Чого не лікують ліки, те виліковується залізом, чого не лікує залізо, те виліковується вогнем.

Те, що людська слюна має деяку лікувальну властивість, не означає, що можна плювати на людей.

img_2778-3fvog.jpg

До нових вершин!-!-!

Добрий вечір. 

Обдумавиши суботнього вечора, все про блоги, тай футбол загалом, дійшов до висновку, що потрібно взяти перерву. Поступивши у ВУЗ не встигаю, регулярно відвідувати сімейство блогерів. У конкурсі прогнозистів й надалі буду брати участь!

Сьогодні пройшовшись по темах, які піднімались на головній сторінці, побачив закономірність: Більше 6-7 речень у постах не бачив.. ІСШО - це вимирання? Чи зміна поколінь проходить у сімействі? Не думайте, що все плагіат, та скажу декілька слів на кінець..

За такими дійсно ВЕЛИКИМИ льдьми, як Іванов, Шахов, Миленко, ФанФан :) кажу і я до зустрічі. Звісно, я не можу стояти в одному ряді з цими цікавими людьми та все ж....  Не судіте стрОГО, як щось не так написав чи сказав у чійсь бік чи сторону..

Студентське життя вимагає... хочу по секрету сказати, що ВУЗ - це щось вище за школу, але нижче за дитячий садок!!

                                                                                                        ОФІЦІЙНО! - ДИНАМО ВПЕРЕД!!! ПОТРІБНО ДОКАЗАТИ, ЩО ТАКЕ УКРАЇНА..тай відімстити за сьогоднішній розгром "волоцюг" :) ДО ЗУСТРІЧІ...    

     


Відкрити Комментариев 64
Музыка : різна Настрій : Нормальний трохи сумно

Що шкодить людині більше: брак вільного часу чи його надмір?

Поганий переклад може зіпсувати добрий твір, але добрий переклад не справить поганого твору.

Привіт..

Можливо до мене хтось піднімав цю тему, та щось змусило мене поговорити знову про неї… «Брокерські контори»

Що мене підштовхнуло до написання цієї статті? Напевно, те що захотів позбавитись від страшної хвороби… Не буду наводити приклади з когось та красномовно говорити, скажу про себе і факти… Приблизно коло 2-х років назад друг привів мене в один підвалчик, у футболі трохи шарив мож заробляти легкі гроші!-!-!-! Час проходив, а я все частіше заглядав у «підвалчик». Одного разу мені сказали пренести паспорт і я поза КАНТОРИ пішов на ОБМАН пішов проти всього Святого. Я то викрутився принісши копію паспорта з чужою фамілією та моєю фотографією (зроблено в фотошопі).. Що мені це дало? Зміг походити-повідносити домашні гроші(бо сам тоді звісно не заробляв) у «підвалчик». Час від часу вигравав але звісно як і ВСІ у – мінусі.. Забив на ВСЕ(школа, дівчата тай за футболом перестав слідкувати, іншими словами перестав ЖИТИ(всі хто ходить мене зрозуміє)у очах світились доляри та гривники$..."ЛЕГКІ ГРОШІ" азарт заполонив душу.. Собі поставив діагноз: почав пропадати сон(треба ж було тягнути НБА в ночі) телевізор, а саме телетекст працював цілу ніч.. А коли спав то постійно щось викрикував(слова моєї МАМИ ТБ... Фора 1-ї з 0) від якої все приховував і знову виходив ОБМАН-БРЕХНЯ називайте це, як хочите… спинитись було не можливо… Можливо це думки делетанта та фантазера... та в очах любого гравця є самообман, яким він прикидається "та я в +++" ви що?:)

З наукової точки зору, оскільки, я йду на лікаря вирішив пошукати щось про цю АЗАРТНУ ХВОРОБУ:

1. Постійна або періодична дезадаптивна азартна поведінка характеризується 5 ознаками і більше: • зосередженість на грі (наприклад, зосеред-женість на поверненні досвіду гри з минулого, планування наступної гри або обмірковування способів здобуття грошей для гри); • потреба грати з усе більшими ставками, щоб досягти бажаного збудження; • повторні невдалі спроби контролювати чи припинити участь в азартних іграх; • відчуття неспокою чи роздратування при спробі припинити участь в азартних іграх; • азартна гра як спосіб втечі від проблем або ослаблення дисфоричного настрою (наприклад, відчуття безпорадності, вини, тривоги та депресії); • намагання відігратися наступного після програшу дня (гонитва за втраченим); • обдурювання членів родини, терапевта або інших з метою приховати ступінь залучення у гру; • порушення закону (підробка документів, шахрайство, крадіжка чи розтрата) з метою отримання коштів на гру; • загроза втрати або втрата значущих стосунків, роботи або можливості здобути освіту чи зробити кар'єру через гру; • покладання на інших щодо забезпечення грішми для полегшення скрутної фінансової ситуації, спричиненої грою.

2. Патологічна азартна поведінка не відповідає критеріям маніакального епізоду. Більшість дослідників погоджуються, що при патологічній азартності наявні неоднозначні дані про можливість генетичної предиспозиції. Виявлено певні біологічні, психосоціальні і психодинамічні чинники, що призводять до дисфункції окремих структур ЦНС (хвостате ядро, префронтальна кора, мигдалик і лімбічна система) та порушення обміну серотоніну і дофаміну. Побутує думка, що у полон азарту потрапляють не «від біди чи за потреби», а люди з матеріально забезпечених прошарків суспільства. Діагностичні критерії патологічної азартності подібні до критеріїв узалежнення від психоактивних речовин з огляду на наявність наступних симптомів: зростання толерантності, втрати контролю і відмови від життєвої активності. Сучасні нейробіологічні теорії розглядають феномен патологічної азартності в категорії розладів імпульс-контролю або узалежнення. Е. Голандер розглядає патологічну азартність як варіант обсесивно-компульсивного розладу з переважанням втрати імпульс-контролю. Він вказує, що окремі категорії імпульсивних та компульсивних реакцій можуть бути континуумом, на одному полюсі якого – обсесивно-компульсивний розлад, а на іншому – структурна патологія особистості. Е. Голандер також описує спектр обсесивно-компульсивних розладів і зарахвує патологічну азартність (разом із клептоманією, аутоагресивною поведінкою і трихотіломанією) до розладів імпульс-контролю, наближених до симптомів межового розладу особистості.

