sting-4hgmr.jpg
Музика : Hurts - Stay Настрій : Чудове

Жарти від Імператора.

Мало про якого гравця існує настільки багато суперечливих думок. Франческо Тотті – Пупоне, Імператор, символ, краса і гордість футбольного Риму, один з найвеличніших талантів в історії Серії А. Він же, Тотті – «італійський верблюд», що плюнув у Крістіана Поульсена, провокатор та симулянт з характером плаксивої дівиці, який рідко переламує хід поєдинку, коли щось іде не по плану.

 Коли Франческо Тотті був вилучений з поля в матчі з Південною Кореєю на мундіалі-2002. коментатор вигукнув: «До цієї червоної картки Тотті йшов усю свою кар’єру». І це було гіркою правдою. Як була правдою і страшна травма напередодні світового форуму, впоравшись з якою Франческо піднявся зі «скуадро адзуррою» на вершину.

Тотті та сім’я

 totti.jpgПро те, як Тотті дорослішав і мужнів, в Римі знають всі. Він виріс у благополучній типово    італійській сім’ї. Вибору сина батьки не перечили, навпаки підтримували його любов до футболу. Мама намагалась привити до Франческо ще й любов до сім’ї та науки, але з останнім, на жаль, у Тотті не склалося. Батьки запевняють, що учнем він був досить старанним, а сам Франческо піддакує. запевняючи, що приносив зі школи лише відмінні оцінки. І все ж у Римі жартують, що найважчий період у житті Тотті – це навчання у молодших класах. Проте, погодьтесь, що для щастя йому вистачало і двох складових. Футбол подарував йому популярність, славу. Яких можливо б і не було якби не родина. Франческо признає: рідні дали йому все. Включаючи і ролі світила світового футболу.

 Батьки – Лоренцо і Фьорелла – підтримували його у всьому, починаючи з дрібниць. На зразок супроводу на тренування та прання форми. Мати не працювали. Посвятив себе піклуванню про синів – Франчкеско та Рікардо, а також нагляду за хворими дідусем і бабусею. Саме для того, щоб Ческо не бачив страждань близьких, Фьорелла була обома руками за те, щоб хлопець не засиджувався вдома. А ходив ганяти м’яч, благо школа  його першою команди – «Фортітудо» - знаходилася в двох кроках від дому. Не було б щастя, та нещастя допомогло.

 З допомогою батька Франческо в п’ять років прийняв участь у своєму першому турнірі. Тато ледве зміг умовити дорослих хлопців взяти хлопчака до себе в команду. Побачив, що чудить з м’ячем Ческо, всі миттю впевнились у вірності своїх доводів. А коли малолітній Тотті ходив дивитись на гру своїх кумирів на «Стадіо Олімпіко», хлопця супроводжували не лише батько і брат, а й численні дядечка як по материнській, так і по батьківській лініях.

 Почавши заробляти пристойні гроші, Франческо купив шикарний дім, куди забрав усю свою сім’ю та брата Рікардо із дружиною. Без них він просто жити не може. Як розповідає мати, особливо він обожнює племінницю Джулію: «Він будить її поцілунками і називає «моя принцеса». Джулія відповідає взаємністю. Коли Ческо зве її, вона одразу ж біжить покривати його поцілунками».

Анекдот:

Тотті дарує матері красивого кота.

В захопленні вона вимовляє:

- Яке миле створіннячко! А це самець чи самка?

- Звичайно, самець. Хіба не бачиш, що у нього вуса?

 

 У 2006 році у Тотті з’явився первісток – Крістіан. Як зобов’язують традиції, Тотті старанно водить, точніше возить сина на матчі «Роми», зробив із сина ледве не талісмана команди. Перший візит на поєдинок «джаллороссі» закінчився тим, що тато годував його прямісінько на футбольному полі. Воістину «Стадіо Олімпіко» для сім’ї Тотті – дім рідний!

Тотті та друзі

 «Я готовий на все, аби мої друзі були мною задоволені!» Це життєве кредо допомогло Тотті стати капітаном «Роми». В свій час Фабліо Капелло казав, що бразилець Емерсон показує молодим футболістам приклад здорової поведінки. Але для усіх римлян саме Тотті був еталоном поведінки в футболці «джаллороссі». І ця думка зміцніла після того, коли у скрутне фінансове для клубу становище Капелло та Емерсон зрадили «вовків», перейшовши до табору «Ювентуса». А Тотті, не дивлячись на вигідні пропозиції та кризу в клубі, залишився в Римі. Тіффозі остаточно переконалися: Колізей та Франческо Тотті будуть вічними символами Риму.

