Football &(in) Тель-аЛьвів

Десант


Десант

Вместе с уходом XX века уходят и старые нравы, ценности. ..

Підсяду я до бабульок, які полюбляють сидіти біля під"їзду, лузати насіння, якщо є чим і згадувати минулі, добрі часи...

Ех... Пригадую часи були. Кінець 90-х, початок нульових. Стадіон "Україна". Пошарпані дерев'яні лавочки. Металеві базарні кіоски навколо трибун. Був навіть оркестр, який базувався в районі теперішнього 10 сектора.

Відвідуваність абсолютно не змінилась. Приходила та сама кількість глядачів, причому, ані від погоди, ані від результатів команди чи її положення в турнірній таблиці це не залежало. Вийнятком могла стати лише гра із лідерами. А так - ходили ті, що завжди ходять. Зараз, мабудь, так само. Змінилось покоління, але бачимо на трибунах ту саму сталу орду любителів футболу. Лиш змінився стиль вболівання.

Пригадую приходили пузаті дядьки, із баняком вареного картафану, з флящиною і горланили, видаючи неймовірні перли. Народ балдів. Тепрішні цінності місцевої кузьми дещо змінилися. Фейс-контроль, міні-шмон і ані краплі алкоголю чи сигарет на трибунах. Про фаєри чи масштабні модульні шоу, підтримку як таку годі було думати в ті часи. Зараз все по-іншому...

Ніхто раніше не копався в регламентах, не вишуковував злосних порушників, не колупався у літературі пояснюючи зміст нечисленних банерів. Посади спостерігачів, інспекторів якщо і були, то вважалися не надто серйозними, ніхто думаю на них істотно не звертав уваги.

У країні, де і своїх, внутрішніх, проблем було вдосталь, великого діла до окремого світу під назвою футбол не було. Можливо це тривало до моменту вливання у футбол значних коштів багатенькими дядьками.

Матч більш як десятирічної давності (сказати точну дату і сезон важкувато) відклався надовго у моїй пам"яті. Було прохолодно. Час для початку гри вибрали доволі пізній. Зустрічались "Карпати" із маріупольським "Металургом", який на той час тренував Павлов. Перебігу на футбольному полі не пригадую. Знаю лише, що господарі перемагали... Коли до кінця зустрічі залишалось близько 15 хв, світло на стадіо раптово повністю погасло. На цей момент "зелено-білі" перемагали з рахунком 3:1. Нічогісінько не було видно не те що саме поле, на відстані витягнутої руки не можна було нічого розпізнати. Тємінь неймовірна. Народ, який в цей вечір зібрався глянути на живо футбол був обурений. Лунав свист невдоволення, але ніхто не розходився. Були і в мене сподівання на те, що гра продовжиться. Хотілось все-таки дочекатись фінального свистка.

Згодом, десь через півгодини доріжками стадіону проїхалась автівка із увімкненими фарами та гучномовцем. Голос із гучномовця заспокоював присутніх глядачів і запевняв, що все налагодиться через якихось 15 хв. Нас переконували, що матч прожовжиться.

Світло таки увімкнули, але через 1 годину після даного повідомлення. Зрозуміло, що не всі дочекались цього моменту. Була доволі пізня година, а на той час проблеми з транспортом і добирання домів були набагато суттєвіші, аніж тепер. Залишилась лише тритина із тої кількості, які були до аварії з електрикою.

Гравці знову вийшли на поле і дограли цей матч. За 15 хв маріупольці таки зуміли забити гол, який не зарахували через офф-сайд. Підсумковий результат 3:1 на користь господарів.

Були також певні невдоволення Павлова орагнізацією даного футбольного матчу, які, мабудь, до жодних вух вищих футбольних інстанцій так і не дойшли.

Тепер кожен футбольний функціонер намагається все частіше користуватись і звертатись до різноманітних правил, регламентів і , як такої, "букви закону". Все правильно, так і повинно бути. Нам, простим вболівальникам, щороку доводиться знайомитись не лише із статтями написаних "законів", але і міжнародними інстанціями, що моніторять, слідкують чи розбираються у тому чи іншому питанні, які торкаються наших клубів чи збірної.

Нас загнали у певні рамки, які, за думкою цих органів, пересікати не варто. Деяким віковим традиціям судилось померти. Хоча в певній мірі і при певних обставинах можна помітити деякі їх прояви. Наприклад масштабне запалювання газет перед початком і закінченням сезону, або ж вибігання вболівальників на поле після фінального свистка останнього в сезоні матчу. Особисте вітання і, як наслідок, єднання з гравцями, подяка за проведений сезон.