Висновок чи заключення Патологічна азартність і ігрова залежність мають складну психопатологічну структуру, яка включає порушення в афективній, когнітивній і вольовій сферах. Діагностика на підставі лише діагностичних критеріїв не може бути вичерпною і значущою для терапевтичного прогнозу. Диференціальна діагностика повинна базуватися на феноменологічній і психодинамічній. Лише на підставі різнобічних діагностичних методів та за умови здатності лікаря виходити за межі стандартного підходу, проявляти високу чуйність, інтуїцію і творчість можна створити нові діагностичні, а відтак і терапевтичні парадигми, які були б орієнтовані на індивідуальність пацієнта і причини виникнення патологічної азартності.

Знову про мене:

Не буду розказувати чим ця слабість може закінчитись… Коли програєш ВСЕ, майно, гроші, а найголовніше СІМ’Ю…. Найлегше це закінчується пиятикою, бомжуванням ну а НАЙВАЖЧЕ _ САМОГУБСТВО… пустота яка виробилась у серці, заполонила все СВЯТЕ…

В житті наступив якийсь момент, коли я зрозумів(Слава Господу Богу) що можу втратити ВСЕ… зрозумів у 17 з гаком років. Прикинув, що буде як я йду вчитися, а там ще більший вибір цих «підвалчиків».. який з мене буде лікар???? І вирішив випробувати свою силу волі…та ще й закохався в цей момент... дівчина заполонила мабуть, ту пустоту в моїй душі яка була завбільшки прірву... не знаю мабуть вийшло, бо вже коло 2-х місяців я не ходжу в це «пекло»… Буквально на кінець розкажу, що трапилось зі мною 3 місяці назад: розбив я свій К750і… грошей на новий не було… вирішив 10-ку кинути на експресик. Звичайно виграв купив собі БУ К750і Ісшо? За тиждень я його розбиваю на треніровці… з цього роблю висновок що це прокляті були гроші… гроші які крутяться по «підвалчиках» ПОГАНІ бо хтось виграє, а другий програв ті гривні = об матюкав їх та проклєв… Після цього випадку я вирішив ЗАВ’ЯЗАТИ… І раджу другим… от таке сталось зі мною…...промовчу….та постукаю по дереву...

цей матеріал написаний нашвидкоруч, що думав той писав, так що не судіт СТРОГО...можливо я неправельно думаю і пишу та це мій БЛОГ....  


Мітки: бк--зло
Відкрити Комментариев 76
Музыка : Українська (весільна) Настрій : Клас

Стадіо - АК ТЕМП

Село! І серце одпочине.
Село на нашій Україні –
Неначе писанка село,
Зеленим гаєм проросло.
Цвітуть сади; біліють хати,
А на горі стоять палати ,
Неначе диво. А кругом
Широколистії тополі,
А там і ліс, і ліс, і поле,
І сині гори за Дніпром.
Сам Бог витає над селом.
Тарас Шевченко 1847
Сьогодні поговоримо про стдіон…

     Продовжу розказувати про рідний АК Темп. З попередніх звітів, Ви дізнались, що у команди грошей нема. І навряд чи з’являться. Минулий тур, виграли з рахунком 4:1, гра була непроста, оскільки за команду суперника грали «хлопці з міста», але рахунок на табло, якого у нас звісно нема…
Гордість нашого села – стадіон.. Історія його така. Колись у давнину, за довго до мого народження, на місці стадіону був став, навколо нього млаки.. Став висох - сонце його добило, висушило. Тодішня влада на місці озерця - зробила стадіон, оскільки близько до школи. Стадіон діСТАВ назву «Шкільний». Розташований у західній частині центру села. Інколи приходжу на стадіо пригадую мультфільм з дитинства «Як козаки у футбол грали» ?ЧОМУ? ВИ дізнаєтись з нище розташованих фото.. Та трішки про роздягалку, одягаєм форму прямо на стадіо, так як роздягалки Ми не маємо..
 Пропуную до Вашої уваги найкумедніші фото:

 
Наша гордість стадіон…

 

 
На задньому плані, Ви бачите бруси та турнік. Бруси не рівні, займатись спортом практично не можливо, можна захворіти на сколіоз…  
 

Це наш газончик-вазончик …


Косимо газон не вручну!! Але безплатно, не потрібно платити ні за світло, ні за бензин… У нас – косарки. Які, у відповідь Ви мені?


Такі

 

Це західна трибуна


Одного разу, Ми хотіли покосити стадіон.. Дістали косарку на світлі, кабель, продовжувачі, все мали та із «сусідів» стадіону ніхто не схотів дати току… Довилось косами косити – не дівочими звісно!!!
На стадіоні, окрім брусів, воріт та турніка, є ще баскетбольний майданчик – про нього я промовчу….  

НАШ ФАН-СЕКТОР(ГОРДІСТЬ АК ТЕМП)


І таке є у НАС:

ТАй такого повно...

+++++ стадіо(ЇХ не БАГАТО) :
- відсутність дренажу;
- Підігріву
- Роздягалки
- Трибун-лавочок
- Бігової доріжки
- Газоно-косарки
Майже все….  
На майбутнє…(фантазії)
НАМ ПОБУДУЮТЬ НОВИЙ СТАДІОН!? – сам не розумію чи це питання чи заклик…Тепер трохи про мене…

Цього року я постуПИВ у ВУЗ(медичний універ)… Поселився таки в гуртожиток, шальки терезів перевісили з квартири на ГУРТожиток:
- дешевше
- веселіще-цікавіще
- зручніще (все під руками)
Діліться СВОЇМИ спогадами про студентське ЖИТТЯ-БУТТЯ всі хто вчиться вже вчився та буде вчитися…

Вибачайте що ще разок та адміни удалили....
 

 


Відкрити Комментариев 43
Музыка : пІД НАСТРІЙ Настрій : ГОЛова по-болює

Meine Dorf - АК Темп

 

День – ФЕЄРІЯ!!!!!!!! 
Привіт усім…

Спочатку про «ФК Львів»
По-перше хочу привітати лівів’ян та львів'яночок з перемогою над «грізним суперником». Молодці – що тут добавиш... Одне скажу, для львів'ян все це, мов червоний прапор згорів синім полум'ям.

Тепер про моє - наболіле.

Звичайний недільний ранок. Прокинувся коло 10:00 зразу глянув у вікно, як погода?! – Прекрасно, відповіла. Сонячний ранок, віщував свято. 
Ледь прокинувшись, починаю усвідомлювати, яку помилку зробив пішовши у суботній вечір на «діСКАЧ».