 Користь команді Тотті може приносити, навіть не виходячи при цьому на поле. В кінці сезону-2007/08 «Рома» видала рекордну серію перемог. Тотті був травмованим, однак незмінно стояв поруч із Бруно Конті та Лучано Спалетті, став фактично іще одним тренером. Коли хтось із футболістів «Роми» забивав м’яч, то неодмінно відправлявся «asalutare» – відсальтовувати Імператору, як колись робили римські легіонери.

totti-10.jpg

 В роздягальні Тотті безцінний. Тут він суддя, командир і миротворець. Коли після Євро-2000 Віченцо Монтелла і Габріель Батістута почали війну за футболку за футболку Роми з дев’ятим номером, Тотті був готовий пожертвувати своєю не менш престижною «десяткою» на користь Батістути. Коли ж в наступному сезоні Габріель не зрозуміло навіщо вирішив взяти уже «двадцятку», на щасливу, по італійським традиціям, цифру 18 претендувало пів команди. Як і годиться чвари залагодив капітан, віддавши свою перевагу тоді ще не дуже відомому, але перспективному Антоніо Кассано.

 Багатьом гравцям Ческо допомагав освоїтися на новому місці. Француза Венсана Канделя, як і Кассано, він не мов молодших братів водив по найгарнішим місцям Риму. Проте, з точки зору Тотті, такими є не пам’ятки архітектури, а злачні місця столиці. Капітан «джаллороссі» завжди був і залишається душею компанії. Коли футболісти «Роми» йдуть у нічний клуб призвідником зазвичай виступає саме Тотті.

Тотті та тренера

 object_88.1234124516.jpgДалеко не завжди Тотті був капітаном в повному значенні цього слова, тобто ланкою між тренером і футболістами. Напевно, незаплямованим в пам’яті Тотті залишиться лише його перший наставник  Карло Маццоне, який став фактично його другим батьком, дуже товаришував із сім’єю футболіста. Учив Ческо не тільки премудростям самої гри, а й футбольної філософії. Основа цих знань – ніколи не літати в хмарах, мріяти ногами, а не головою.

 Фабіо Капелло, щоправда, стверджував, що цьому ідол «вовків» так і не навчився. Дон Фабіо часто конфліктував зі своїми підопічними, в основному через брак самовіддачі. Сеньйор Капелло куди більше других наставників критикував гру футболістів. Зійшовши на «престол Риму», він так охарактеризовував Франческо: «Тотті зникає з авансцени в важкі для команди хвилини, у нього ще немає якостей справжнього лідера». В придачу Капелло запросив блиснувшого в «Перуджі» японця Накату, я кий як не дивно, мав конкурувати саме із Тотті. Взагалі, після такого початку Тотті та Капелло не поспішали розписуватися в дружніх відносинах. Однак уже через рік Фабіо і Франческо стали щасливими володарями «скудетто», хоча щастя затьмарилося через сварки, яка відбулася на вечірці перед останньою грою чемпіонату.

 Та сварка в результаті привела до розлуки Капелло та «Роми», і Тотті зіграв у цьому процесі не останню роль, хоча на поверхні опинився конфлікт Капелло не з ним, а з Антоніо Кассано. Зате із наступними наставниками Ческо вдавалося ладити. Руді Феллер, Луїджі Дель Нері, Лучано Спалетті признавали за Імператором його права, а Тотті відносився до них незмінно з повагою.

Анекдот:

Тотті приходить на тренування і з подивом бачить,

що над ним сміється вся команда. До нього підходить Спалетті і каже:

- Франческо, ти надів дві різні бутси – одну червону, а другу синю.

Піди до додому і переодягнись.

  • Містер, мені немає сенсу іти додому! Там у мене також дві різні бутси –

червона та синя.

