Футбол должен быть красивым

Как игра сборной Нидерландов!


GAVRANCIC
Настроение: застуда :(
Музіка: Coldplay

Меткикаховка

Моє місто!

Вітаю Вас, шановні! Ось скоро, мабуть, від”їжджаю з практики додому, а інтернету там нема ( відключився L ) , тому вирішив запис цей викласти раніше. А розповісти я маю бажання про команду рідного міста ! Звати його Каховка!
Це не велике містечко на 38 тис. Жителів у Херсонській області. Відоме „Чумаком” , Таврійськими Іграми та ще багато чим ...

А команди... Вона одна. Але назв у неї було багацько. „Авангард”, „Меліоратор”, „СК Каховка”, „Каховка”, „Чумак”, „КЗЕЗУ”( Рос. – КЗЭСО) . Тепер СК Каховка.
Були і славетні часи, були роки забуття... Була фінансова прірва, а був і щедрий спонсор. Були амбіції грати у 1й лізі, а тепер...

Команда ще з радянських часів зірок не хапала і грала в основному на область. Кращі Каховці грали у „Енергії” з Нової Каховки, яка виступала у 2й союзній лізі, та була найтитулованішою аматорською командою.
Але згодом з початком Перебудови з”явився меценат, який забезпечував міську команду. Назву вона мала „Меліоратор”. Схема фінансування була дуже цікава. Та й що ви хотіли – перебудова, 90ті... У 1988 році виграли чемпіонат області, а у 1989 засвітилися у 2й союзній лізі. До цього іноді грали на турніри КФК.

Але СРСР згодом рухнув і з під його руїн почали вилазити нові країни, команди, імена...

Меліоратор прийняв участь у першому дивакуватому „перехідному” чемпіонаті країни 1992 року. Який тривав пів-року. Меліоратор грав у перехідній лізі (2 підгруппа) і виступив там доволі вдало, зайнявши 3е місце, що дало змогу у наступному сезоні взяти участь у 2й лізі! Грали тоді на стадіоні „Авангард” у центрі міста. Грали тоді доволі відомі футболісти... І. Цибатий, який у свої 43 роки і досі іноді захищає кольори каховського клубу, Юрій Повх, Дробиш, Пасічниченко, С. Шевченко ( колишній тренер Ахтирці), Шек (чемпіон світу серед ветеранів),. Тренував тоді Спірідонов.

У першому повноцінному сезоні Меліоратор теж виступив не погано, хоч і у першу лігу не пробився...5 місце, там -8 від Житомирського Хіміка, який пішов далі. У тому сезоні приєднався до нашої Команди Юрій Мартинов, який і у сбірній засвітився колись ( відбір до евро-96) .

На сезон 93/94 Виходили зі сподіваннями та амбіціями. У вищу ланку переходило одразу 4 клуби.. але знову розчарування... Тоді я мабуть перший раз ходив на футбол..було мен 3 роки і було це весною...щось є таке у памяті...
Підсумок – 6 місце, -7 від 4го місця. Тренувати у тому сезоні нас вже почав Сергій Шевченко!

Але потім вже пішла деградація... Меценат не діяв, інтерес загасав, гроші упливали... Але команда ще грала і зайняла  9  місце. Що за роки були... одні команди спалахували, інші жили декілька місяців, повна руїна. Ви зараз згадаєте такі команди : БАЖАНОВЕЦ Макеевка, КРИСТАЛЛ Чорткив, СИРИУС Кривой Рог , АРТАНИЯ Очаков, КЕРАМИК Барановка, ВИКТОР Запорожье...

З сезону 95/96 2га ліга поділилася на групи. Меліоратора вже не було, і ганьбилася ФК Каховка...Знялися після 1го кола... +3=3-40 – такий результат у останньому сезоні. Жах!

Після цього Каховці у Вишці не грали... Рубилися собі на чемпіонат області.
То вигравали, то програвали 0-5 Каланчаку... Але у 1999му році знову знайшовся спонсор! Компанія „Чумак”! Команда знову заграла! Повернувся Цибатий, інші гравці минулого. Обласні змагання вигравалися за тури до закінчення (виняток – чемпіона 2000). Але Чумак пропав і у 2001му році команда знов поміняла вивіску, на КЗЕЗУ!

КЗЕЗУ – Каховський завод електрозварювального устаткування.
Чемпіонати області з 2001го по 2004й були винятково за нами за декілька турів до фінішу. Але діло не у цьому. У 2002му році була подана заявка на участь у Аматорські лізі України!
Відстань до фінального турніру була пройдена без проблем! Вперше публіка побачила Темношкірих футболістів у матчі з Ікар0Макбо з Кіровограду. Одного звали чи Ібрагім чи якось так... здається бігає зара десь у вишці. Місцем фінального турніру була вибрана Каховка!
8 кращих команд були поділені на 2 групи і розіграли чемпіона.  Були переграні Факел-ГПЗ з Варви, запорізький ЗАЛК ( нащадок Торпедо), де грав легендарний Яков Кріпак.
У Фінальній групі була перграна Європа з Прилук 2-0, І в уже нічого не значущому матчі була нічія з Миколаївським „Водніком”. Судив тоді Деревинський з Київа =) .