Приїхав мій дружбан з Києва, без п'янки не обійтись.. Приліз до додму коло другої.. спав 8 год. Не так і багато, як для футболіста. У 13:00 приймаємо дома команду під назвою «Стримба» - 8 місце у Гусарському чемпіонаті другої ліги групи «Б». Спочатку юнаки, пізніше, коло 16:00 – дорослі. Наші юнаки познущалися над командою суперника з рахунком 4 до 1(польська). Тренер, залишив мене за дорослих, оскільки багато з іхнього складу пороз'їзджались по сезонних… Дорослі почали підтягуватись коло 15:00, я починаю розуміти, що не тільки я зробив помилку в суботній вечір. Бо майже всі дорослі поприходили в затемнених окулярах. Говорю до друга «Зніми очки, ні краще не знімай» дивитись було важко на червоні, як прапор очі. 
Стадіон переповнений, люблять односельчани футбол… - роблю висновок . 

Яблуку ніде упасти!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

На дорослих починають підтягуватись «краса, яка має врятувати світ»
Назву цікавих персон команд (тільки моя)


1-й номер воротар Тараскуас Шибістокас.. незмінний уже коло 8 років..
 
 
                                                                                                                                   Він не потрапив у кадр…. Нажаль!!!

 
Їдемо далі, кращий вінгер команди тай усього чемпіонату діОГО Кислон (Кісліньйо).

Він не тільки грає футбол, він Його розуміє: поправка (нарівні Франкова).. Учиться у Львові, неодноразово брав мене на футбол особливо на ДК. Манера гри - аля Робер Пірес.  

  

Юра, кожного недільного вечора, після чергового туру «гусарської ліги» їде у «місто Лева» на навчання.. Та не просто їде – мучиться. Тому що, останній бус відчалює з села у 18:00 гра триває до 17:45, у нього є на все про все 15хв. Щоб помитись, випрасуватись та взяти на плечі сумку, яку зібрала мама у дорогу. Їде він звичайно стоячи, місць ніколи немає у пижику(поговорюють, що крісел нема в цьому останньому пижику) Пізніше по дорозі ІФ-Львів теж настоячи. Його мова: не може дивитись, коли старенькі люди стоять(джентльМЕН)..


Наступна персона моєї команди Ігор(Нікіта’) - друг приїхав з Києва… Може зіграти на любій позиції – універсал, щось типу Фламіні…
 Про других персонажів команди читайте кому інтересно у третій частині +нові фото команди.

А тепер трохи про вчорашній матч…


Ми, виходили на поле знаючи, що юнаки взяли перемогу, оскільки у турнірній таблиці очки сумуються, таким чином можна набрати 6 очок. У турнірці 10 команд, ми на 6 рядку… Чому на 6 – запитаєте Ви? Були на першому та у федерації найшли підставу у команді наших «юнаків» хлопчина виступав з 1988р. народження от і зняли всі очки з нашої «ЮНІ» Наш тренер, ще до початку сезону заявляв «Запасуть, запасуть!!!» ми його не слухали, коли ВСЕ ТАЄМНЕ, СТАЛО ЯВНИМ, тренер оголосив, що йде у відставку – сам поїхав у Москву на роботу.. Становище стало кепським, перцю додала ще й поразка у минулих турах…..
Але вчора Ми зібрались……………Розпочався бій коло16:15 за Києвом.
Перших 5 хв. Ми не розуміли, що твориться «АК Стримба» нас возить, програєм центр поля, а все через те, що на матч поприходили дівчата, від яких не можна було погляд відвести (краса Прикарпаття). Та через 10хв. Ми збагнули, що на трибунах-лавках не тільки дівчатка, але й старші люди, поза яких збираємось і даєм бій за боєм…
ГОЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ………..Вибухнув стадіо. На 30хв. «АК Темп» відкриває рахунок, дух можна було перевести 1:0 поВЕЛИ гру тай весь матч. Гол забиває Сав’юк один з нападаючих, про нього матеріал вже був у попередні статі… При рахунку 1:0, ми пішли на рекламу, ой перерву.. У «роздягалці» навіть води не було попити(так дбає про НАС сільрада) та на допомогу нам приходить природа. Біля стадіону є струмочок, він бере початок десь у лісі на горі Ги-Га.. вода цілюща, джерельна, якщо корови зранку у лісі не пасли :)  
Другий тайм: гра на початку нервова рахунок змушує СтриМБА рванула вперед, ГОЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ…… от Ми і підловили їх на цьому 2:0 (Сав’юк дубиль)………


Далі, ХА_ХА у завтрашньому випуску «Моє село – Мій оберіг»

Загадка

У водія є дві сестри, а у сестер немає брата?  


Мітки: maine dorf
Відкрити Комментариев 38
Музыка : Українська Настрій : Нормальний

Моє село - мій оберіг (частина І)

Добрий вечір.

Хочу розказати про свій куточок на Прикарпатті. Проживаю я у одному із сіл на Івано-Франківщині. Село то непогане, але «бідне». В якому розумінні «бідне»
- бідне не тому, що грошей нема,
- не тому що люди бідні
Бідне тому, що ті «тисячники» що тримають різного роду магазини, меценати… «палець оп палець» не можуть ударити заради такої справи як футбол.
Слів немає…  

Такі люди у нас відпочивали...


Село немає нічого… В прямому розумінні цього слова. Починаючи від аптеки, школи, дитсадку, сільради…. Закінчуючи стадіоном… Був колгосп. Споруда з якої можна було збудувати нову школу… і його розікрали..
В принципі типова ситуація, як для одного з сіл.

