Football &(in) Тель-аЛьвів

Десант


Десант

Архітектура та емблеми. Частина N. Бельгія

Та от вирішив продовжити почату роботу, трішки помандрувати та ознайомитись із деякими цікавими клубами із задуп"я різних країн. Цього разу розповідь буде про Бельгію.

Замок князів де Мероде у Вестерло. Замок побудований у 1909-12рр. у неоготичному стилі. Це була резиденція графині Жанни де Мероде. Незаміжня жінка, королівської крові, яка присвятила своє життя релігії та благодійництву. Під час німецької окупації замок служив генеральним штабом нацистських військ. У 1944 році графиня повернула собі свої володіння, але невдовзі померла і залишила замок якомусь сестринському чернечому ордену. А у 1970-х роках будівля була продана місцевому муніципалітету, в якій розмістились органи місцевої влади, що знаходиться там і дотепер.

Місцевий футбольний клуб із однойменною назвою був заснований у 1933 році. Хоча формувався від ще задовго до його офіційної реєстрація як професійного клубу. Перший камінь у будівництво команди поклали місцеві студенти. З цього часу клуб почав тернисту дорогу до верхів чемпіонату Бельгії. І лише у сезоні 1997-98 Вестерло здобуло право виступати у вищому дивізіоні. У 1996 році до назви клубу доданий префікс Koninklijke («королівський»). Вболівальники команди можуть пишатися лише виграним кубком та суперкубком у 2001 році. Виступи команди на євроарені не вражають. Українським вболівальникам місцевий колектив відомий за виступами у ньому відомого екс-харків’янина Джексона Коельо. А також на даний момент у Вестерло виступає син відомого українського фахівця та тренера молодіжної збірної України Павла Яковенка – Олександр.

Бефруа (белфрой) у Монсі (фламандською – Берген). Окрема башта середньовічного західноєвропейського міста, що спочатку була сторожовою, а пізніше стала традиційною частиною ратуші, символом міського самоврядування і незалежності від феодальної сваволі. Свого часу вона служила для того, аби попереджувати про напад ворогів, пожежу чи інших надзвичайних ситуацій. Згодом туди перемістили казну та залу міського комітету. Бефруа м.Монс занесена в список Всесвітньої спадщини Юнеско як єдина в Бельгії дзвіниця в стилі бароко. Цю споруду, заввишки 87 метрів Віктор Гюго порівнював з величезним кавником в оточенні чотирьох чашок.

Футбольна команда (повна назва Royal Albert-Elizabeth Club de Mons) створена у 1909 році. Назвали клуб на честь шлюбу бельгійського короля Альберта І та королеви Єлизавети. Значних успіхів у футболі команда не досягала. Довгий час клуб був так званим ліфтом між другим та третім дивізіонами. А починаючи з 2000 року клуб вже балансує між першим та другим дивізіоном. Нещодавно клуб завдяки перехідним матчам знову здобув право виступати в еліті бельгійського футболу.

Символом міста Льєж є «Перон» на Плас-дю-Марше. Цей пам'ятник представляє провінцію Льєж і місто свобод. Оригінальний «Перон» був зруйнований військами Карла Сміливого Бургундського і відновлений при його дочці Марії Бургундської в 1697 році архітектором Жаном Делькур. Власне, пам'ятник - це восьмикутний фонтан з аркадами, на яких стоїть другий рівень, верхній майданчик якого зайняли чотири лежачі леви. На їхні спини спирається п'єдестал з кам'яною колоною, на вершині якої - три грації, високо над головами підтримують шишку з хрестом. Важливість цього символу для Льєжа важко переоцінити - він був знаком справедливості льежського Принца-Єпископа. Зображення Перрона займало місце на геральдиці і однієї з монет єпархії Льєжа. До цих пір гордовитий фонтан у центрі міста уособлює свободу жителів Льєжа.

Віктор ІкпебаКоролівський футбольний клуб Льєж заснований у 1892 році. Один із старіших клубів Бельгії. Один із співзасновників місцевого футбольного союзу. Пятиразовий чемпіон та володар кубку країни. Доволі непогано виступав у єврокубках. Згодом, у 1990р., через фінансові труднощі клуб було розформовано, а стадіон зруйновано. На його місці потім побудували театр. Але у 1995 таки знайшлися кошти і після об’єднання із ще одним місцевим клубом R.F.C. Tilleur-Saint-Nicolas, команда отримала друге дихання та заявилась у третьому дивізіоні, в якому виступає дотепер. Свого часу кольори клубу захищали два відомі нігерійські футболісти: Віктор Ікпеба та Сандей Олісе.

 

Церква святої Катерини у Хугстратені. Збудована між 1525 та 1550рр на замовлення графа Антоніса ван Лаланга та графині Єлизавети ван Кулемборг. Стиль – пізня готика. Вежа із дзвіницею має 105 м. у висоту. Вежа церкви була підірвана відступаючими німецькими військами у жовтні 1944 року. Згодом реконструйована у 1950-х роках. Нещодавно було виявлено, що вежа дещо похилена, почався новий етап відновлювальних робіт.

Починаючи з часів першої світової війни були спроби створення місцевого футбольного клубу. І лиш 1936 році клуб із Хугстратена офіційно зареєструвався у бельгійському футбольному союзі. Довгий час клуб виступав у провінційному чемпіонаті. Але у 60-ті роки команда доволі успішно виступала, пробившись до другого дивізіону чемпіонату Бельгії. А вже у 2008 році, після чергового злету, команда вчетверте повертається в ту же третю «дивізію».

Альтанка у містечку Перювельз. Раніше на цій місцевості були одні ліси. Згодом тут облаштували парк, альтанка є символом та головним визначним місцем цього парку, заснованого у 1912 році. Названий парк на честь якогось Саймона (Simon’s park). У ньому також знаходиться національний ботанічний сад, де вирощується безліч унікальних квітів та дерев. Також містечко славиться своїми пивоварами, які варять ексклюзивний напій.

Однойменний клуб був створений у 1922 році. Вперше клуб досяг найвищої вершини коли виборов право виступати на найвищому рівні у 1936 році. Потім, були вагомі провали і довгий час команда виступала у своїй групі Б третього дивізіону. У березні 2010 року клуб заліз у борги і згодом не здатен був заплатити членський внесок для участі у чемпіонаті. Потім команда переїхала у місто Мюскрон і зайняла місце нещодавно розформованої місцевої команди, змінила кольори, назву (Royal Mouscron-Péruwelz), емблему (на якій до слова вищезгаданий архітектурний елемент таки залишився) і на наступний сезон вже продовжить виступати у тому ж таки третьому дивізіоні.

Церква святого Йосипа (Sint-Jozefskerk) у Айш-ан-Рефейл. Католицька церква, збудована у 1882 році. А також ворота у середньовічний замок. Сам замок був возведений у 12ст, в якому проживала сім’я Рефейл. Протягом століть сім’я збагачувалась, а замок добудовувався. Після війни будівля сильно постраждала. Дотепер її ніхто не реконструював і зараз «залишки минулої розкоші» нагадують лише руїни та центральні ворота, зображені на емблемі місцевого клубу…

Футбольний клуб Royale Jeunesse Aischoise заснований у 1941 році. Має статус аматорського колективу та виступає у чемпіонаті провінції Намюр. Тричі колектив здобував право виступати на вищому рівні, але майже одразу опускався до низів турнірної таблиці та повертався до регіонального чемпіонату.

Вежа церкви у Лебеке, поблизу Аальста. Сама церква була збудована у 1913 році із дерева. Згодом жителі цього селища перебудували і звели будівлю із каменя у 1946 р.

Аматорська команда заснована у 2002 році. Досить молодий колектив. Виступає у другій провінційній лізі округу Ост-Влаандерен (6 дивізіон). Значних здобутків поки що немає:).

Монастир святого Петра (Sint-Pietersabdij) у Стенбрюге. Зведений наприкінці 19 ст. у неготичному стилі. Кілька разів перебудовувався та добудовувався. Є головним визначним місцем Стенбрюге. Відомий своїми релігійними виданнями, такий собі журнал, який друкувався щорічно (починаючи з 1948 року).

Аматорська команда виступає у другому дивізіоні провінції Вест-Влаандерен. За підсумками минулого сезону клуб зайняв останнє місце.

Замок Хамм у місті Стенокерзель. Знаходиться на півночі від Брюселя. Замок був збудований у 12 столітті. У період з 1353 по 1473рр належав сім’ї Вам Хамм. Приблизно у 1500 році король Філіп наказав зруйнувати замок і на цьому місці звести новий із білого камню. Ця архітектурна пам’ятка мала багато власників. Під час Другої Світової Війни німці завдали неабиякої шкоди замку, зруйнувавши фактично всю верхню частину будівлі. Після війни будівлю було продано сім’ї Де Круа. Була розпочата велика реконструкція, яка і досі до кінця не завершена.

Клуб із довжелезною назвою K.STEENOKKERZEEL VLUG-OP виступає у другому дивізіоні провінційної ліги Брамант. Стабільний середнячок.

Канал Ронквайрс. Канал відкритий був у 1968 році. Сама будівля та вежа із кранами та відповідним обладнанням були збудовані для переправки суден на іншу сторону каналу із вищим чи нижчим рівнем води. Топологія місцевості не дозволяла вирівняти рівень води у каналі. Довжина шляху, яку долає судно через усю структуру становить 1,8 км. Сама ж переправа займає приблизно 50 хв.

Клуб заснований у 1953 році. Виступає у другій провінційній лізі. Значних успіхів не досягав.

Вежа-дзвінниця при католицькій церкві святого Мерарда в містечку Андерлю. Всього у Бельгії 4 церкви названі на честь цього святого. Сама церка датується 12 століттям. Збудована у романському стилі. У 2006 році її зруйнували, але вежа залишилась.

Аматорська команда виступає у другому дивізіоні провінції Хенегувен. Заснований клуб у 1991 році.

Замок у місті Браманд. Збудований у 12 столітті. Призначений був для оборони Брюселя. У 15 століття був частково зруйнований, а з часом відновлений.

Місцева команда балансує між першим та другим дивізіоном провінційного чемпіонату Браманту. Свого часу колектив об’єднався із клуб із сусіднього містечка і отримав назву SK Beersel-Drogenbos. Рекомендовать запись
Оцените пост:

Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Санди Олисе ) Бет щас зарекомендует )
 • (0/0)
Бельгия - краiна чудова:)
 • (0/0)
Рекомендував цей запис
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись

!!!

 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись

клас!

 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)

 Опрос

Яка емблема краща?


Опрос

Рейтинг емблем українських клубів


ФК "Карпати" (Львів)


Мои фотоальбомы

Мои фотоальбомыКалендарь
Май
ПнВтСрЧтПтСбВск
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Метки

Візіторс

free counters


Кумедні клуби...%

Архітектура та емблеми

Дзеркало
ОБОЗ.ua