу, то й зайву тисячу кілометрів (в один бік) наступного сезону їхати не доведеться...


Отож, завдання «Севастополя» було цілком зрозуміле. Тільки-от в тому, що кримчани здатні його виконати, були великі сумніви. Достатньо поглянути на виїзну статистику команди. Шість поразок у восьми матчах другого кола. Результативними стали тільки попередній виїзд у гості до ЦСКА (2:1) і квітнева нічия у Бурштині з «Енергетиком» (0:0). І чого б це севастопольці мали в Івано-Франківську зіграти краще? Тим паче, без дискваліфікованих Мємєтова і Д.Волкова та кількох травмованих футболістів.


Певна інтрига приховувалася в особі арбітра поєдинку. На матч було призначено киянина Топіху. Однак в світлі останніх першолігових скандалів, виникав сумнів, чи побачимо ми його на полі. Побачили. Зі статистики матчу ви вже знаєте, що пенальті а-ля ФК «Львів» - «Геліос» чи вилучень в стилі поєдинку «Динамо-2» - «Оболонь» не було. Як і особливих претензій до роботи рефері.


Ну хіба що франківці згадали Топіху недобрим словом на 44-й хвилині, коли він на пару з Култишевим виніс попередження Щеглюку. Для останнього воно стало восьмим у сезоні, тож в двох заключних поєдинках один з найкорисніших гравців «Прикарпаття» участі не братиме. Саме Щеглюк на 26-й хвилині пройшов лівим флангом і видав передачу на Ревуцького, який приніс перемогу господарям.


Гості прагнули відігратися. Чим ближчим був фінальний свисток, тим наполегливіше діяли гравці «Севастополя». Проте в одних епізодах їх підвів брак майстерності. В інших – арбітри фіксували офсайд. А коли вже вдавалося опинитися на ударній позиції, холоднокровно діяв Локатир.


Післяматчева прес-конференція традиційно зібрала велику аудиторію (бувало, щоправда, й більше). Тільки-от запитань на свою адресу тренери так і не почули. Без того зрозуміло, що наступний поєдинок «Прикарпаття» на полі «Фенікса-Іллічівця» перетворюється на «матч смерті». Чи «матч життя». Як для кого...

Джерело: http://ua-football.com/ukrainian/first/484cd5e5.html


Відкрити | Коментарів: 3

І двох турів достатньо...


Овідіополь, 1200 глядачів.
Головний арбітр: Вакс Ю.А.
"Дністер": Стародубовський (к), А.А.Чернов, Колчін (Бочкур, 76), Возний, Єрмоленко, Хромих (Забара, 71), В.Полтавець, Мжаванадзе, Силіч (Лафазан, 66), А.Згура (Продан, 82), Штурко (А.Негара, 78).
ФСК "Прикарпаття": Локатир, Башлай, Бабюк, Гаврилишин (Деренюк, 90), С.Галюза, Бут, Іванишин, Поздєєв (Н.Ревуцький, 61), Веретко (Худобяк, 61), Корнієнко (Страховський, 46), Барчук (Щеглюк, 56).
Попередження: Забара 75, Мжаванадзе 79, Чернов 82 - Барчук 26, Поздєєв 31, Гаврилишин 35, Галюза 38, Страховський 59, Худобяк 62.
Голи: Єрмоленко 58, Полтавець 73.
 
Пропонуємо вашій увазі звіт про матч із UA-ФУТБОЛ
Ивано-франковский клуб отчаянно борется за выживание, в то время как "Днестр" с этой задачей справился, по сути, еще в первом круге, обеспечив комфортный очковый задел от "зоны вылета". Вполне естественно, что соперники выходили на поле с разным уровнем ответственности. Впрочем, и хозяева не собирались разбрасываться очками. У "Днестра", как и у "Прикарпатья", есть свои турнирные интересы. В их случае интересы эти распространяются на место в десятке.
Обе команды к отчетному поединку подошли с кадровыми проблемами. Гостей волновало функциональное состояние лидеров, которые накануне матча были задействованы в cтуденческой сборной Украины. Хозяева лишились помощи Руслана Гилазева, вернувшегося в "Черноморец" во многом благодаря своей уверенной игре за "Днестр".
Все это, так или иначе, сказалось на действиях команд в первом тайме. Атаки "Прикарпатья" в дебюте матча были более акцентированными. Особенно запомнились дальние удары в исполнении Бабюка, Бута и Барчука.
"Днестр", что называется, давил массой, но выглядели его атакующие выпады сумбурно. Впрочем, в дебютном отрезке поединка шикарный удар удался Ермоленко, сочно пробившему из-за пределов штрафной - вратарь с трудом парировал этот удар.
Обменявшись рядом опасных и полуопасных ударов, соперники перешли к комбинационной игре. Гости, опять-таки, вопреки всем ожиданиям, и в этом компоненте показали себя с наилучшей стороны.
К исходу первого получаса игры "Днестр" усилил давление на ворота соперника. После хлесткого удара Барчука, хозяева организовали массированный контрвыпад, на острие которого оказался Хромых, однако его удар заблокировал голкипер гостей.
Ответ "Прикарпатья" последовал незамедлительно: Башлай подключился к атаке своей команды и нанес сильный удар под перекладину, который не без труда отразил Стародубовский.
А спустя две минуты "Днестр" едва не открыл счет. Силич перспективным пасом бросил в прорыв Полтавца, который, оказавшись на убойной позиции, "расстрелял" вратаря: Локатырь с огромным трудом справился с этим ударом. А спустя несколько мгновений пушечный удар Ермоленко пришелся аккурат в крестовину!
Через 10 минут вновь отметился Ермоленко. На этот раз опасным ударом со штрафного, угрозу после которого сумели ликвидировать защитники "Прикарпатья".
Первые минуты второго тайма вызвало оживление на трибунах. Сначала Хромых головой не дотянулся до мяча после фланговой подачи, находясь в метре (!!) от левого угла ворот гостей. Затем Полтавец обыграл Галюзу и отменно пробил, но путь мячу в ворота преградили защитники и вратарь ивано-франковцев. А спустя минуту счет в матче наконец-то был открыт. После розыгрыша углового Згура переправил мяч в угол штрафной площади "Прикарпатья", Полтавец мастерски мяч пропустил, и Ермоленко ударом левой ноги метров с 17-ти пробил точно в дальний нижний угол. 1:0.
Изменившийся счет на табло заставил наставника гостей Сергея Пташника внести ряд изменений в составе своей команды. В бой были брошены главные силы ивано-франковцев - мощный нападающий Игорь Худобяк и креативный хавбек Николай Ревуцкий. Оба, по идее, должны были вскрыть насыщенную оборону хозяев, однако эффект получился обратным. После ряда неудачных попыток прорваться по центру, и Худобяк, и Ревуцкий заметно сникли, а "Днестр", в свою очередь, довел свое преимущество до двух мячей и, по сути дела, снял все вопросы относительно победителя.
Перед тем как отправить второй мяч в сетку ворот некогда очень грозного ивано-франковского клуба, Валентин Полтавец активно поучаствовал в изгнании с поля неожиданно выбежавшей на поле собачки, которая никак не могла понять, что от нее
хотят-то все эти дядьки в зеленых и желтых футболках (фото эпизода - http://dnestr.com.ua/files/news/322.jpg). Игра в этот момент на полминуты была приостановлена. И уже после ее возобновления Полтавец удвоил преимущество своей команды.
А гол был забит классически. Так обычно это делают мастера высшей лиги, коей, безусловно, и является опытный Валентин. Оказавшись с мячом в штрафной площади гостей, Полтавец на скорости сместился во вратарскую (в правилах игры в футбол она называется "площадь ворот"), обыграл уже лежащего на земле Локатыря, и закатил мяч в пустые ворота. 2:0!
К чести подопечных Сергея Пташника следует заметить: они не сдались и организовали ряд попыток спасти игру, хотя психологически команда уже пребывала, мягко говоря, в
не очень хорошем состоянии. Дальнему удару Бабюка не хватило точности, два подряд угловых результативными не оказались.
"Днестр" в свою очередь упустил несколько моментов для взятия третьего ворот. Сначала Локатырь своевременно ликвидировал потенциальный выход один на один
Полтавца, а до этого парировал удар Андрея Негары из пределов штрафной площади.
Победа позволила "Днестру" подняться на десятое место в турнирной таблице. Поражение отправило "Прикарпатье" в "зону вылета".
Перед ивано-франковцами теперь стоит сложная, но разрешимая задача зацепиться за первую лигу в трех оставшихся турах. "Днестр" потенциально может подняться выше и повлиять на турнирную судьбу лидеров лиги. Правда, сделать это будет трудновато. В оставшихся матчах с "Ильичевцем", одной ногой стоящим в новосозданной Премьер-лиге Украины, со все еще претендующей на повышение в классе "Оболонью", равно как и в заключительном домашнем поединке сезона с алчевской "Сталью" овидиопольцам не сможет помочь Кахабер Мжаванадзе, отправляющийся вслед за Гилазевым в "Черноморец", а также Андрей Чернов, который из-за перебора желтых карточек пропустит два ближайших поединка. Совершенно не исключено, что в "Черноморец" вернется и Валентин Полтавец, яркую игру которого смог воочию оценить прибывший в Овидиополь тренерский штаб "Черноморца" во главе с Виталием Шевченко в полном составе.
 
КСТАТИ... Константин Стародубовский: 80 матчей на ноль в профессиональной карьере!
 

Сохранив в сегодняшнем матче ворота своей команды в неприкосновенности, голкипер и капитан "Днестра" Константин Стародубовский довел число своих "сухих" матчей до
отметки "80". 8 из них Стародубовский сыграл в первой лиге Украины, 1 - в Кубке страны, 68 - во второй лиге и 3 - в Кубке регионов УЕФА (1 - за "Днестр", 2 - в составе аматорской сборной Украины).

Остается добавить, что Стародубовский занимает четвертое место в истории одесского футбола среди вратарей, в разные годы защищавших цвета клубов Одессы и Одесской области в соревнованиях профессионального статуса, а также сборных страны всех уровней в официальных международных турнирах. Уверенно лидирует в сводном реестре экс-голкипер "Черноморца" и СКА Олег Суслов, в активе которого более 120 матчей на ноль в чемпионатах и первенствах СССР, Украины, Кубках СССР и Украины, еврокубковых турнирах и в составе национальной сборной Украины. Второе место занимает действующий вратарь "Черноморца" Виталий Руденко, в минувшем сезоне поднявший планку "сухих" матчей до 107-ми. На третьем - легендарный кипер "моряков" Виктор Гришко, которому
до сотни не хватило всего трех поединков на ноль, - 97.
Таким образом, Стародубовский опередил таких монстров вратарского искусства, как Александр Ярчук (64 "сухих" матча), Иван Жекю (48), Анатолий Чистов (48), Александр
Дегтярев (47) и многих других. Всего в сводном реестре значится 68 голкиперов.


Відкрити | Коментарів: 3

"Прикарпаття"-"Дністер" Це наш шанс!!!


Повна назва: ТОВ «ФК "Дністер-Овідіополь»
Коротка назва: «Дністер»
Рік заснування 1992
Місто: смт Овідіополь Одеської області, Україна
вул. Дзержинського, 40А
Тел./факс: +38 (0482) 34-74-79
E-mail: Dnestr-Ovidiopol@mail.ru
Сайт: www.dnestr.com.ua
Стадіон «Дністер» імені Віктора Дукова (1 500 місць).
Президент:  Андрій Продаєвич
Головний тренер: Василь Ущаповський
Історія
Перша футбольна команда в Овідіополі з'явилася в 1947 році. Довгий час в обласних і республіканських змаганнях селище представляв «Дзержинець». У 1980 році овідіопольці вперше стають чемпіонами області. У 1992 році був створений футбольний клуб «Дністер».
Команда чотири рази ставала чемпіоном Одеської області (1997/1998, 1998/1999, 1999/2000, 2000 (осінь)) і двічі срібним призером обласного чемпіонату (1994/1995, 1996/1997). У 1999 і 2000 роках команда вигравала Кубок Одещини, а в 1998 році стала фіналістом Кубка області. У 1997 році «Дністер» виграв Кубок федерації футболу Одеської області.
У 1998—2000 роках команда грала в чемпіонаті України серед аматорів. У 1999 році стала його переможцем.
У сезоні 2000/2001 команда грала в Кубку регіонів УЄФА. Команда вибула в першому етапі, зайнявши друге місце в групі (поступившись «Пловдиву» лише за кількістю забитих і пропущених м'ячів). Усі матчі проходили у Плевені (Болгарія).
У чемпіонатах України (2001/2002—2006/2007) команда провела 176 ігор, в яких здобула 83 перемоги, 41 нічию, 52 поразки, різниця м'ячів 214—149. Краще місце у групі «А» другої ліги — 1-е (2006/2007), у групі «Б» другої ліги — 4-е (2003/2004).
Перший матч у чемпіонаті команда зіграла 22 липня 2001 року в Херсоні на стадіоні «Кристал» проти місцевого спортивного клубу; господарі перемогли 2:1.
Найбільша перемога: 5:0 («Рось», 12 травня 2005 року, Овідіополь; «Княжа», 26 серпня 2006 року, Овідіополь; «Інтер», 10 квітня 2007 року, Овідіополь)
Найбільша поразка: 0:5 («Динамо-2», 29 липня 2007 року, Київ)
Найбільше ігор провів Сергій Бабій (160). Кращі бомбардири — Олександр Бондаренко, Євгеній Сидорський (15 м'ячів).
У розіграшах Кубка України (2002/2003—2006/2007) «Дністер» провів 7 ігор, в яких здобув 2 перемоги і 5 поразок, різниця м'ячів 10—14. Найкраще досягнення — вихід до 1/16 фіналу (2002/2003, 2003/2004).
Перший матч у Кубку команда зіграла 10 серпня 2002 року в Овідіополі проти маріупольського «Металурга», в якому перемогла 1:0.