Проїздом повз наше гірське село


 

Тепер трішки про футбол…

Є у селі футбольна команда. Хлопчаків, які могли б займатися хоч відбавляй, та є одне маленьке «але» - нема «бабла».
Граєм ми, у найнижчі лізі, що є у світі – другий дивізіон району група «Б» На початках, коли я починав кар’єру, а було це коло п’яти років назад. Тренером був фізрук. Мене запримітив він ще в школі, коли проводили чемпіонат цієї самої.. Пам’ятаю грали 8А на 8Б у чвертьфіналі, ми все «алкоголіків» цикали ще від першого класу, і в той день вздрючили коло 3 голів. Пізніше нам випав жереб грати із збірною 11класів, яка була 3рьох разовий ЧШ, гра була рівна до20хв. А там пішло поїхало… одним словом вилетіли.
Після ЧШ фізрук взяв мій клас на «олівець». 5 з основи класу грали за дубль села. Преший рік 8 місце, на другий рік історія повторилась. Але на третій рік у нас появилась зіграність і як грім серед ясного неба, ми стали треті. Хоч в тім бронзовім сезоні у розпал подій наш тренер-фізрук поїхав у Київ на заробітки. Приїхавши з Києва він устиг на останню гру чемпіонату, дізнавшись, що ми стали треті купив у сім по морозиву «ласка» вишневе по 50коп. Маємо, що маємо. Всіх проколів неможливо передати на словах Іх потрібно було бачити. Їздимо на виїзди за свої гроші, в середньому йде в тиждень 10-15гр.
Одного разу їхали у сусіднє село, шофер який нас віз, взяв на футбол із собою швагра з Шотландії. Той виявися вболівальником «Рейнджерса». Після того як зіграли юнаки, він запропонував піти на пиво, у один із кабаків - у нас в селі такого нема, Ми погодились - на халяву і мід солодкий. Його звали Марк він не привик пити горівку, пішов штрафний за штрафним та шотландець не здавався, чудом забрали його та посадили у Пазік.. По дорозі Його вирвало… Більше Марк з нами не їхав.
Після цього сезону нам купили один м’яч.. Та несчастчя – фізрукові показали на двері(офіційна версія сам пішов) неофіційна грошові махінації, хотів забрати собі наш м’яч...
Нашим ке(фі)рманичом стає тренер у якого за плечами купа титулів. І форма своя нова була, бо ми грали у такі що миші погризли, і було тільки 9 футболок. Одного разу одна добра людина купила нам 11футболок нових «мілановська» та фізрук забрав на школу.
З новим коучем зразу вистрілили 2 місце, грошей не стало щоб вийти у вищу лігу.. Тренер почав підключати за нас пацанів з іменами, з області. Була і гра і найголовніше результат. Спортивним директором став один з колишніх футболістів Міша…..  

Продовження буде..
   

   
   

 


Мітки: моє село
Відкрити Комментариев 44

«Speedy Gonzalez» - Марк Овермарс

Привіт.

All that glitters is not gold.
(Англійське прислів’я)

Трішки про "маленького Марка"

8 років назад, Арсенал покинув один з найталановитіших вінгерів того часу - Марк Овермарс. Яка була пара Овермарс – Бергкамп… задаю собі питання коли згадую,(дух перехоплює) все, що пов’язане з цією парочкою. Я дорослішав бачачи гру Арсенала. Про одного з «Летючих голландців» попробую розказати…
Марк народився 1973 року в маленькому містечку Емст, що у Голландії. Вступивши у школу Аякса, маленький ГОЛландець став пробиватися у люди.. Марк бачачи гру Йохана Кройфа не міг ні секунди не думати про оранжеву футболку.  

Марку ледь виповнилось 14 років, а він вже став гравцем команди другого дивізіону Голландії "СВ Эпе". Будучи невисокого зростання Овермарс не міг бути центрфорвардом, тому йому відрядили місце на фланзі. Тоді ніхто ще і не знав, що саме цей хлопчик, що володіє швидкістю електрички, зробить позицію крайнього форварда візитною карткою голландської збірної. Але це все попереду, а поки наступним кроком до заповітної мрії став контракт з клубом вищої голландської ліги "Віллем 
ІІ", в який Марк перейшов у 17 років. За команду з Тілбурга Овермарс відіграв всього один сезон, провів 31 матч і забив один гол. Його прекрасна гра, божевільна швидкість, відчуття м'яча і якість пасу привертали увагу уболівальників і тренерів, і, не дивно, що після закінчення сезону йому зробили пропозиції італійська "Дженуа" і голландський "Аякс". Не коливаючись ні хвилини, Марк вибрав "Аякс" де провів свої кращі роки і його кумир Йохан Круїф.

Speedy Gonzalez» - дорослішав.

Потрапивши в 1992 році на «фабрику зірок» Ван Галя, Овермарс повністю розкрив свій ігровий потенціал і вистрілив, як справжня зірка. У першому ж сезоні він стає гравцем основи великого клубу і одержує свій перший трофей - звання найталановитішого гравця Голландії 1992 року. Разом з своїм новим клубом юний нападаючий увірвався в світовий футбол. Граючи на лівому фланзі атаки, новачок, гру за грою роздавав гольові передачі своїм партнерам, розриваючи оборону суперників прекрасною технікою і супер швидкістю, за що і одержав своє прізвисько «Speedy Gonzalez». У цьому ж сезоні збулася заповітна мрія Марка: 24 лютого 1993 року, коли йому було всього 19 років, він дебютував у складі національної команди в матчі проти Туреччини. Дебют видався на славу, не гірше чим у Круїфа, Ван Бастена і Бергкампа - Овермарс забив вже на п'ятій хвилині, а його команда виграла з рахунком 3:1. На Чемпіонаті світу 1994 року в США він провів всі п'ять ігор своєї команди, завершивши темп. в чвертьфіналі, де збірна Нідерландів програла майбутнім чемпіонам бразильцям в приголомшливому по напруженню і майстерності матчі з рахунком 2:3.

Гравці, подібні Овермарсу, - знахідка для будь-якого тренера. Куди гнучкішими стають тактичні схеми, які час від часу трансформується з 4-4-2 в 4-3-3, або з 3-5-2 в 3-4-3. А оскільки Марк володіє і відчуттям гола, то він стає ще небезпечнішим для суперника. За п'ять сезонів в Амстердамському клубі голландець забив 46 м'ячів, серед яких найважливіші у фіналі Кубка країни і Лізі Чемпіонів. Крім того, Овермарс дуже тактовний гравець. Звичайно, Марк одержує попередження, але їх число мізерне, а "червоне світло" перед ним ніколи не засвітлювалось. От чому його місце в основі не бралося під сумнів, і коли в 1995 році в команді грали ван дер Сар, Богард, Райцигер, Блінд, Зєєдорф, Давідс, Літманен, Клайверт, брати де Бури і сам Франк Райкард, Овермарс не тільки не загубився, але і засіяв ще яскравіше. Звичайно, це була команда мрії, а найяскравішою зіркою в ній, мабуть, був фінн Яровін Літманен, але більшість своїх прекрасних голів він забив саме з передач свого доброго друга Овермарса. Того року "Аякс" виграв
все у себе на батьківщині, але головне, йому підкорилася Ліга Чемпіонів,  а услід за нею - Суперкубок Європи і Міжконтинентальний Кубок. На гребені успіху почався наступний сезон. Попереду Чемпіонат Європи 1996 року в Англії: але, на жаль, у одному з матчів голландської першості Марк Овермарс ушкоджує коліно. Серйозна травма коліна у наступному році вибиває Марка із обойми націоналки на Євро96. Кар’єра гравця була під «?»…
 Травма виявиться серйозною, і голландець пропустить 6 місяців, у тому числі і ігри Чемпіонату Європи, а його збірна вибуде з боротьби за європейський трофей на стадії чвертьфіналу, програвши французам в серії одинадцятиметрових.

