БЛОГ KINDOROHO

Про гру що обєднує мільйони
KONTAKT

Радіо

Огляд Ліги Шампіньонів.1 тур

Бистрий пошук

Я на блогах


 

  


Перепис населення

Хто звідки ?

free counters


Weather in my City

Погода в Україні


Kindoroho

Піні Захаві - ізраїльський спец.агент

Суперагенти,  агенти 007 – красиві казочки про неймовірних героїв, яким вдавалося нереальне, їм до снаги найважчі завдання, вони не зупиняються перед складнощами, вони приклади для наслідування.

У сучасному футболі поняття агент навряд чи символізує собою героя, ба навіть для більшості це паразити, хоча б як це не жорстоко звучало. Тренери, власники клубів все більше виступають проти представників цієї професії. Але футбольним агентам слід віддати належне -вони майстри своєї справи. Чого може тільки коштувати персона Піні Захаві, який цілком справедливо рахується легендою серед фахівці цієї не самої чесної галузі.

Піні Захаві став одним із перших, хто підкорив собі світ футболу. Він навчився отримувати дохід не докладаючи великих зусиль причому від справи, яка приносила йому істинне задоволення. Зараз зірка цього видатного футбольного агента ось-ось залишить футбольне небо, але слід який вона оставить після себе буде для багатьох справжнім дороговказом у цьому ремеслі.

Розпочинав свій життєвий шлях наш герой в невеличкому ізраїльському містечку Несс-Ціона, всього лиш в двадцяти кілометрах від відомого Тель-Авіва. Можливо саме всім відома ізраїльська ментальність і допомогла йому в майбутньому досягти таких висот, а можливо свою роль зіграла і батьківська наука, який працював торговцем і змалечку привчав Піні Захаві заробляти гроші.

Любов до футболу у майбутнього суперагента начала проявлятися з дитинства. Несс-Ціона – містечко, яке ніколи не могло похвалитися великими футбольними досягненнями, проте свою дитячу футбольну школу все ж мало. Рівень підготовки тієї школи важко оцінити та й Піні Захаві, який в її стінах здобував майстерність в знаного майстра футболу не виріс, проте саме тоді був закладений фундамент справи, яка в майбутньому зробить із Захаві легенду. Саме тоді в його записничку появиться контакт Якоба Шахара – майбутнього президента ”Маккабі” Хайфи, великого друга Захаві та людини, яка неодноразово появлялась на шляху його футбольного сходження.

Не зумів стати футболістом(не в останню чергу через службу в армії), відмовлятися від мрії бути у футболі Піні Захаві не збирався. Отримавши освіту журналіста він продовжив вперто йти до мети. Для початку він проявив себе у місцеві газеті ”Hadashot Hasport”, в якій на нього досить швидко звернули увагу кращі видання країни. Про рівень його майстерності може говорити хоча б той факт, що у 31-річному віці він працював на чемпіонаті світу в ФРГ, а ще через п’ять років він займав посаду спортивного журналіста в кращому виданні країни ”Yedioth”. Далі була робота в ще одному відомому виданні ”Hadashot”, але і там він не затримався. Незважаючи на те, що де б він не працював його робота оцінювалась схвальними відгуками, жити на одну зарплату він не хотів. Пінхас Захаві дуже любив гроші, не менше чим футбол і тому єдиним правильним рішенням було об’єднати дві свої пристрасті. Це об’єднання в майбутньому принесе  йому статки у розмірі 65 мільйонів фунтів стерлінгів…

Свою першу футбольну угоду Піні Захаві уклав ще працюючи журналістом. Перехід Аві Коена в ”Ліверпуль” виник спонтанно і навряд чи тоді в голові Захаві була думка зробити кар’єру агента. Проте мабуть, уже тоді все було написано у долі наперед. Це і затримка в аеропорті ”Хітроу” через негоду в 1979 році, це і зовсім випадкова зустріч з Пітером Робінсоном, який займав посаду секретаря ”Ліверпуля”. Захаві тоді просто підійшов старого знайомого і під час бесіди запропонував поглянути на свого товариша із ”Маккабі” Тель-Авів – Аві Коена. Робінсон відповів згодою. Через деякий час, зірка ізраїльського чемпіонату уже красувалася у складі команди Боба Пейслі. ”Маккабі” в свою чергу отримав за гравця 200 тисяч євро компенсації, що на той час було досить таки непогано.

Наступну вдалу угоду Захаві прийшлося чекати майже десять років. В кінці вісімдесятих цьому допомогли як зв’язки, які з’явилися після майже п’ятнадцятирічної роботи журналістом, так і його уміння знаходити підходи до потрібних йому людей. Особливо добре йому вдавалося ладити з представниками ”Ліверпуля”. Про рівень дружніх відносин може свідчити хоча б той факт, що легенда мерсисайдського клубу Кенні  Далгліш не раз гостив в Ізраїлі. Йому компанію неодноразово складав і Грем Сунес. Одним словом, вже тоді, Піні працював над своєю майбутньою цілю.  Звісно, коли прийшов час провернути свою другу угоду, хитрий Захаві знову використав схему ” Ізраїльський талант – Ліверпуль”, і знову таки не прогадав, ну в фінансовому плані для себе так точно.