В першому колі футболісти із Овідіополя переграли "Прикарпаття" на "Русі" 2:1. Так що потрібно перегравати суперника в нього на полі. Хоча це зробити дуже тяжко. "Дністер" - типічна домашня команда.
В Овідіополі цього сезону здобути перемогу вдалося лише "ІгроСервісу" (1:0).
Така статистика просто лякає. Але будемо надіятись, що "Прикарпаття" буде другою командою, що здобуде тут 3 очки.
Останній раз "Дністер" в чемпіонаті програвав черкаському "Дніпру" (0:2) в рамках 31-го туру (14.05.08).
При тому ще й багатьом футболістам "Прикарпаття" приходиться в ці дні грати за "Факел-НТУНГ" на студентському чемпіонаті України. А це дуже серйозно може вплинути (негативно) на гру команди.


Відкрити | Коментарів: 4

Сезон, який варто забути


     Оскільки я ще досі не можу отримати хоч якусь інформацію про останній матч Прикарпаття, я напишу вам про "успіхи" іншого клубу з Івано-франківська, але вже футзального

     Так ось, минулої суботи підійшов до завершення черговий сезон у вищоліговій футзальній першості. Наший Івано-франківський "Ураган" пішов у відпустку не з найкращим настроєм. Що й казати, дев'ята підсумкова позиція — зовсім не той результат, на який розраховували і керівництво клубу, і вболівальники. Проте, зважаючи на усі негаразди, які випали на долю колективу впродовж сезону 2007-2008 років, такий стан справ видається цілком логічним. У наступному сезоні, найбільш імовірно, ми побачимо вже інший, оновлений "Ураган". Принаймні клубне керівництво готове до змін...
Своє бачення минулих прорахунків та майбутніх перспектив керманичі клубу висловили одразу після завершення матчу заключного 30-го туру з луганським "ЛТК" (5:7). "Цей сезон був дуже важким, — взяв слово президент НФК "Ураган" Олександр Бубен. На півшляху нам довелося змінювати тренерський склад, і я вдячний Владу Корнєєву і Сергію Гупаленку, котрі взяли на себе сміливість очолити команду у нелегкий для неї час. Зараз потрібно спокійно проаналізувати, у чому були помилки як керівників клубу, так і з боку виконавців. Як би ми не старалися, все одно цей сезон залишиться для "Урагану" найбільш "чорним" в історії клубу". Нагадаємо, що минулий вищоліговий чемпіонат "ураганівці" завершили на восьмій позиції, а перед тим були п'ятими (в рік дебюту у "вишці") та сьомими...

 

У пошуках наставника
За чотири сезони, які "Ураган" виступає у Вищій лізі, у команди змінилися три тренерські штаби. Хоча останніх наставників, Корнєєва та Гупаленка, лише умовно можна віднести до тренерів, оскільки вони очолили команду в ході цього сезону, розпочавши у якості гравців, і надалі значилися у протоколах з приставками "в.о.". Наразі керівництво клубу знаходиться у пошуках нового головного тренера, помічником якого, швидше за все, стане Сергій Гупаленко. Цікаво, що справді професійних безробітних спеціалістів в Україні зараз одиниці, решта вже задіяні в інших командах. "Досвідчених тренерів на сьогоднішній день у футзалі дуже мало за аналогією з нашою збірною, яка переживає зміну поколінь, — зазначив Олексанр Бубен. — Поки що не завершені переговори з тренерським складом, і ми наразі не маємо остаточної інформації відносно того, хто ж очолить команду". Претендентом на місце головного тренера був один із кращих гравців в історії українського футзалу, 38-річний Олександр Косенко, який після донецького "Шахтаря" повернувся до рідного міста і останні три сезони провів у "Будівелі". Він наче б то погодився стати до керма "Урагану", не маючи, втім, тренерського досвіду, проте вже за декілька днів змінив своє рішення на користь дніпропетровської команди.

 

Кадрові ротації
На початку цього тижня стали відомі перші кадрові зміни в "Урагані". Команду залишає 25-річний Олександр Даниленко, у якого завершився контракт, і йому наданий статус вільного агента. Валерій Брожко, що не так часто потрапляв до складу, виставлений на трансфер. А от ще з двома провідними виконавцями, Романом Кіндратівим та голкіпером Олегом Іжаковським, в яких також підійшли до завершення угоди з клубом, є попередні домовленості з укладенням нових контрактів. Щодо інших гравців, то, незважаючи на діючі угоди, керівництво зараз розмірковує про доцільність продовження співпраці з ними. "Нам потрібно два тижні для того, щоби сформувати наше бачення на майбутній сезон, як щодо гравців, так і стосовно тренерського складу, — розмірковує "ураганівський" президент. — На майбутнє є перспективи, насамперед з підбору нових гравців і оновлення команди". Клуб планує запросити декількох досвідчених виконавців атакуючого плану з лідерськими якостями. "Зараз ми у переговорному процесі, і гадаю, найближчим часом, десь за два-три тижні, ми остаточно визначимося з основним кістяком, довкола якого і буде формуватися команда на найближчі два-три роки", — зазначив Олександр Бубен.

Спорткомплекс на папері                                                                                                                                                                      Схоже на те, що у найближчому майбутньому провідні ігрові команди обласного центру так і не побачать давно обіцяного сучасного спорткомплексу, який запланували звести по вул. Симоненка. Причина такого невтішного і для команд, і для вболівальників висновку - політичні конфлікти, що тривають у Івано-Франківській міськраді...

Проект сучасної спортивної споруди, який був розроблений полтавською проектною організацією, має загальну вартість 9 млн. гривень. Спортивна арена розрахована на 2 тисячі вболівальників, матиме також сучасне покриття, хороше освітлення, багатофункціональне табло, місця для телезйомки, ВІП-трибуну, кафе тощо. Проте ці перспективи наразі залишаються тільки на папері. "Проект планували винести на розгляд депутатів міської ради для того, щоб затвердити і закласти кошти в бюджет розвитку для частини фінансування, а саме 1 мільйона гривень, вже на цей рік, - говорить віце-президент НФК "Ураган" Василь Костюк. - Але оскільки місцева влада в нас на сьогоднішній день блокується з кожної сторони кожною фракцією, рішення про спорткомплекс не було прийняте, більше того, навіть не виставлялося на розгляд".

За словами спортивних функціонерів, очікувати на позитивне вирішення цього питання сьогодні просто не доводиться. Саме тому ігрові команди, не плекаючи примарних ілюзій, самотужки почали шукати шляхи для вирішення проблем зі спортивним "дахом". Зокрема, міні-футбольний "Ураган" вже до наступного чемпіонату планує змінити багаторічне гумове покриття у манежі Коледжу фізвиховання, де команда виступає ось вже шостий рік. "На жаль, у наступному чемпіонаті ми на 90% гратимемо у КФВ, однак з новим покриттям, - зазначив керманич "Урагану" Олександр Бубен. - Хоча ми і планували, що сезон 2008-09 рр. розпочнемо у новому спорткомплексі. Зараз ми вже не розраховуємо на цей проект, принаймні на два роки".

У зв'язку з цим напрошується один висновок: хто би не був при владі, сучасний спорткомплекс для нашого міста все одно дуже потрібний. Гадаю, наші ігрові команди "Ураган", "Говерла" та "Факел" своїми вагомими здобутками заслужили на те, щоб виступати у новому спортивному залі, а не перебиватися у непристосованих до змагань високого рівня спорудах.


Відкрити | Коментарів: 9

У Черкасах сум - У Франківську радість


Маріуполь. Стадіон «Іллічівець». 8500 глядачів. +17оС. Початок о 19.00.

Судді: І.Подушкін (м.Харків), А.Свистун, Р.Марченко (обидва - м.Чернігів).

Делегат ФФУ: А.Колесніков (м.Запоріжжя).

«Іллічівець»: Шуховцев, Камдем (Тимчишин, 61), Мельник, Буряк, Краснопьоров, Ярошенко, Каменюка (Ліма, 78), Чучман, Бяганскі (Кривошеєнко, 57), Гайдаш (Явор-ський, 64), Оберемко (Мальцев, 75).

«Дніпро»: Дейнеко, Стоян, Селезньов (Гонщик, 46), Тарасенко, Кіцута, Козир (Крамар, 85), Деркач (Поліщук, 46), Приходько (Єлісєєв, 42), Кондратюк (Данченко, 24), Хром-цов, Мостовий. Запасні: Галіузов, Притуляк. Тренер: О.Рябоконь.

Голи: Ярошенко (9), Бяганскі (35), Оберемко (38 пен.).

Попередження: Мостовий (64).

     

    Звичайно, важко було на щось розраховувати черкасцям у матчі проти лідера першолігових перегонів, але, незважаючи на поразку (до речі, першу в нинішньому сезоні)  «дніпряни» дали бій вже фактично команді вищої ліги. 

    Рахунок у матчі було відкрито на 9-ій хвилині - результатом вдалого розіграшу штрафного маріупольцями (за надумане порушення біля бокового прапорця) став «постріл» Ярошенка з кута карного майданчика в нижній правий кут воріт Дейнека-молодшого. Другий м’яч у воротах приїжджої команди побував на 35-ій хвилині, коли фланговий навіс головою замкнув білоруський легіонер «Іллічівця» Павел Бяганскі.

    До розгрому «Дніпра» приклав руку арбітр матчу та захисник гостей Анатолій Кіцута. За вельми спірного моменту, коли м’яч влучив у руку оборонця, Ігор Подушкін наважився призначити одинадцятиметровий.  Удар Андрія Оберемка з «точки»  не залишив шансів кіперові «червоно-біло-синіх».

   Друга половина зустрічі пройшла за переваги черкасців. Дві нагоди під час подачі кутових мав Євген Тарасенко, проте «снаряди» лягли поряд з каркасом воріт. Вже традиційний «ляп» Олега Хромцова - знаходячись перед порожніми воротами, влучив у стійку. Також слід відзначити небезпечні дальні удари Юрія Данченка та Анатолія Кіцути.  

   Поразка у звітному матчі «опустила» Черкаську команду на «потопаюче» сімнадцяте місце, а отже, тепер кожен з чотирьох матчів, що залишились до завершення сезону, є вирішальним.


Відкрити | Коментарів: 3

34 тур. Нас знову спустили на землю...


Хочу оголосити результати 34 туру 1 ліги ЧУ:

Прикарпаття  0 : 1  ЦСКА 
 Костюк 4

ПФК Севастополь  2 : 2  Дністер 
Шевчук 78
Гололобов 89  -  Полтавець 40
Піскун (авт.)

Сталь А  1 : 1  ІгроСервіс 
 Трухін 74  - Агарін 85 (п.)

ПФК Олександрія  2 : 3  Волинь 
 Мельник 9
Буличев 20 (п.)  -  Лісовий 42
Карковський 43
Рибковський 52

Геліос  1 : 0  Сталь Д                                                                                                                                                                              Рамазанов 90    

Енергетик  2 : 0  Фенікс-Іллічівець 
 Долотко 3
Гордієнко 35

Оболонь  2 : 0  Десна 
Кандауров 42
Малиш 50 (п.)

Динамо-2  0 : 2  ФК Львів 
Г.Баранец 42 (п.)
Даньків 60

Кримтеплиця  1 : 1  МФК Миколаїв 
    Бабир 4  -  Богач 64

Іллічівець  3 : 0  Дніпро 
Ярошенко 10
Беганський 36
Оберемко 39 (п.)

Дуже шкода, що Прикарпаття не змогло врятувати матч, тому в команди залишається 36 очок як і у Дніпра що свій матч програв 3:0 і у Енергетика, який наоборот виграв і зрівнявся з цими командами. Трійка лідерів синхронно виграла свої матчі, але Іллічівець дуже випереджає Оболонь і ФК Львів. Тому боротьба будепроводитись тільки за 2-ге місце. Десна що програла свій матч майже виключається з боротьби за прописку в Вищу Лігу. а тепер до аутсайдерів: 19-е і 20-е місце посідають ЦСКА і Сталь Д. , але для цих команд я думаю сезон уже закінчено і їм варто починати готуватися до мачів у ГРУПІ "А". Також в зоні вильоту знаходиться  Фенікс-Іллічовець.