Голландський чемпіонат не є сильним в Європі, це скоріше фабрика зірок. І ось гравці "Аякса" почали роз'їжджатися. Виїхали до "Мілана" Клюйверт і Давідс, до "Барселони" перебралися брати Франк і Рональд Де Бури. І Овермарс, відновившись від травми, вирішив покинути свій клуб. Його чекають в Лондоні.


Перепливши Ла-манш, голландський форвард знаходить собі притулок в "Арсеналі", причому лондонці поповнили касу амстердамці на кругленьку суму в 7 мільйонів фунтів. І знов блискучий сезон. "Арсенал" робить золотий дубль: виграє Чемпіонат і Кубок Англії. Не останнє слово в цьому успіху сказав Марк Овермарс - не одержавши жодного попередження, він забив 12 голів і просто підкорив своєю грою місцеву публіку. Його взаємодія з партнером по збірній Деннісом Бергкампом було просто приголомшливим. Взагалі, в особі Денніса він знайшов не тільки великого майстра, хорошого вчителя, але і кращого друга. До кінця сезону голландця знав весь Лондон, його фото красувалися на рекламних щитах і обкладинках футбольних журналів.
Овермарс був «гвинтиком і коліщатком» великої «венгерівської машини». У півзахисті тоді виблискували Петі та Вієра, Марк був один з найважливіших у проведенні контратак.. у нападі стабільний, як годинник Д. Бергкамп.. Вони чули один одного, як брати-близнюки…. Голандська парочка. Оборони клубів з тріском відчували й знали, непотрібно давати простору Марку.. 
Літом 1998 року Марк Овермарс і Денніс Бергкамп воз'єдналися з іншими голландськими гравцями і відправилися на Чемпіонат Світу до Франції. Тренерові голландців Гусу Хиддінку вдалося створити вельми боєздатний колектив, але це було не так складно, адже його гравці - самі зірки, найголовніше те, що він зміг вивести команду на пік форми саме до Мундіалю. І дійсно, голландці додавали від матчу до матчу. Після сухої нічиєї з Бельгією послідував розгром Південній Кореї 5:0, один з м'ячів був забитий Марком, а за ним вражаючі ігри з Мексикою (2:2) і Югославією (2:1). У чвертьфіналі Голландію чекали фаворити Аргентинці. Всі ми добре пам'ятаєм який це був феєричний матч і який гол забив Бергкамп. Голландці перемогли 2:1 і вийшли в півфінал, але Марк Овермарс одержав пошкодження злощасного колінного суглоба. Воно виявиться не таким серйозним, але проти Бразилії він зіграти не зміг, а його команда поступилася в серії пенальті. Був ще матч за третє місце, але гравці убиті цією футбольною лотереєю провели його безвольно (але не бездарно) і програли Хорватам 1:2. Проте медалі Чемпіонату Світу у Франції (за 4-е місце теж дають бронзові медалі) залишаються для Марка єдиним і таким дорогим трофеєм на міжнародному рівні.

Після Кубка Світу два друзі повернулися до Лондона, але двічі підряд закінчували сезон срібними призерами Англійською Прем'єр Ліги, пропускаючи вперед "Манчестер Юнайтед". Овермарс продовжував радувати уболівальників своєю грою, забивши більше 30 м'ячів за "Арсенал", у тому числі і свій кращий - Петеру Шмейхелю на "Уемблі" у фіналі Кубка Англії. Зимою 2000 року вихований голландець попередив лондонських менеджерів про своє бажання покинути клуб. Їм зацікавилася Каталонська "Барселона", бажаючи придбати Марка на зміну Зендену. Але іспанський клуб не хотів викладати за футболіста 20 мільйонів євро, не хотів, поки селекціонери не побачили гру Овермарса на Чемпіонаті Європи 2000 року. Тріумфу оранжевих на батьківщині не вийшло, вони програли, знову в півфіналі і знову по пенальті, але цього разу італійцям. Проте Марк був прекрасний. Він забив два красиві м'ячі у ворота югославів і як завжди був гранично коректний.

"Барселона" більше не роздумувала, 20 мільйонів (рекордна сума для голландського футболу на той час) і 27 літній форвард перебирається на "Ноу Камп". Два сезони, які Овермарс провів в столиці Каталонії, разюче відрізняються один від одного. У першому, він став повноправним гравцем основи зоряного клубу, забив 8 м'ячів, половина з яких була вирішальною в іграх, і став четвертим по результативності в "Барсі". Але команда зайняла лише 4 місце. У наступному сезоні Овермарс став потрапляти в запас, спершу із-за травми, потім - із-за тактичних схем Карлеса Рексача. Сам тренер не раз захоплювався голландським форвардом в пресі. І було чим: його ігри проти "Ліверпуля" і "Галатасарая" в Лізі Чемпіонів були чудові. Що стосується решти матчів? Так неможливо видати 30 геніальних ігор, особливо якщо тобі і шансів-то не дають. Забивши цього сезону всього один м'яч, літом голландець був вимушений лягти на хірургічний стіл. Операція пройшла успішно, часу на відновлення предостатньо, адже збірна Нідерландів не потрапила на Чемпіонат Світу в Японії і Південної Кореї, та і новий тренер "синьо-гранатових" - улюблений Ван Галь.
На кінець дам трішки статистики по Марку:  
Матчів за збірну: 71 голів 15.

Ліга чемпіонів: 1994, 1995, 1996 (Ajax), 1998 (Arsenal)

Кубок Амстел: 1993 (Ajax)

Премьєр Ліга Англії: 1998 (Arsenal)

Супер Кубок Голландії: 1993, 1994, 1995 (Ajax)

Европейський Супер Кубок: 1995 (Ajax)

Краща Команда Світу: 1995 (Ajax)

Найперспективніший гравець року: (Ajax): 1992

 


Відкрити Комментариев 28

Каноніри, що сталось?

Добрий ранок! Каноніри, що твориться?..

Ледь прокинувшись сьогодні  поліз в інтернет. Де натрапив на за'яву Глєба, без слів, що коїться, спочатку Адебайор - тепер і Глєб пішов тими стежками. Хотів викинути комп. у вікно... Не можна було піти без скандалу, потрібно йти з тріском.... Від кого, а від Саші тако не чекав.. Це ж Арсенал дав Йому "все". Розкрився білорус тут у нас.. Дай Бог, щоб Венгер розібрався з цією "манною кашою". Пригадайте минулі роки... такого ж небуло!

Де арсеналівський настрій, друзі де він???!!

 

Це говорив до пулудня:

Мое виденье футбола не совпадает с виденьем Венгера. В прошлом сезоне я сообщил ему о том, что хочу покинуть клуб. Думаю, он был расстроен этим. Но спросите лучше самого Арсена. Быть может, он будет только рад.

Когда Фабрегасу предоставляется голевая возможность, то он становится гораздо эгоистичней меня. Если у него будет шанс нанести удар, то он его нанесет - в отличие от меня.

Я не знаю, где я окажусь в следующем сезоне, но я отдаю предпочтение "Барселоне". Сейчас ведутся переговоры, и я надеюсь, все закончится в ближайшем будущем.

Це після:

Я потрясен известиями в СМИ. Некоторые газеты напечатали о том, что я подверг критике Арсена Венгера и Сеска Фабрегаса. Но позвольте теперь мне сказать вам - это ничего не было! Заявления в прессе - определенно не мои заявления. Я бы никогда не сказал что-то дурное про них [Венгера и Фабрегаса]. И этому есть простое объяснение - Сеск является моим хорошим другом, а Арсен - один из тех людей, которых я уважаю больше всего.... 

Хто розставить над ...............і...............

 


 


Відкрити Комментариев 20

Club biographies - Blackburn Rovers Football Club

Привіт! Пишу в сообщество biographies 
Club biographies
 Блекберн - один з найстаріших клубів світу. (частина І)

Про клуб цифрами:

Известные игроки:

Грэм Ле Со 

Алан Ширер

 Андре Ойер 

Роке Санта Крус 

Достижения: Чемпион Англии: 1911—1912(1), 1913—1914(1) 1994—1995(2) Серебряный призёр чемпионата Англии: 1993—1994 Обладатель Кубка Англии: 1884, 1885, 1886, 1890, 1891, 1928 Обладатель Кубка Лиги: 2002 Обладатель Суперкубка Англии (англ. Charity Shield): 1912 

Полное название: Blackburn Rovers Football Club 
Прозвища: Бродяги 
Основан: 5 ноября 1875 
Стадион: Ивуд Парк, Блэкберн Вместимость 31 300 
Президент Джон Уильямс 
Тренер Пол Инс (2008)
Капитан Райан Нильсен

Интересные факты: 

Лучшим игроком "Бродяг" считают Боба Кромптона, который дебютировал в команде в 1896 году, однако стал профессионалом только через два года, поскольку серьезно увлекался плаванием и не хотел бросать свою работу водопроводчиком. 

Форма: полосатая сине-белая (дома) и красно-белая (на выезде).
                                                                                                 

З Історії:
Блэкберн Роверс это английский футбольный клуб Премьер Лиги, расположенный в городе Блэкбэрн, Ланкашир. Блэкбэрн Роверс был основан в 1875 году, а в 1888 году стал одним из основателей английской Футбольной Лиги. В 1890 году Роверс переехал на свое постоянное место жительсва в Ивуд Парк. До образования Премьер Лиги в 1992 году, Блэкбeрн Роверс добивался больших успехов до 1930-х годов, когда они выиграли лигу и несколько раз КубокФА.

В начале 1990х годов Джек Уолкер, местный парень и вечный футбольный болельщик, который заработал миллионы в стальной промышленности, внес большие инвестиции в клуб. Он переманил в качестве менеджера бывшую легенду Ливерпуля Кенни Далгиша, а затем последовал ряд умелых покупок игроков, среди них Алан Ширер.Это вернуло клуб назад в Премьер Лигу, и после того как они заняли второе место после Манчестер Юнайтед в 1993/94 годах, Роверс на следующий год выиграли чемпионат. В конце 1990х последовал кризис и переход в Лигу Дивизиона Один. Команда пришла в норму в 2000 году и добилась возвращения в Премьер Лигу, а в 2002 году выиграла Кубок Лиги, разгромив Тоттенхэм Хотспор со счетом на стадионе Миллениум в Кардифе. Блэкбэрн Роверс является единственной командой, которая завоевывала Кубок ФА три года подряд, и за это они были награждены специальным трофеем в 1886 году, и она является одним из горстки клубов, который был основателем Футбольной Лиги и Премьер Лиги. 

Ранняя история :
Клуб Блэкбэрн Роверс был идеей Джона Льюиса и Артура Костантине во время встречи 17-летних парней в гостинице Легер, Блэкбэрн , в ноябре 1875 года. Тот факт, что первыми членами клуба были состоятельные, из хороших семей люди, помог клубу выжить и подняться над большим числом местных команд в округе в то время. 

Первый матч, сыгранный Блэкбэрн Роверс произошел в церкви Ланкашир 18 декабря 1875 года и закончился со счетом 1-1. Состав команды не был зарегистрирован, но считают , что в него вошли: Томас Гринвуд(вратарь), Джек болдвин, Фред Биртвисл(защитники), Артур Томас, Ж.Т. Сисельмор(полузащитники), Уолтер Дакворт, Джон Льюис, Томас Дин, Артур Константине, Гарри Гринвуд, Ричард Биртвисл(нападающие) в построении 2-2-6. 

 
                  Bob Crompton 

В это время у клуба не было своей собственной площадки, а также ворот. Его единственный доход был от взносов членов-2 фунта стерлингов и 8 шиллингов во время первого сезона. 

В течение 1876-1877 сезона Роверс наконец-то приобрели свою собственную площадку-кусок фермерской земли в Озехед. Хотя в реальности она была меньше луга с лужей посредине, которую нужно было накрывать досками и торфом во время игры. Но это, однако, позволило клубу собрать деньги на ворота-6 шиллингов и 6 пенсов за сезон. Иногда игры проводились на площадке для крикета в Плизингтоне. 