Матч у Дніпропетровську наштовхнув мене на ці спогади. Так, тепер все зовсім по-іншому. Матч завершено лише на 45 хв. Зараз почались позакулісні ігри. Чи буде перегравання, чи можливо догравання - мене особисто вже не цікавить. Напевно мало кого цікавить і рахунок на табло до моменту відімкнення електроживлення.

Я лише хотів зупинитись на самому моменті, коли вболівальники залишились сам на сам із собою, у цілковитій темноті. Ця атмосфера, яка витала навколо стадіо у Дніпрі думаю була незабутня. Ці вогники на трибунах, нечислені фаєри - справжній "Океан Ельзи". Впевнений, що так як і я свого часу віддані вболівальник ще довго не покидали стадіо. Вони чекали на появу своїх улюбленців, чекали на продовження захоплюючого принциповго поєдинку, насолоджуючись досить незвичною у футбольному плані атмосферою.

І дуже шкода, що вже вкотре Дніпро-арена показала свою негативну сторону. Чи можна звинувачувати і жаліти у всіх цих епізодах місцеву публіку? Наврят. Постраждав в першу чергу клуб. У команди був хороший шанс перемогти свого принциповго суперника. Чи така нагода випаде найближчим часом - не знаю. Зараз увага буде прикута до рішення серйозних дядечків у дорогих костюмах. Вияснення хто в цій ситуації винен і на скільки бабла оштрафувати. Футбол відійшов на другий план... Шкода...Рекомендовать запись
Оцените пост:

Так давно уже. Я поэтому и не понимаю, кому нравится украинский чемпионат, если откинуть "патриотизм".
 • (0/0)
родное
 • (0/0)
Если откинуть сей фактор и имелось ввиду.
 • (0/0)
Отличная там местная публика - в темноте залезли сверху на табло и начали бросать горящие файеры и шашки в сектор Металлиста. А если ещё всплывет, что творили днепропетровские офилица с футболистами Металлиста в аэропорту... Ждём, когда всплывёт в прессе. Средневековье там.
 • (0/0)
блин, расскажи чтоль, что там было
 • (0/0)
пока напишу так: по слухам, стремительно расползающимся по просторам инета и на основании данных неокоторых сайтов... применялись все возможные методы, чтобы не выпустить Металлист из Днепропетровска.
що там таксисти говорять?
 • (+5/0)

Один горящий файер - это месть (мне не понять иногда мотивы нашего фан-движения, опускаться на такой уровень, кхм) за десятки тех, которые были брошены от ваших на соседние сектора в прошлом году.

А отличная публика - эта та, которая перед этим зажгла костёр из кресел (в районе 100 штук)?

 • (0/0)

http://www.youtube.com/watch?v=nEe9ALdRcpQ#t=12

ты состоишь в фан-секторе? я - нет, но спореть о том, что у них своё представление о добре и зле - это бесспорно, мы тут вообще не по каким делам

 • (0/0)
Я просто считаю, что жечь сиденья - это отвратительно. И видео я тебе привёл. А вот бросать в толпу людей горящие файеры и шашки - это уже не отвратительно. Это куда хуже. Это - реальная угроза жизни людей. И это - необеспечение безопасности клубом-хозяином.
 • (+2/0)

я тебе ссылку привёл, где ваши бросали в обычные сектора в прошлом году, разве нет? я вообще за то, чтобы на наших матчах гостей не пускать на стадион - ни в Харьков, ни в Днепропетровск

 • (0/0)
краще взагалі без глядачів, це тепер так модно...(
 • (0/0)

ну да. но тут реально опасность для жизни и для гостей, и для хозяев практически в каждом матче

 • (0/0)
Так и по сети в фифу можно сгонять, нафига футболистов напрягать? :)
 • (0/0)
блять, спореть, шо за пиздец. спорить конечно же)
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись

Теж згадую іноді минуле з його неповторним колоритом і атмосферою)

 • (0/0)
У вас там пока доберешься наверх к стадиону, так легкие выплюнешь:)
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись

Душевно...

 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись

В моей памяти хорошо отложился победный матч кубка в 2005 с Шахтером. Когда забил Батиста - думал оглохну и немного прихуел от подожжённых газет

 • (0/0)

Мда... це було чодово

 • (0/0)

 Опрос

Яка емблема краща?


Опрос

Рейтинг емблем українських клубів


ФК "Карпати" (Львів)


Мои фотоальбомы

Мои фотоальбомыКалендарь
Май
ПнВтСрЧтПтСбВск
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Метки

Візіторс

free counters


Кумедні клуби...%

Архітектура та емблеми

Дзеркало
ОБОЗ.ua