Тотті та тиффозі

 francesco_totti.jpgУже 16-річним хлопцем Ческо володів мало не магічною владою над публікою. Бачачи, що юнака не хочуть випускати на поле, фанати починали наполегливо вимагати його появи. Доходило навіть до того, що Карло Маццоне навіть грозився повернути Тотті у молодіжну команду. Молоді тиффозі любили Ческо за те, що той був «в дошку своїм» римським хлопцем із сусіднього двору, старші любили і поважали по-батьківські, давши йому прізвисько «Пупоне» (на римському діалекті «дитинка», «пупсик»). З часом Франческо почали сприймати як ідола – із Пупоне Тотті почав перетворюватися на Імператора. Поступово він почав використовувати своє необмежений вплив на благо команди. Досить невеликого жесту Тотті, щоб трибуни перестали освистувати когось із гравців «джаллороссі». Так було, наприклад, у чемпіонському сезоні-2000/01, коли гнів тиффозі виявився спрямований на голкіпера Франческо Антоніні.

 Все це не заважає римським гострословам складати про свого кумира нові і нові анекдоти, основою яких незмінно горезвісне невігластво футболіста. Хоча, якби над ним не глумились, футболісту вистачало розуму і почуття гумору, аби зрозуміти ці жарти. Книгу анекдотів про Франческо Тотті, яку він зібрав і опублікував він сам стала в Італії бестселером номер один: за перші неділі продаж розійшлось більш ніж півмільйона екземплярів! Усі виручені гроші була потрачені на благодійні цілі: половину віддали на допомогу пристарілим в Римі, а другу – пожертвували в ЮНІСЕФ для дітей Конго і Анголи.

 

Анекдот:

Франческо мучився майже рік, збираючи головоломку.

Завершивши діло, Тотті виявляє на коробці напис:

«Від трьох до шести років», «Але ж я геній» - переможно промовив Тотті.

Тотті та жінки

 TOTTI-BLASI.gifДовгий час про особисте життя Тотті було мало відомо. Хоча знати проце хотів весь Рим. Він був нормальною молодою людиною, люблячою прості радості життя, але лише до тих пір, поки не стало відомо про роман Ческо з відомою танцівницею із телевізійної програми DomenicaInМарією Маццей. Це було перше захоплення Тотті, яке було відоме загальності.

 Після розриву із привабливою балериною  Тотті довго не міг прийти в себе. Він гарячково намагався знайти свою другу половинку в шоу-бізнесі, що стало традицією для італійських спортсменів. В подругах у нього були винятково моделі, акторки, танцюристки і інші представниці богеми  не тільки італійської.

 І ось епопея закінчилась вибір Тотті пав на Іларі Блазі. Не дивлячись на часту відсутність дружини вдома, Ческо лиже один раз був викритий в зміні дружині. Можна сказати, влаштував невеликий парубочий.

Анекдот:

- Іларі приміряє сукню.

- Як ти гадаєш, любий, - питає вона у Ческо, - ця сукня

не зробить мене повною?

- Люба, ти ж не думаєш його з’їсти?

 

 На відмінно від весілля Алессандро Дель Перо, який тихенько одружився майже в той самий час, гуляли Ческо з Іларі на славу. Церемонія пройшла у самому центрі Риму, у церкві Санта-Марія-д’Аракоелі.Весілля транслювалося по супутниковому телебаченню, а після урочистості молодята полетіли до Флориди.

 Незабаром в результаті непростих родів на світ з’явився первісток Крістіан. Сподівання, що після весілля і народження сина Тотті так би мовити осяде біля родинного вогнища справдились. Ческо перестав майоріти на шпальтах відомих журналів, в той самий час продемонстрував величезну силу волю, у вигляді відновлення після страшної травми, отриманої в поєдинку проти «Емполі». А на мундіалі проявив саме ту якість, яку вважали недоліком Тотті, - вміння переломити хід гри. Поєдинок з Австралією – тому наочний приклад, і не лише через реалізований пенальті.

Весілля Тотті та Іларі Блазі транслював в прямому в ефірі телеканал «SkyTV24».

Гроші від продажу прав на трансляцію молодята перерахували на рахунок

притулку для бездомних собак.

 Фото Reuters, Daily Maily.


Відкрити Коментарів 10
Інтереси:

журналістика :: музика :: спорт :: туризм 


Антиінтереси:

політика :: атеїзм :: випивка :: наркотики  


Содержание страницы

Календарь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вск
         
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ОБОЗ.ua