Football &(in) Тель-аЛьвів

Десант


Десант

Архітектура та емблеми. Частина N. Албанія

 Захопився я ідеєю подорожі  різноманітними визначними місцями та архітектурними пам"ятками, які зображені на емблемах футбольних команд. Чергова моя серія знахідок та висновків приурочена Албанії.

Отже погнали:

Головне визначне місце албанського міста Джирокастр – це замок, який був побудований за часи османської імперії у 18ст. Завдяки цій споруді місто вважається містом-музеєм. У 2005 році місто було вкючене до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Однією із частин, яка досить добре збереглась являється каплиця, що знаходиться фактично на краю великого обриву. Саме цей елемент архітектурної пам’ятки зображений на емблемі місцевої команди, яка виступає у другому дивізіоні (Категорія 1) чемпіонату Албанії. Команда KSLuftлtariGjirokastлr зірок із неба не хапає. Основу команди складають місцеві футболісти. Клуб створений у 1926 році. Протягом усієї історії  існування, клуб декілька разів змінював свою назву. Найбільшим досягненням вважається завоювання срібних нагород чемпіонату у далекому 1978 році.

 

 

Замок в місті Ельбасан побудований у 1466 році турками, а саме султаном Махметом ІІ. Це була чотирьохстроння будівля із масованими вислкими стінами та глибоким ровом, виритим довкола них, а також трьома воротами. На початках в неї входили 26 веж, побудованих довкола самої споруди. Цей замок вважається головним архітектурним надбанням для усього міста і красується не лише на гербі області, але являється елементом емблеми клубу «Ельбасані», що виступає у другому дивізіоні. Клуб заснований у 1923 році  шляхом зливу двох місцевих колективів. Чому на самій емблемі написано інший рік мені вияснити не вдалось. Дворазовий чемпіон Албанії (1983-84, 2005-06), дворазовий володар кубку (1975, 1992). Учасник кваліфікаційних раундів ЛЧ та Кубку УЄФА.

 

Невеличке містечко на південному-заході країни, яке ледь нараховує 7 тис. населення – Мемаліадж. Місто засноване у 1946 році, для розвидку гірничодобувної промисловості. До року 1991 містечко давало найбільші показники по видобутку вугілля, але після падіння комуністичної системи шахти довелось закрити. Важко повірити в те, що на емблемі місцевої однойменної футбольної команди, яка виступає у другому  дивізіоні зображена будівля пов’язана із саме цією галуззю промисловості. Скидається на те, що це церква, яка була побудована на початку 90-х років і являється головною архітектурною спорудою цього населеного пункту. Сама ж команда жодних визначних нагород не здобувала і за високі місця не бореться. Колектив складається виключно із місцевих гравців.

 

Дванадцять кілометрів від міста Фіері розташована Аполлонія, одна з двох найбільш важливих стародавніх грецьких колоніальних поселень в Албанії. Місто було засноване в 855 р. до н.е. і названа в честь грецького бога Аполлона. Під час Першої світової війни, коли Албанія була окупована австрійцями, почалися перші археологічні дослідження; після закінчення війни їх продовжила французька експедиція Л. Рея. На місці Аполлонії виявлені залишки храму VI ст. до н. е.. і театру, вулиці викладені бруківкою і мозаїчні підлоги. Фрагмент цієї споруди зображені на емблемі клубу «Аполонія» із міста Фіер. Клуб заснований у 1925 році. Володар кубка Албанії 1998 року. Двічі був учасником кваліфікаційного раунду Кубку УЄФА. На даний момент займає 7 сходинку в чемпіонаті.

Круя - середньовічне місто, розташоване поряд з Тіраною (32 км). Місто побудоване на вершині гори Сари Салтиков. Назва міста пов'язана з іменем національного героя Албанії - Георга Кастріота-Скандеберга, який боровся проти Оттоманської навали. Поруч з містом побудована фортеця, яка стала Державним албанським музеєм. Образ даного героя, а також розвалини цього замку зображені на емблемі місцевого клубу KS Kastrioti . Клуб заснований у 1926 році. Протягом усього існування кілька разів змінювалась його назва. Команда сміло може називатись командою-ліфтом, адже встигла пограти як у вищому, так і нижчих дивізіонах. На даний момент колектив займає 8 (із 12) сходинку в чемпіонаті Албанії. Найвищим результатом рахується минулорічне здобуття бронзових нагород.

Столиця Албанії – Тірана, заснована у 1614 році. На цертальній площі міста, яка має назву Скандербега, розташована мечеть Етем-Мея, яка була побудована у 1793 році. Ця архітектурна пам’ятка являється найвиразнішою будівлею та головним визначним місцем Тірани. Біля самої мечеті побудована годинникова вежа, збудована у 1830 році. Саме ця споруда являється одним із символів місцевої команди, на емблемі якої власне зображена ця вежа. Клуб «Тірана» являється найтитулованішим та найпопулярнішим футбольним клубом в Албанії. Це багаторазовий чемпіон та володар кубку і суперкубку країни. Учасник кількох розіграшів кваліфікаційних раундів ЛЧ та Кубку УЄФА. На міжнародній арені клуб не здобував наразі ніяких титулів. Зараз перебуває на третій сходинці у чемпіонаті.Рекомендовать запись
Оцените пост:

Рекомендовал эту запись

Кто сегодня уебал блядь двоих пацанов нахуй с Химмаша блядь?

 • (0/-6)
ты дебил?
 • (+1/-1)
за дебила бан не дают, не?
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись

дякую за тексти до фото!

 • (0/0)
Рекомендував цей запис
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись

Почему пятерку поставить не могу?

 • (0/0)
Я вимкнув. Аби супер-задроти залишились без жодного шансу для того, аби в черговий раз виїбнутись, хоча би в такий спосіб :)
 • (0/0)

 

 • (0/0)
ну все равно 5, супер-задроти это мартин мишко и компания?
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись

респектосик за Албанию ))

 • (0/0)
ссылку Цуррри кинь;)
 • (0/0)
)
Тобі би був теж просто ахуєнний респектосік, якби ти порадствував зверненню до адміністраторів сайту за приведення "Візуального редактора" до належного стану. Дякую за рекомендацію.
 • (0/0)
я могу сказать, но лучше всего написать сюда http://football.hiblogger.net/my-ideas/
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендував цей запис
 • (0/0)

1) Клуб заснований у 1923 році  шляхом зливу двох місцевих колективів. Чому на самій емблемі написано інший рік мені вияснити не вдалось.

Обычно так бывает, когда один из двух коллективов взял в том году Кубок  (чемпа тогда еще не было)

2)Довольно оригинально- в христианской стране флагманом является клуб с символом мусульманства на эмблеме)

 • (0/0)
перед цим записом розповідав про Боснію та Герцеговину, так там чи не в кожному населеному пункті є мечеть. ось так от.
 • (0/0)
Рекомендував цей запис

З описами місць читається фест файно, тре взяти на замітку.

 • (0/0)

 Опрос

Яка емблема краща?


Опрос

Рейтинг емблем українських клубів


ФК "Карпати" (Львів)


Мои фотоальбомы

Мои фотоальбомыКалендарь
Май
ПнВтСрЧтПтСбВск
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Метки

Візіторс

free counters


Кумедні клуби...%

Архітектура та емблеми

Дзеркало
ОБОЗ.ua