Ронні Розенталь був дійсно непоганим футболістом, особливо по міркам Ізраїлю. Непогано проявив він себе і у бельгійському чемпіонаті, але в те, що він буде грати в ”Ліверпулі” вірилося тоді важко.  Кінець дев’яностих – останні великі роки мерсисайдського клубу. ”Червоні” не мали собі рівних в Англії, гриміли в Європі і от у таку команду Піні Захаві удалось прилаштувати Ронні Розенталя.

Чи вірив тоді у свій успіх ізраїльський суперагент? Скептично до цього переходу поставилися і  у Англії. Проте сім голів підопічного Захаві в стартових восьми матчах за ”Ліверпуль” зробили йому таку рекламу після якої в його послугах були зацікавленні мало не всі клуби Англії.

Звісно, бути поставником ізраїльських футболістів в чемпіонат Англії було цікаво. Для футболу рідної країни був престиж, для гравців шанс засвітитися, але вже тоді Піні Захаві розумів, лише своїми співвітчизниками він собі  кар’єру видатного агента не побудує і він розпочав підкорювати ринок Південної Америки. Потративши декілька дорогоцінних років на країни КОНМЕБОЛу, під кінець дев’яностих Захаві мав все для того, щоб підкорити футбольний світ гучними переходами і трансферами.

Якщо розібратися по суті, зірка Піні Захаві сяяла на футбольному небосхилі близько десяти років, але скільки справ він зумів провернути. Саме він був першим, хто запримітив юного Ріо Фердінанда у складі ”Лідса”. Саме він привіз в Італію зіркового Марсело Саласа. А як же ж обійти стороною скандальні переходи Карлоса Тевеса і Хавьера Маскерано, Ешлі Коула… Хто зна, чи виграло б ”Челсі” цього року чемпіонат Англії, якби Захаві свого часу не порадив придбати клуб Роману Абрамовичу. Російський мільярдер, тоді потратив на свій клуб більше 100 мільйонів, в кишеню Захаві капнуло не мало-не багато – майже п’ять відсотків від суми.

Знання футболу з середини дозволило Піні Захаві по сьогоднішній день зберігати незаплямовану репутацію. Коли за його участі лондонський ”Челсі” вів переговори з Свен-Йораном Еріксоном – проблеми мав Пітер Кеньон. Коли запахло горілим після скандального переходу Ешлі Коула – під удар потрапив Джонатан Барнет. Захаві завжди умів вийти сухим із води, при цьому не тільки зберегти свою репутацію, але й не залишитись ворогами з клієнтами.

Зараз Піні Захаві практично відійшов від справ. Він все рідше появляється на публіці, менше дає інтерв’ю.  Та чи потрібно йому це зараз? Він володіє компанією Global Sports Agency, де основну роботу за нього роблять інші. Він є співвласником мережі російськомовних газет в Ізраїлі, а також володіє правами медіаконцерну Charlton, що транслює  матчі англійської Прем’єр ліги. Життя вдалося…

У 1981 році  між Йоссі Мельманом і Піні Захаві розв’язалася розмова. Мельман – кореспондент лондонського видання ”Ha’aretz” тоді задав просте запитання своєму колезі: Піні, ти так часто міняєш робочі місця. Тобі цікаво заробляти гроші? На що Захаві відповів: Звісно, я ж не збираюся все життя працювати бідним спортивним кореспондентом – після чого зайшовся сміхом…

Для сайту Transferomania.co.ua Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных


о, здарова
 • (0/0)
Привіт)
 • (0/0)
дико читать здесь такие длинные посты. Ностальгия захватывает
 • (0/0)
дуже радий бачити
 • (0/0)
Та от, вирішив свій сайт забабахати, і тут в памяті згадалось, де все розпочиналось))))
 • (0/0)
вспомнил про Марсело Саласа )
 • (0/0)
Ех, а Ванька Саморано? )
 • (0/0)
хорошая банда была на ЧМ 1998
 • (0/0)
хорошая банда была на ЧМ 1998
 • (0/0)
Рекомендував цей запис
 • (0/0)
как жизнь?)
 • (0/0)
Та от, вирішив подивитися, як поживають старі-добрі ФХБ)
 • (0/0)
Парадокс - тільки читав це на айспорті)
 • (0/0)
А що робити, продвигаю своєї дітище всіма способами)))
 • (0/0)
А що робити, продвигаю своєї дітище всіма способами)))
 • (0/0)
Рекомендував цей запис
 • (0/0)

Огороднік

 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)

 
ОБОЗ.ua