Blackburn Rovers 1900-й год слева на право: Chadwick, Whittaker, Crompton, McClure, Bowman, McIvor, Davies, Pentland, Wolstenholme, Bradshaw, Cowell. 

Впоследствии Блэкбэрн Роверс арендовал дом для своих матчей в Клубе для крикета в Ист Ланкашир - Александра Мидоуз. Инаугурационная игра была проведена с Патрик Тисл, с самым престижным клубом, с каким Роверс никогда не играл до этого. Результат был 2-1 в пользу Блэкбэрна. 


Мітки: blackburn rovers
Відкрити Комментариев 20

"Крилья Совєтов" (Самара) – "Рубін" (КАЗАНь) - Прев'ю..

Привіт!

       Ще не вспіли відійти від Євро, як вже бере старт  друге коло чемпіонату Росії та Кубок Інтертото. Важко, мабуть буде відійти від того темпу який задав нам ЧЄ та врізатись у клубні інтрижки. Сьогодні вже закінчився один поєдинок в Владивостоці, Луч зіграла в нічію з підмосковними Хімками. Думаю від цього матчу ніхто іншого і не чекав... Середняки вони і в Африці середняки...

Давайте пройдемось по одному з центральних матчів 12-го туру РПЛ.

"Крилья Совєтов" (Самара) – "Рубін" (Казань) - на мою думку це центральний матч 12-го туру оскльки дві команди з верхньої таблиці, одна з яких лідер РПЛ. Матч дасть відповідь на питання, "Скільки турів протримається Рубін на вершині?" 

Обі команди притормозили під кінець першої половини: самарці зіграли три поспіль нічії, а КАЗАНці програли дві зустрічі поспіль.

Кадрових втрат, світового масштабу нема ні в одних ні вдругих. Слуцький явно Коллера не купував для лави, тому слід чекати в основі... 

Команди в РПЛ зустрічались 10 раз. Дома самарці виграли двічі, 3 рази була зафіксована нічія. В Казані 4 рази виграв Рубін, 1 раз програв. Різниця м'ячів 13:12 на користь господарів... Робіть свої прогнози..

Коефіцієнти: ПаріМатч - 2.70 2.85 2.70

                         Мій прогноз П1, а Ваш?!


Відкрити Комментариев 35

Адебайор девіз: "Ні дня без обложки"

Адебайор, мабуть, уклав парі : "Ні дня без преси", або "клоунада в головній ролі Емма"

Имел Бобби хобби -
Он деньги любил, любил и копил...
"История о мальчике Бобби"

Адебайор ти замахав нас…
Уже кілька неділь підряд Ми бачимо, тай чуємо заяви від Адебайора, «Покину канонірів, не покину….» Починаєм замислюватись чи потрібний Емма Арсеналу?! 
Чому такий заголовок? Просто на просто полюбуйтесь словами нашого дорогоцінного форварда: 
  "Барселона" сделала хорошее финансовое предложение, к тому же там есть возможность бок о бок выступать с великими игроками. Да, я по-прежнему связан контрактом с "Арсеналом", но если правление не удовлетворит мои условия, я уйду. Если мое хорошее выступление в прошлом сезоне подняло мой уровень, то работодатели должны учесть это. Я должен позаботиться о своей пенсии.
  Може йому на другій планеті грати з більш розумними істотами, а то ми прості вболівальники, навряд чи можем оцінювати його талант транжирити моменти…. 
  Якщо Емма думає, відігравши один непоганий сезонник, що він «пуп землі» то він глибоко помиляється. Думаю, коли приїде Арсен Венгер розставить всі крапки над …і.... Одне я з впевненістю можу сказати що зарплату Адебайору Він не підніме. Так, що можем помахати нашій «зірці» ручкою…. Аревідерчі..
  Пане Адебайор уже скільки накипіло до тебе образ, що викликав би тебе сам на сам, але ти не мужик ти «круть-верть», «хамелеончик» нині з одними завтра з іншими.. 
На зміну Дебайору преса говорить поро двох номінантів Санта Круз та Мартінс. Якщо вірити французькі пресі «каноніри» підписали 21 – го хава «Вердера» Амурі Бішоффа, але все ж краще один раз побачити ніж сто раз почути….. Будем вірити у нашу команду!!!!

 


Відкрити Комментариев 7

Чи справедливо Хаві кращий гравець Євро?!

Прочитавши статтю на чемпіон.ру я приходжу до висновку..... 

Известие о том, что полузащитник сборной Испании и "Барселоны" Хави Эрнандес признан лучшим игроком Евро-2008, многих привело в недоумение. Конечно же, было понятно, что лучший игрок чемпионата должен быть назван из числа чемпионов, но многие другие кандидатуры в той же "красной фурии" выглядели заметно сильнее. Ми пытается разобраться в мотивах, по которым именно плеймейкер испанской команды признан лучшим.

Думается, что мало кто перед началом главного европейского турнира четырёхлетия мог бы назвать Хави в числе претендентов на звание лучшего игрока турнира. Фаворитом этой гонки, естественно, был португалец Криштиану Роналду, в числе других номинантов называли Луку Тони, Тьерри Анри, Франка Рибери, Михаэля Баллака и многих других. Но произошло в итоге то, что и произошло. Испания через годы, через расстояния преодолела свой комплекс вечно униженных и оскорблённых. Луис Арагонес смог объединить сильных игроков вокруг одной идеи, у Мудреца получилось наладить игровую дисциплину, которая вкупе с потрясающим исполнительским мастерством и позволила "красной фурии" взгромоздиться на европейский трон.


Думается, что мало кто перед началом главного европейского турнира четырёхлетия мог бы назвать Хави в числе претендентов на звание лучшего игрока турнира. Фаворитом этой гонки, естественно, был португалец Криштиану Роналду.
При всём уважении к Хави, он не был главным механизмом в действиях испанской сборной, поставь на эту позицию того же Фабрегаса или другого техничного игрока с неплохим коротким и средним пасом, эффект был бы тем же. Узнать истинный мотив этого выбора можно, взглянув на статистику Castrol Index, официального статистика Евро-2008. Там значится, что Хави сделал больше всех точных передач на этом Евро — аж 211, на 32 больше, чем ближайший в этом списке партнёр по сборной. Забавно, неправда ли? Теперь оказывается, именно по этому критерию определяется лучший игрок сильнейшего в Европе турнира. Ничем другим этот выбор обосновать не представляется возможным. Вообще этот самый Castrol Index — очень забавная штука. Например, для полузащитника гораздо важнее отдать точную передачу на пару метров, чем сделать перехват при атаке соперника.