 


Відкрити | Коментарів: 11

А. Ревуцький - "Наше завдання - Перша ліга"


    Останніми матчами Івано-Франківське "Прикарпаття" зробило вагому заявку на збереження прописки у першому футбольному дивізіоні. Перемігши вдома з мінімальним рахунком 1:0 Сімферопольський "ІгроСервіс" і зігравши на виізді 1:1 з"Дніпром", підопічні Сергія Пташника піднялися на 15-ту сходинку турнірної таблиці і за п"ять турів до завершення чемпіонату вже на п'ять очок відірвалися від "небезпечної зони". А тепер повернемося на тиждень назад:

Одразу після завершення матчу 32-го туру президент ФСК "Прикарпаття" Анатолій Ревуцький розповів про пріоритети та перспективи нашої команди...

Про турнірні завдання
"На початку другого кола чемпіонату перед нами стояло доволі риторичне питання "Бути чи не бути?". Я хотів би зазначити, що сьогодні футбол має бути в Івано-Франківську. В першу чергу, це повинна бути команда з бійцівськими якостями. Я підтримую філософію Миколи Палійчука, який сказав, що ми насамперед маємо перемагати у домашніх поєдинках. Ми повинні нікого тут не випускати, яка би команда не приїхала до нас. Тому що вболівальники, які підтримують "Прикарпаття", мають піти з футболу з нормальним настроєм. Наш останній суперник — сімферопольський "ІгроСервіс" — до поєдинку з "Прикарпаттям" не програвав вісім турів поспіль, а тут, в Івано-Франківську, проступився. Погоджуюся із тим, що футбольний Бог був на нашому боці, але і це також треба заслужити в нього. Тепер я можу впевнено сказати, що ця команда має право бути у Першій лізі".

Про майбутні пріоритети
"Дуже хотів би, щоби кістяк нашої команди, складений з місцевих 20-22 річних гравців, все ж таки зберігся. Гарний приклад — ФК "Львів", що обрав правильний шлях. Два роки тому ця команда була такою, як і ми зараз. Тепер львів'яни на провідних ролях у першості. Тобто якщо ми збережемо цей молодий кістяк, то команда буде претендувати на серйозні позиції у Першій лізі. Саме тому ми повинні вже зараз думати про наступний чемпіонат. Насамперед потрібно подбати про підсилення складу".

Про можливу реорганізацію Першої ліги
"Ніякої реорганізації у Першій та Другій лігах найближчим часом не відбудеться через те, що футбольні чиновники наразі не можуть розібратися з Прем'єр-лігою. Особисто я схильний до того, щоби реорганізували Першу лігу і зробили дві територіальні зони по 16-18 команд. Повірте мені, що наші хлопці працюють на виживання. Виходить так, що на кожен п'ятий день у нас матчі, більше десяти дальніх виїздів, які мають понад 1 тис. кілометрів. Зараз, скажімо, у календарі в нас залишилися виїзди до Черкас, Маріуполя, Криму. Після постійних переїздів гравці просто не вистигають відновлюватися, і це при тому, що Перша ліга повинна готувати резерв! А щоби футболісти зростали у класі, їх треба тренувати, тобто потрібен навчально-тренувальний процес. А з таким календарем його просто немає".

Про потенційного інвестора
"У нас не так багато варіантів перебирати спонсорськими харчами, а технічний університет нафти і газу має прямі стосунки з НАК "Нафтогаз України", яку ми розглядаємо як джерело додаткового фінансування. Дуже приємно, що ректор цього навчального закладу Євстахій Крижанівський постійно цікавиться футболом і підтримує його. Наші останні зустрічі з новим головою НАК "Нафтогаз України" п.Дубиною налаштовують на те, що від компанії буде підтримка нашої університетської команди. А команда "Факел-ІФНТУНГ" фактично є засновником ФСК "Прикарпаття". Розумієте, якщо не ми займемо це місце, його посяде якась інша команда, на кшталт полтавської "Ворскли-Нафтогаз". А тому не можна випускати це з рук. Тож, виступаючи на студентській першості України, ми вбиваємо одразу двох зайців, а саме: підтягуємо досить серйозного спонсора і, відповідно, показуємо йому, що ми хоча б на студентському рівні змагаємося за високі місця.

Про студентську першість
"Цього року нам буде дуже непросто. Столична МАУП організувала у свою студентську команду цілу збірну Києва. Нам, очевидно, доведеться з ними у фіналі зустрічатися. До того ж, тільки одна команда як переможець студентської першості у липні виступатиме на клубному чемпіонаті Європи, який прийматиме саме Київ. Ми плануємо і хочемо у ньому взяти участь. Але однозначно пріоритетним завданням зараз залишається місце в Першій лізі".


Відкрити | Коментарів: 14

"Дніпро" Черкаси - "Прикарпаття" Івано-Франківськ. Важливе очко у Черкасах.


Черкаси. Центральний стадіон. 2000 глядачів. +14оС. Початок о 18.00.

Судді: В.Нестеренко (м.Донецьк), О.Плужник, С.Букрєєв (обидва - м.Харків).

Делегат ФФУ: Г.Коваленко (м.Київ).

«Дніпро»: Дейнеко, Стоян, Селезньов, Тарасенко, Кіцута, Деркач (Козир, 77), При-ходько (Єлісєєв, 75), Данченко (Хромцов, 80), Поліщук, Кондратюк, Мостовий. Тренер: О.Рябоконь.

«Прикарпаття»: Локатир, Башлай, Гребинський, Гаврилишин, Галюза (Баб'юк, 46), Іванишин, Поздеєв (Коцаб'юк, 46), Худобяк (Барчук, 90+2), Ревуцький, Корнієнко (Коржук, 80), Веретко.  Тренер: С.Пташник.
Голи: Поліщук (18 з пен.) - Худобяк (76).

Попередження: Данченко (44), Кіцута (69) - Гребинський (52).

Підопічні Олександра Рябоконя, незважаючи на всі негаразди, вийшли як ніколи налаштовані на перемогу. З перших хвилин "червоно-біло-сині" дали зрозуміти, хто №1 на футбольному полі. Атакувальні хвилі раз по раз накочувались на ворота івано-франківців. Навісом капітана команди Романа Поліщука не скористався Євген Тарасенко, який підключившись до атаки, головою пробив вище воріт. На 15-ій хвилині Артем Мостовий знайшов пасом Данченка - Юрій ударом з ходу влучив у стійку воріт. За дві хвилини Петру Кондратюку не вистачило міліметрів, щоб замкнути головою фланговий простріл. Слаломний прорив на 18-ій хвилині настирливого Артема Мостового захисники "Прикарпаття" зупинили лише ціною порушення правил в карному майданчику. Удар з "точки" Романа Поліщука не залишив шансів голкіперу гостей Локатиру. Реалізований пенальті став 50-им голом Романа за рідну команду і, мабуть, символічно, що Поліщук, який відновився після чергової важкої травми, зробив це з 11-метрового.