А кольори чемпіонів заищали такі метри, як : Бокарев(екс-Шеріф), Воронежский-к Бакум, Гринь ,Каменев, Панин, Балицкий ,Лисовый, Ананичев, Чудак, Окул ,Товкач, Бойченко ,Семеренко,  Богомол .

У чемпіонаті 2003 було срібло, а у 2004му знову перемога...

У 2004му році була подана заявка на чемпіонат Європи серед аматорів. Перший раунд вирішили провести у Каховці... Що ж тоді робилося..

Зняли з посади директора стадіону улюбленця публіки Вороніна, почали деяку реконструкцію. А що творилося з індивідуальними сидіннями.
До турніру залишався 1 ( ОДИН) день, а стільців ще й ніхто не бачив! За ніч було все зроблено ( а ви кажете ЄВРО-2012 ) =))) ...
Протистояли команди з Грузії, Білорусі та Молдови. Ось фінальна таблиця :


И   В   Н   П     М     О
1. КЗЭСО (Каховка, Украина)        3   3   0   0   15-3    9
2. «Зооинститут» (Тбилиси, Грузия) 3   2   0   1   10-5    6
3. «Яловена» (Молдавия)            3   1   0   2    5-14   3
4. «Пищевик» (Брест, Белоруссия)   3   0   0   3    3-11   0

8-2 у Молдован, 3-1 у Білорусів и 4-0 у головних конкурентів – грузин! Тоді яблоку на стадіоні не було де впасти! Свято футболу на Каховській вулиці!
Путівка на фінальний турнір у Польщі була завойована!

У групі була Іспанська Васка, ірландці та Дачія з Румунії.
У першому матчі чи перегоріли, чи ще щось, але то був провал – 4-1 і 2 вилучення. Але потім 2 перемоги 3-1 та 4-2 і 2 місце у групі... У фіналі тріумфувала Васка, а Каховка у матчі за 3є місце переграла Поляків.

Деяким гравцям дали Майстрів Спорту, а Тренер Коваленко мабуть став З. Тренером України (точно не пам’ятаю).

ВСЕ! Після цього у заводу інтерес пропав! Команда стала муніципальною і стала називатися СК Каховка... Відтік кращих гравців ( добра половина зара у 2й або 1й лізі), спад повний.

А Амбіції були! Рівень команди тоді був точно 2го-ліговим, і можна було і у 1шу піднятися.. але керівництво не захотіло! Ідіотизм!

Тепер у нас грають місцеві таланти, боремося за 3е місце у чемпіонаті Херсонщини... Області, у якої нема професіонального футболу... Але є  "ультраси" ) Бачив на байк-фесті! Може буде й майбутнє!

Вибачаюсь за "Дерепа-Стайл"... застуда та жарюка :(

зима
ДК
Дніпро...
стадіон.. кращої фоти не знайшов..може вечором ще викладу
я з тренером
Замок
таври


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 34

Класно написав.. Зачіпив усе, що пов'язано з рідним містом...

та я навіть і 10 % не зачипив))))

ОГо в блог не влізе:)

"...Відоме „Чумаком” , Таврійськими Іграми..." а тачанка?:) Наконец-то о своем городе рассказал:) Бажановец, когда исчез, "Шахтером" назывался... а еще Торпедо запорожское было... в Каховке бывал, по Днепру на "Ракете" катался... красота:)

тачанка також...) Теперь твоя очередь про Энергию писать! =)))

так я ж не из Новой Каховки:) а написать можно будет... материал кое-какой есть...

дякую :) я думаю місто заслуговує команду як мінімум решої ліги!

пробачте: першої!

хоча б 2ї ))) навіть у обл-центрі нема проф-команди :( . Думаю Каховка ще встане )))

Фото "Я з тренером" - просто Бомба!

лови продолжение)))

))))))))))))))))))) розсмішив...

А ты случайно не знаешь такого игроков по фамилии Низовец и Ходос с Каховки?

Ходосов в Каховке много)) Про Низовца походу что-то слышал...а где они светились?

Ходос в Тилигуле в КУЕФА играл, а Низкий в Одессе в мини катал очень прилично...

я з тренером - а хто де??

я з мячем )))

ну-ну, а я про що?

Каховка - это круто! Мы ра Таврийские с 98-года ездим!

Практически земеля :) Через Таврийск и кучу лжекаховок и родная Новая Каховка, так что прЮвет тебе.

Не понял... Ты чё тоже из Херсонской области?

На половину. Отец - коренной дончанин, а мать из Новой Каховки. Я там четверть жизни, наверное, прожил (ну чуть меньше).

Здоров!

"я з тренером" - ЖЖОШЬ!!! =)

Олег- блискавично! А ти що, на рідну мову перейшов?

Дерепа-Стайл)

сильно. А еще у вас там за полем для стрельбы из лука есть гаревое поле. Был там когда шел дождь и играл кто-то - по колени в грязи!!!

:) . не знаю... На "Олимпийском" точно такого нет, может в центре... или убрали уже

Завтра буду в Каховке, сам я из Бердянска. Из нынешнего состава хорошо знаю тока Вадика Жукова. Приеду завтра с "Ильич-Осипенко"

Уважаю,зема....


 Метки

Мій Чарт


Гости

free counters


Опрос

Лучший в мире комментатор это...Опрос

Лучший футболист за последние 50 летLast FM


Мои фотоальбомы

Интересы

Календарь
Май
ПнВтСрЧтПтСбВск
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua