Football &(in) Тель-аЛьвів

Десант


Десант

Архітектура та емблеми. Частина N. Білорусія

Давненько не писав. І от вирішив відзначити своє триріччя перебування на блогах черговим постом із серії "Архітектура та емблеми". Аби сильно не напрягатись вирішив обрати Білорусь. Пошарив трішки нижчими дивізіонами, із аматорських команд нічого не знайшов.

1. Брестська фортеця. Багато виписувати про цю архітектурну пам”ятку думаю не варто. Всім відома фортефікаційна споруда. Знаходиться на кордоні Білорусі та Польші. Місцевий футбольний клуб виступає у вищій лізі чемпіонату Білорусі. Віднедавна мав назву “Динамо”. Бронзовий призер чемпіонату 1997р. Володар кубку 2007р.
2. Два одинадцятиповерхових будинки-близнюки були побудовані в 1953 році. Вони розташовані по кутах п'ятиповерхових житлових будинків і розміщені симетрично. Тому й отримали назву "ворота міста" або "Мінські ворота". Футбольний клуб заснований в 2002 році в результаті об'єднання мінських команд ФК Трактор і Трудові Резерви-РІПО. У вищій лізі Чемпіонату Білорусі з 2004 року. Двічі володар Кубка Білорусі і двічі бронзовий призер чемпіонату Білорусі з футболу. З 2002 по 2009 року мав назву МТЗ-РІПО. Взимку 2010 року було прийнято рішення змінити назву клубу. Нове ім'я - «Партизан». На даний момент реанімований футбольний клуб «Партизан-Мінськ» виступає в 4 дивізіоні чемпіонату Республіки Білорусь (3-я ліга).
3. Ратуша у Вітебську - одна з декількох збережених у Білорусії міських ратуш. Розташована в історичному районі Вітебська. Перша будівля ратуші зведена у 1597 році, коли місту було дароване Магдебурзьке право. На початку 1911 року було налаштований третій поверх будівлі. В даний час в будівлі колишньої ратуші розміщений обласний краєзнавчий музей. Однойменний футбольний клуб заснований у 1960 році. Попередня назва - “Локомотив”. Дворазовний срібний призер чемпіонату Білорусі, дворазовний бронзовний призер. Володар кубку 1998р. Зараз виступає у першій лізі (2 дивізіон).
4. Руїни картезіанського монастиря в Березі. Кутовий камінь костелу було урочисто закладено в 1648. Будівництву перешкодили нещастя, що звалилися на Річ Посполиту в тому ж році - початок козацької війни і смерть польського короля Владислава IV. Лише 3 січня 1650 у Варшаві підписаний акт заснування монастиря картезіанського (картузіанского) чернечого ордену. Монастир сприяв розвитку місцевої торгівлі і ремесел. Поступово розширюючись, монастир став одним з найбільших у всій Речі Посполитій. Згодом монастир піддавався руйнації з боку військ шведського короля Карла ХІІ та Російської імперії. Команда була заснована в 1989 році як “Строитель Береза”. Довгий час команда виступала у першій та другій лізі. Нещодавно здобула право знову повернутись до другого дивізіону. Борючись із фінансовими труднощами клуб переформувався і став фарм-клубом Динамо (М) (теперішнім ФК “Брест”).
5. Пам'ятник паровозу Ем 726-23 був встановлений в м. Осиповичі Могильовської області в 2002 році на честь 130-річчя райцентру. Так як місто є одним з основних залізничних вузлів республіки, то і паровоз став символом Осиповичів і внесений до символіки міста, на його герб. Команда була заснована в 1994 році. ФК «Осиповичі» 17 разів брав участь в чемпіонатах Білорусі. Перші два рази осіповічский клуб відіграв під назвою КРЗ. У 1997 році, посівши перше місце в підгрупі Б, тодішньої третій лізі, «Свіслоч-Кровля» отримала право перебратися в лігу рангом вище. Далі був значний спад і починаючи з 2003 року команда виступає у 2-ій лізі.
6. Паровоз Ем-710-30 був побудований в 1931 році. В цілому нічим примітним серед побудованих 2694 штук не виділявся. Працював в депо Сталінград, Абдулино, Пенза, Арчегда, Харків і потім мабуть дістався депо Барановичі. У 1985-му році був встановлений на постамент біля вокзалу Барановичі-Поліські, де і знаходиться до цього дня. Футбольний клуб був заснований в 1945 році, на протязі своєї історії багато разів змінював свою назву. Найвище досягнення — 6 місце в першій лізі (2009,2010). Починаючи з минулого сезону команда виступає у другій лізі (3 дивізіон).


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Рекомендовал эту запись

авансом, без Вас нет полюса противостояния...Где Вы хлопцы?Зелёно-белые, бело-зелёные!

 • (0/0)
что осиповичи, что барановичи - железнодорожные узлы.Логично, что там вся жизнь крутится вокргу "железки"
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
эх, не в той стране наш харьковский глор родился((. Хотя недалеко, на выезды ездить можно
 • (0/0)
Рекомендував цей запис

Цікаво!

 • (0/0)
Цікаво, що на емблемах перших трьох команд назва написана російською мовою, а на трьох інших - білоруською.
 • (0/0)
навіть не так. ФК "Берёза" чи то пак "Бяроза" має два герба, але найчастіше використовується власне російськомовний варіянт: http://fc-beryoza.ucoz.com/logotipy/bereza.gif. Стосовно ФК "Барановичи" то вищенаведена стара емблема, зараз нова має наступний вигляд: http://www.vexillographia.ru/belarus/images/baranovi.gif - російськомовний. Тому з 6 клубів лише на одному білоруська мова.
 • (0/0)
В Білорусі у всьому проявляється "двомовність"...
Был в Белоруссии, так там допустим, на Могилевщине, Витебщене , Минск и Брест, то есть те места где я был сам и разговаривал с местными, там в основном говорят на русском, а вот Гродно, хотя там не был, но говорят там на белорусском...
 • (+1/0)
та байки все это, в гродном тоже все говорят на русском
Правда.
 • (0/0)
Рекомендував цей запис
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)

/

 • (0/0)

 Опрос

Яка емблема краща?


Опрос

Рейтинг емблем українських клубів


ФК "Карпати" (Львів)


Мои фотоальбомы

Мои фотоальбомыКалендарь
Май
ПнВтСрЧтПтСбВск
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Метки

Візіторс

free counters


Кумедні клуби...%

Архітектура та емблеми

Дзеркало
ОБОЗ.ua