Вже на 22-ій хвилині господарі могли подвоїти рахунок, але Кондратюк "вибачив" івано-франківців, а удар Поліщука прийшовся вже у сітку зі зворотного боку.

Що стосується перебігу подій на футбольному полі у першій половині зустрічі, то також слід відзначити небезпечний постріл Сергія Галюзи по ворота господарів.

По перерві "дніпряни" свідомо віддали ініціативу і повинні були сповна цим скористатись. Деркач, якого дальньою передачею вивели на вбивчу позицію не зміг переграти голкіпера. На 67-ій хвилині Артем Мостовий влучає в хрестовину воріт, а за кілька хвилин Кондратюк марнує стовідсоткову нагоду.

Гості на 76-ій хвилині використали ледь не єдину свою нагоду: Ігор Худобяк скориставшись помилкою захисту ефектно вразив ворота Дейнека-молодшого.

Рятуючи матч тренерський штаб ввів у дію ще одного нападаючого - Олега Хромцова, проте молдавський легіонер став найбільшим розчаруванням гри. Штурм воріт на доданих хвилинах господарям не приніс бажаного результату - удар Поліщука прийшовся у стійку, а після удару Кондратюка м'яч пролетів над поперечкою воріт.


Відкрити | Коментарів: 9

"Ігросервіс" в прольоті, далі "Дніпро"!


ФСК "Прикарпаття" 1:0 "ІгроСервіс"
19 травня 2008 року, Івано-Франківськ, стадіон "Рух", 3 500 глядачів.
Головний арбітр: Можаровський Ю. (Львів).

ФСК "Прикарпаття": 33 Локатир, 2 Башлай, 24 Гаврилишин, 8 Поздєєв, 76 Галюза, 6 Іванишин, 7 Микуляк, 9 Худобяк, 10 Ревуцький, 15 Корнієнко, 20 Щеглюк.
Запасні: 12 Макогон, 23 Веретко, 14 Бут, 16 Коржук, 4 Деренюк, 30 Коцабюк, 13 Бабюк. Головний тренер: Сергій Пташник.

"ІгроСервіс": 1 Єрещенко, 23 Підгайний, 22 Шифир, 5 Березовський, 9 Колесник, 21 Ветренніков, 15 Бондарчук, 20 Симончук, 7 Ібрагімов, 11 Морозов, 19 Бобаль.
Запасні: 33 Тукач, 24 Лахнюк, 14 Матвійчук, 4 Осадчук, 3 Погорєльцев, 17 Ляхович, 13 Мартинов.
Головний тренер: Сергій Ше
вченко.

Попередження: Щеглюк 37 - Підгайний 31, Матвійчук 45, Ляхович 76.
Гол: Щеглюк 70.

Не помилюся, якщо сказу, що суперники «Прикарпаття» в боротьбі за виживання сподівалися на осічку франківців саме в цьому поєдинку. По-перше, «ІгроСервіс» - не з тих, хто розкидається очками при першій ліпшй нагоді. По-друге, перед візитом в Івано-Франківськ сімферопольці не знали гіркоти поразок у восьми матчах поспіль – сім перемог і лише одна нічия. По-третє, за результатами виступів у другому колі підопічні Сергія Шевченка йшли другими, поступаючись тільки «Десні»…
Що маємо у підсумку? Перемогу «Прикарпаття», яка майже розчистила для нього дорогу у світле майбутнє. Принаймні, після гри президент франківського клубу Анатолій Ревуцький зронив фразу про те, що час вже думати про наступний сезон. У першій лізі, зрозуміло.
«Єдине, що можу сказати напевне, у нас коротка лава запасних», - так прокоментував підсумок двобою засмучений наставник «ІгроСервіса» Сергій Шевченко. Його тренерський штаб не зумів віднайти рівноцінної заміни дискваліфікованим Черніку і Агаріну, травмованим Мартинову, Якименко і Осіпову… У господарів також вистачало кадрових проблем: дикваліфіковані Гребинський і Мельничук, у день матчу занедужав Новицький. А не минуло й півгодини гри, як тренерам знову довелося коригувати склади: ушкоджень зазнали обидва капітани – Микуляк і Ветренніков.
Матч в Івано-Франківську розпочинався після того, як вже завершилися чи розпочалися інші матчі. Так перед початком матчу стало відомо, що поступився "Енергетик" в Києві. Ця звістка явно покращила настрій. зважаючи на те, що бурштинська команда - один із конкурентів "Прикарпаття" за виживання.
Команди розпочали жваво. Можливо цьому посприяв дощик, який прошелестів перед грою. М’яч переміщався швидше. Небезпечними в такій ситуації були дальні постріли, які посипалися як з рогу достатку. Голкіпери нейтралізовували їх з великими труднощами, змушуючи нервово йорзати тренерів та уболівальників. Віддати комусь з суперників перевагу було важко. Кожен вів свою грою.
Зауважу, що у VIP-ложі стадіону «Рух» розмістилася ціла вервечка селекціонерів елітних клубів. Вони, подейкують, приїхали подивитися на кращого бомбардира ліги Матвія Бобаля («Його переглядають постійно», - скаже після матчу Сергій Шевченко). Останній на вістрі атак опинявся не часто. Втім, якщо не помиляюся, саме Бобаль в середині першого тайму завершував вкрай небезпечний випад своєї команди. Події розвивалися настільки миттєво, що вихід віч-на-віч з голкіпером господарів проспали не лише оборонці «Прикарпаття», але й ті, хто спостерігав за грою поруч. Ситуацію «прочитав» лише голкіпер франківців, нейтралізувавши стовідсотковий голевий момент. Браво, Локатир! Під завісу тайму півполя з м’ячем пройшов Щеглюк, однак з вигідної позиції пробив повз ціль.
Після перерви гості міцно перебрали ініціативу до своїх рук. Для атак вони, зазвичай, використовували правий фланг (як і в першому таймі), звідки м’яч регулярно переправлявся у карний майданчик. Щоправда, найбільша небезпеку сімферопольці створили після проходу через центр. Морозов вивів на ударну позицію Бобаля, але той занадто довго приборкував «плямистого». Момент було втрачено.
Господарі вичікували довго, але зі своєї нагоди скористалися на всі сто. Башлай подав на дальню стійку, незручно для голкіпера. Зафіксувати м’яч Єрещенко не міг, тож у стрибку долонею продовжив його політ вздовж лінії воріт, можливо, розраховув на кутовий. Та на його біду «плямистий» потрапив до Щеглюка, який розстріляв вже порожні ворота. Пропустивши гол, гості до тями так і не прийшли. В останні хвилини матчу Шевченко повністю замінив свою атакувальну ланку, чим, мабуть, лише погіршив становище своєї команди.
«Я казав своїм підопічним, що на заході так просто очки не здобудеш. Місцеві команди не можна перебігати, їх можна лише обіграти», - це ще одна цитата з Сергія Шевченка. Допекло? Ще б пак! 23 березня «ІгроСервіс» поступився в Бурштині «Енергетику» - 0:1. 3 квітня сімферопольці у Добромилі програли ФК «Львів» - 0:1. І от чергова поразка західноукраїнського розливу із тим самим рахунком. У другому колі, до речі, кримчани нікому більше не поступалися…
Вітаю всіх із надважливою перемогою!!!

