Football &(in) Тель-аЛьвів

Десант


Десант

Архітектура та емблеми. Частина N. Прибалтика

Не надто багато клубів, які відповідають даній категорії, та і загалом тут футбол не так розвинений... Ну, але є те, що є...

Вежа Гедиміна, або ж Башта Гедимінаса у Вільнюсі (Литва). Законсервовані руїни і вежа Гедиміна збереглися від Верхнього замку кінця XIV - початку XV століття, що розташовувався на Замковій горі, де, як припускають, уже з XIII століття, тобто ще до Гедиміна, існував дерев'яний замок. Постраждалі під час облог хрестоносцями в 1365-1402 роках і пожежі 1419 Верхній і Нижній замки відновлював і зміцнював онук Гедиміна великий князь литовський Вітовт. Верхній замок, на відміну від Нижнього, не використовувався правителями Литви в якості житлового та репрезентаціонного приміщення, а був арсеналом і цейхгауз. З розвитком артилерії замки втрачали своє військове значення. У XVII столітті Верхній замок прийшов в запустіння. Деякий час в його приміщеннях розташовувалася в'язниця для шляхтичів. В подальшому башта зазнала значних руйнувань під час війни між Російською імперією та Річю Посполитою, а також після другої світової війни. Опісля, протягом 12 років проводилась реконструкція та відновлення основних будівельних конструкцій башти. Футбольний клуб РЕО Вільнюс. Заснований у недалекому 2005 року. Буквально за кілька сезонів, колектив подолав важкий шлях із третього дивізіону до вищої Литовської ліги. Проте на даний момент займає останню сходинку і знаходиться за крок до вильоту.
Кулдігський міст (Латвія). Старовинний цегляний міст через Венту побудований в 1874 році і є довжелезним автотранспортним мостом в Європі подібного виду - 164 м. Міст побудований за стандартами будівництва доріг 19 століття - довжиною 500 футів і шириною 26 футів, щоб на ньому могли роз'їхатися дві їдуть назустріч один одному карети. Він складався з семи цегляних арок. Під час Першої світової війни два прольоти були підірвані. Їх відновили в 1926 році, але вже не з цегли, а з бетону. У 1958 році бруківка моста була покрита асфальтом, а старовинне ліхтарні освітлення було відновлено в 2005 році. Місцевий однойменний футбольний клуб представляє третій дивізіон. Дуже молодий кта амбітний колектив. Лише один сезон клуб зумів втриматись у першій лізі чемпіонату Латвії.
Вежа у Пайде (Естонія). Заснований в 1265 році магістром Конрадом фон Мандерном, замок Вейсенштейн вперше згадується в "Лівонської хроніці" Германа Вартберга. Тут розташовувалася резиденція фогта Лівонського ордена. Замок був стратегічно важливим пунктом в центрі естонської частини Лівонії. Найстаршою частиною замку є восьмигранна житлова башта-донжон висотою 30 м, побудована в 60-і роки 13 століття. Донжон мав шість поверхів, з яких три нижніх були перекриті склепіннями. Другий поверх був пристосований для житла, три верхніх служили для військових цілей. На початку 14 століття до башти було прибудовано будівлю конвенту із замкнутим двором. Ще пізніше були побудовані зовнішня оборонна стіна, західна надбрамна башта та північно-східна Порохова башня.Замковая вежа на міському гербі вперше з'явилася в 1441 р. Футбольний клуб «Пайде Ліннамеесконд» заснований у 1990 році. Представляє естонську Мейстрлігу з 2009 року. Найвищим досягненням вважається 6 місце в даному дивізіоні.
Замок в Раквере (Естонія). 12 липня 1302 року, Раквере отримує Любекське право і коли у 1346 році король Данії продав естонські землі Лівонскому орденові і з того часу в замку розмістився орденський гарнізон і почалися роботи зі зміцнення та розбудови. У наступному столітті на пагорбі Валлімягі на місці дерев'яної фортеці вже височів могутній кам'яний замок, іменований Везенберг. У 1558 р. війська російського царя Івана Грозного майже без опору захопили Везенберг поряд з іншими замками. Ести присягнули московському государю, оскільки було оголошено, що присягнули залишаться на місцях, при колишніх правах "по старине". Надалі під час Лівонської війни в 60-80-х рр.. 16 століття замок був частково зруйнований. Грунтовне руйнування замку відбулося в ході боїв шведсько-польської війни 1602-05 рр.. Згодом замок довгий час реконстуйовувався. Сьогодні руїни цього замку є головною туристичною пам'яткою міста. Раквере відоме своєю статуєю туру, під назвою Тарвас. Статую виготовив естонський скульптор Тауно Кангро до 700-ї річниці міста у 2002 році. Тарвас вважається найбільшою статуєю тварини в Прибалтиці. Вона виготовлена з бронзи і встановлена на гранітному постаменті. Її довжина — 7 м, висота — 4 м, а вага близько 7 тонн. Статуя розташована поблизу замка на краю пагорба Валлімягі. На постаменті викарбувані імена людей і компаній, на чиї кошти її було встановлено. Футбольний клуб «РаквереТарвас» заснований у 2004 році. Виступає у другому дивізіоні чемпіонату Естонії.
Замок-вежа у Кійу (Естонія). Цей замок, т.зв. «Чернеча вежа» (Munga Torn) був побудований близько 1517 і належав Фабіану фон Тізенхаузену. Він є найменшим за масштабом замком не тільки в Прибалтиці, а й у всій Європі. Його оборонні й житлові функції були тісно взаємопов'язані. Зазвичай такі житлові башти-донжони будували в 13-14 ст. (Пайде, Вастселійна), Кійу ж відноситься до пізніших виключень. На сьогоднішній день в Естонії відновлені всього два замки типу донжон (окремо стоїть вежа) - Кійу і Вао. У наші дні у вежі розташований невеликий ресторанчик. Аматорський місцевий колектив ФК «Кійу». Значних успіхів команда не досягала, грає у місцевій районній лізі.


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Рекомендовал эту запись
  • (0/0)
Рекомендовал эту запись

норм, цикаво

  • (0/0)
Рекомендував цей запис
  • (0/0)
Рекомендовал эту запись

завтыкал

  • (0/0)

 Опрос

Яка емблема краща?


Опрос

Рейтинг емблем українських клубів


ФК "Карпати" (Львів)


Мои фотоальбомы

Мои фотоальбомыКалендарь
Май
ПнВтСрЧтПтСбВск
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Метки

Візіторс

free counters


Кумедні клуби...%

Архітектура та емблеми

Дзеркало
ОБОЗ.ua