Наверное, именно поэтому лучшим не был назван Маркос Сенна. Вот уж кто-кто, а он провёл все матчи на высочайшем уровне. К Хави можно было предъявить претензии и по игре со шведами, и по матчу с Италией. Его форма была далека от совершенства, Арагонес его постоянно менял. До финальной игры, где ему удалась отменная передача на Торреса, себе в актив он мог записать только оба поединка с Россией, не так уж и много, скажем прямо.

Попробуем рассмотреть эту ситуацию с другой стороны. Правда ведь, возможна ситуация, при которой европейские чиновники просто не захотели вручить такой гордый и престижный титул бразильцу Сенне. В Европе столько отличных футболистов, а на Евро приз отдавать бразильцу — какой конфуз для всего УЕФА. Но, если взглянуть правде в глаза, прислушаться к собственным ощущениям, посмотреть статистические показатели, Сенна был откровенно лучшим на этом турнире. В нужные моменты он всегда был рядом, помогал своей команде выходить из-под прессинга, начинал атаки, практически всегда был свободен и предлагал себя для передач. Едва не опозорил на всю Европу Буффона в матче 1/4 финала, когда нанёс сумасшедший удар, наконец, реализовал послематчевый пенальти. Одним словом, заслужил, но нет. Конечно, и сам Сенна признался, что рад за партнёра по сборной, и ему самому важнее командная победа, а не собственные призы, тем не менее, уж больно часто в последнее время чиновники различных спортивных федераций лучшими называют не тех, кто этого заслуживает.

На ум приходит женский чемпионат мира по волейболу и блистательная победа российской команды. Из целой россыпи российских звёзд организаторы выбрать не смогли и назвали японскую связующую, которая со своей сборной не попала даже в 1/4 финала. А на недавнем чемпионате мира по хоккею лучшим был назван отнюдь не российский хоккеист, а канадец Дэни Хитли.
    Правда ведь, возможна ситуация, при которой европейские чиновники просто не захотели вручить такой гордый и престижный титул бразильцу Сенне. В Европе столько отличных футболистов, а на Евро приз отдавать бразильцу — какой конфуз для всего УЕФА.
Но вернёмся к Хави, при всех минусах его кандидатуры, нельзя сказать, что он уж совсем не заслуживал этого приза. В испанских фамилиях и именах можно было просто запутаться при этом нелёгком выборе: и Хави, и Сильва, и Иньеста, и Вилья, и Торрес, и Пуйоль, и Рамос, и Касильяс — каждый по-своему заслужил. Хотелось бы выделить ещё одну особенность. На этом чемпионате очень здорово проявили себя именно те игроки, которые не блистали в своих клубах в прошедшем сезоне. Тот же Хави играет в "Барселоне", а это лишь третья команда в Испании, все трофеи упущены, а ведь как были хороши те же Пуйоль или Иньеста, и как нещадно критиковала их испанская пресса перед началом турнира и на протяжении всего сезона.
    А, к примеру, тот же Криштиану Роналду был не способен продержать всю свою феноменальную форму ещё один месяц. Тут с недавних пор пошли слухи о некотором сдвиге в календаре таких турниров, как чемпионат Европы на более поздний срок. Может, оно и к лучшему, тогда все настоящие звёзды могли бы демонстрировать свою максимальную готовность. А выбор лучшего игрока на чемпионате континента стал бы ещё более увлекательным занятием!

1 июля 2008 года, вторник. 21:30
Автор: Александр Служаков, "Чемпионат.ру"


Підбиваючи сказане О. Служаковим, запитую у Вас друзі вашу думку!

Хаві став кращим і цього ніхто не змінить, і не треба. Іспанія стала Чемпіоном і крапка 

Матеріал для роздумів...

 


Відкрити Комментариев 17

Де Ви найчастіше дивились ЧЄ 2008р.?

 1. У кінотеатрі :)
 2. У барі
 3. По Спорт 1,2
 4. По УТ-1
 5. Слухали радіо та Дерепу
 6. У друзів
 7. У інтернеті

                                                                                                                              Кращий коментатор ЧЄ - це.. 

 • Віктор Вацко
 • Дмитро Джулай
 • Денис Босянок
 • Василь шУткін
 • Дерепа
 • Циганик + Моралес
 • Олександр Андронов
 • Михайлюк
 • Тимошенко
 • Свій варіант

Відкрити Комментариев 31

Обираєм кращого...

Іспанія - красюки!!!! 


Відкрити Комментариев 19

Без лідерів....

Збірна Німеччини зіграє у вирішальному матчі на Євро рекордний шостий раз, мабуть, захоче виграти свій четвертій фінал. Для Іспанії це тільки третій фінал, який ускладнить щей травма Вільї. Під питанням і вихід Бал лака у німців. Іспанія до сьогодні вигравала фінал тільки раз – обігравши в1964р. СРСР з рахунком 2:1. Команда «ГОЛодна за титулами» Іспанія доказала, що може перемагати та забивати і без Давіда, «бундес» ваперше на цьогорішньому Євро можуть вийти без капітана… Хто кого..!? 
Куди ж поїде трофей Анрі Делоне…!? Чи вийде лідер Сеск..?! На ці питання дасть відповідь гра, яка й розставить всі крапки над І….


 


Відкрити Комментариев 10Опрос
Що появилось на світ раніше?

Професія, яку обрав я...

-Здравствуйте, бесплатный доктор!
-Здравствуйте, неизлечимый больной
!


Мои Фото

Мои фотоальбомы


Опрос
Що буде з АК ТЕМП?

Календарь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вск
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Вислови

Село! І серце одпочине.
Село на нашій Україні – 
Неначе писанка село,
Зеленим гаєм проросло.
Цвітуть сади; біліють хати,
А на горі стоять палати ,
Неначе диво. А кругом
Широколистії тополі,
А там і ліс, і ліс, і поле,
І сині гори за Дніпром.
Сам Бог витає над селом.
Тарас Шевченко 1847


Мітки

Чітко, коротко, ясно...
ОБОЗ.ua