А тепер, щоб не забивати головну сторінку інформація про наступного суперника - "Дніпро"(Черкаси)

ФК "Дніпро" (Черкаси)

Дата створення  –  9 травня 1955 року.
Назва клубу –  ФК «Дніпро» (з 28  грудня 2004 року),  також   виступав під назвами : 1955-1956 рр.  –  «Буревісник»,
1957-1966  рр. – «Колгоспник»,  1967-1972 рр. –  «Дніпро»,
1973-1974  рр. –  «Граніт», 1975-1996 рр. –  «Дніпро», 
1997-2004 рр. –  ФК «Черкаси».
Команда майстрів  з 1958 року.
Адреса клубу  –   18002  м. Черкаси, вул. Смілянська, 78, тел.(факс): 45-31-65.
Офіційний сайт  –  www.fc-dnipro.ck.ua
Кольори клубу –  червоно-біло-сині.
Стадіон«Центральний» 10 321 пластикове сидіння (до реконструкції 2004 року трибуни вміщували 15 800 глядачів), штучне освітлення з 1967 року.
Трофеї
Бронзовий призер першості України серед команд І ліги в сезоні  1999/2000  років.

Учасник  перехідного  матчу  за право  грати  у  вищій  лізі («Прикарпаття» Івано-Франківськ  1 : 3,  10 липня 1999 року).  

Учасник фіналу за участю найсильніших команд класу «Б» у 1967 році (6 місце).

Переможець змагань серед команд 2 ліги  в сезоні 1992/1993 та 2005/06  років.

Переможець IV Міжнародних ігор сільських команд соціалістичних країн у Болгарії(1959 рік).

Напівфіналіст Кубка 25-річчя  визволення України  від  німецько-фашистських загарбників (1969 рік).

Найвище досягнення в Кубку України – 1/8 фіналу

(«Таврія» Сімферополь 1 : 1,  пен. 4 : 5, 12 вересня 2004 року).

Найвище  досягнення  в  Кубку  СРСР –  1/16  фіналу

(«Зеніт»  Ленінград   0 : 1, 9 вересня 1961 року).

Чемпіон  України  серед  аматорів  1973  та  1987 років.

Учасник першості України серед аматорів 1955-57, 1972-73, 1985-87, 2003 років.


Найпереконливіша  перемога в статусі команди майстрів:

        7 : 0   над  «Ворсклою» Полтава  (29 квітня 1994 року)  та

                       «Оболонню-2» Київ (21 жовтня 2001 року).  

Найганебніша поразка в статусі команди майстрів:

        0 : 11   від  «Сталі» Алчевськ  (10 вересня 1996 року).

 

    У класі «Б» проведено 481 матч: 165 перемог,  156 нічиїх, 160 поразок, різниця м’ячів 469-476=-7. Найбільший успіх в класі  «Б» - друге місце в зоні та  шосте у фіналі (м.Сєверодонецьк) у  1967 році.  Найгірший результат - 19 місце у 1969 році. Кращий бомбардир у класі «Б» - Володимир Ніконов – 54 м’ячі, він же і рекордсмен команди за один сезон – 21  м’яч (1963 рік).  Перемога з найбільшим рахунком - 6 : 0 («Шахтар» Олександрія, 1967 рік),   найвідчутніша поразка –  0 : 6 («Зірка» Кіровоград, 1961 рік).

 

     У другій лізі (зона УРСР) черкащани провели 632 матчі:  170 перемог, 162 нічиї, 300 поразок, різниця м’ячів 534-816=-282. Найкраще місце – 8 в сезоні 1982 року, найгірше – 26  в сезоні 1984 року. Кращий бомбардир команди – Сергій Шевченко (35 м’ячів), він же рекордсмен за один сезон – 22 м’ячі (1988 рік). Сергій став і першим з черкаських футболістів, котрому вдалося забити відразу чотири голи за гру (20 липня 1988 року в Черкасах у грі проти «Нафтовика» Охтирка – 4 : 2). Найпереконливіша перемога  у другій лізі одержана над армійцями Львова у 1981 році з рахунком 5 : 0, найбільшої поразки команда зазнала в Ужгороді у 1988 році від «Закарпаття» - 0 : 7.

     Загалом  у  чемпіонатах СРСР  черкащани провели 1113 матчів: 335 перемог, 318 нічиїх, 460 поразок,  різниця м’ячів 1003-1292=-289. В Кубку СРСР проведено 22 матчі: 11 перемог, 3 нічиї, 8 поразок,  різниця м’ячів 24-25=-1.

     У прем’єрному  національному  чемпіонаті України черкащани в першій лізі (група  «А») виступили невдало, посівши лише 12 місце у групі, тому   змушені були в наступному сезоні виступати у другій лізі. Ставши переможцем змагань серед команд другої ліги, за рік команда повернула собі право знову виступати у першій лізі. Повернення команди було сенсаційним, адже «Дніпро» блискуче розпочало чемпіонат і навіть було осіннім чемпіоном, але фінансові негаразди спонсора вплинули на підсумковий результат у другому колі – лише 6 місце. Поступово, впродовж трьох сезонів  втрачаючи провідних гравців, команда перетворилась на аутсайдера змагань. Ганебним був старт сезону 1996/97 років: в 10 проведених матчах – 10 поразок, різниця м’ячів 0-39.  Честь футбольної команди врятувала потужна фінансова підтримка Черкаської продовольчої компанії на чолі з О.О. Гуріновичем. Вболівальники у своїх серцях зберігають спогади про сезони 1998/99 та 1999/00 років, коли ФК «Черкаси» своєю грою викликало повагу футбольної України. Двічі  ФК «Черкаси» перебували за крок від вищої ліги, але „турботлива рука” ПФЛ на чолі з Г.Суркісом  поставила шлагбаум на шляху до еліти: спочатку черкащан змусили грати надуманий перехідний матч з івано-франківським «Прикарпаттям», а потім футбольне керівництво вирішило скоротити вищу лігу до 14-ти команд.  На жаль, сезон 2000/01 року став останнім у першій лізі, а після завершення наступного сезону команда припинила своє існування.

     Відродження клубу почалось з січня 2003 року. Сезон 2003/04 років був   не зовсім вдалим - лише 8 місце. Наступний запам’ятається вдалим  виступом в Кубку України. Черкасці спочатку здолами першоліговий «Газовик-Скала» Стрий 2:0, потім вищоліговий «Чорноморець» 3:2 (в додатковий час), і лише в серії післяматчевих пенальті поступились сімферопольській «Таврії». За підсумками сезону 2005/06 років черкаський «Дніпро», після п'ятирічної перерви, повернувся до першої ліги. Успіх команди став можливим завдяки фінансовій підтримці київської інвестиційної компанії «САС» та президента футбольного клубу Залялутдінова А.Р.  

   Отже, у  першій лізі  черкащани провели 342 матчі:  130 перемог, 60 нічиїх, 152 поразки, різниця м’ячів 385-451=-66. Кращий бомбардир команди – Олег Грицай (60 м’ячів), він же є й рекордсменом за один сезон – 22 м’ячі (1997/98 роки).  Найпереконливіша перемога у першій лізі одержана над полтавською «Ворсклою» у 1994 році з рахунком 7 : 0, найболючішої поразки команда зазнала 1996 року в Алчевську  від «Сталі» - 0 :11.  

   За п'ять сезонів у другій лізі  черкащани зіграли 154 матчі:  82 перемоги, 31 нічия, 41 поразка, різниця м’ячів 245-146=+99.

 

   В Кубку України проведено 32 матчів: 11 перемог, 8 нічиїх, 13 поразок,  різниця м’ячів 45-44=+1.

     

    Улюбленцем черкаських вболівальників футболу впродовж багатьох років залишається Іван Яремчук (заслужений майстер спорту, півзахисник київського «Динамо» та збірної СРСР), адже він протягом 1979-1982 років провів у складі черкащан 131 матч та забив 13 м’ячів.  У різні  роки  з командою працювали  відомі спеціалісти:   мс  А.Д. Лерман,   мс  В.М. Гребер,   мс,  зтр. України   М.К. Заворотний, мсмк  В. Г. Хмельницький,    мс,  зтр. України   О.М.  Молотай,    мс,  зтр.  України В.С. Жилін,   мс, зтр.  України  В.О. Лукашенко,  мс, зтр. України  В.В. Першин,  змс В.Ф. Мунтян та інші.


Відкрити | Коментарів: 7

"Десна" - "Прикарпаття" 5:1..... Онлайн огляд.


Склади команд:

Десна: Нікитенко 1,Щедраков 3,Кучеренко 10, Боровков18, Старенький 22, Швец 11, Рустамов 5, Сердюк 21, Давидов 9, Сангаре 44, Кобец 7.

Прикарпаття: Локатир Іван 33,Мельничук Тарас 5, Гребинський Ігор 3, Галюза Сергій 76, Гаврилишин Віталій 24,
Іванишин Юрій 6,Микуляк Олександр 7 к.,Худобяк Ігор 9, Ревуцький Микола 10,Корнієнко Святослав 15
Щеглюк Іван 20.

Онлайн:

93хв - Фінальний свистаок і закінчення матчу...                                                                                                                                                                                                                                                               

90хв - арбітр додає до катчу № хвилини компенсованого часу.

87хв - гол у ворота Десни забиває !0 номар Прикарпаття - Ревуцький. 5:1

85хв - Старецький забиває гол і робить рахунок 5:0

82хв - 4:0. Гол у ворота Прикарпаття забиває Кучеренко.

80хв - Десна заробляє штрафний і реалізовує його. Гол на добиванні забиває Кобець, після удару Кучеренко в перекладину. 3:0

79хв - червона картка Гребицькому, що порушив правила на Старенькому.

53хв - пенальті у ворота Десни.  Макуляк пробиває, але Нікитенко на висоті. 

50хв - Щедраков після подачі кутового забиває другий гол у ворота Прикарпаття. 

9хв - небезпечний удар 15 номера Прикарпаття, Нікотенко парирує.

8хв - Прикарпаття марнує небезпечний штрафний.

7хв -  порушення правил на гравці із Франківська - Мамаді червона картка.

6хв - Кучеренко Сергій відкриває рахунок у матчі своїм ударом зі штарфного.


Відкрити | Коментарів: 7

Сайт моєї улюбленої команди


    У своїй першій статті я хочу написати вам про сайт клубу Першої ліги ФК Прикарпаття. Ссилка цього сайту http://fscprykarpattya.if.ua/, також зайти на цей сайт можна через мій блог( там є відповідний Script).

    Якщо сказати чесно, то я не сказав би що сайт є гіршим за інші сайти першоі, або навыть Вищоі ліги. основне прочитати завжди можна. Наприклад, коли я пропускаю якийсь матч то я спокійно можу прочитати все з доклалними подробицями на цьому сайті. Тільки швидкість оновлення відео матчів могла бути і краща - до вчорашнього дня на головній сторінці було відео з матчу чотиритурової давності. А взагалі все дуже навіть непогано, як на рівень такої команди.

Моя оцінка сайту :

Інформативність  - 4 балів.

Дизайн - 4 балли

Загальна оцінка - 4 балли.

А тепер я перейду до опису сайту по його рубриках :

Головна - можна прочтати анонси і результати останніх матчів, побачити турнірну таблицю і попереписуватись з однодумцями в міні-чаті.     
Клуб  - читаємо основні дані про клуб.
Історія - можна почитати історію клубу, історію івано-Франківського футболу, і про "подвиги" попереднього клубу міста "Спаратак"
Команда - дивимося фото команди, список гравців і їхні результати в сезоні.
Матчі -
таблиця всіх зіграних матчів сезону.
Фотоальбом -
дивимося "аж" 111 клубних фото в 11 альбомах.
Відео - відео голів з усіх зіграних у сезоні матчів.
Ссилки - список ссилок сайтів усіх команд Першої ліги.
Форум -
форум як форум))))
 


Відкрити | Коментарів: 13

Всем Привет!!!!!


Всем Привет!!!!! Я только что создал свой блог. Я б хотел получить несколько советов и завести первых друзей)


Відкрити | Коментарів: 39


http://football.ua/i/user_45x45/adfd8696-f21d-41e9-8962-3b14a7eb6181.jpg fcprykarpattya

Навигация по блогу
Зміст сторінки


Кнопки


Last FM


Календар

Август
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вск
       
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua