Football &(in) Тель-аЛьвів

Десант


Десант

Архітектура та емблеми. Частина N. Чехія

Ну ось і завершив я роботу по написанню чергової статті про емблеми футбольних клубів та архітектуру. Дуже важко було знайти ті чи інші архітектурні пам"ятки, роботи було купа. Доводилось перекладати із чеської, але у зв"язку із деякою спорідненістю мов, це завдання не було надто важким. Суть можна було вловити.

З-поміж усіх футбольних колективів я не виявив жодного клубу з еліти, на емблемі котрого була би зображена якась будівля. Із ряду усіх більш-менш відомих клубів можна виділити лише Слован із Ліберецена. Пересічному футбольному вболівальнику ця команда є досить відома. На емблемі клубу зоражені лише загальні обриси міста. А також можна помітити і старовинну вежу у центральній частині. Але я у перелік цей клуб не включив, оскільки явно вираженої архітектурної композиції не побачив.

Навіть не зважаючи на своєрідну "скупість" на малюнки місцевих визначних місць на емблемах серез "елітних" колективів Чехії, мені все-таки вдалось відшукати чимало прикладів команд, які наважились обрати за символ якусь здебільшого місцеву, і здебільшого старовинну архітектурну композицію.

Покопався я у амаротських районних першостях. Це футбольні колективи із міст рівноцінних допустим Бердичева чи Жмеренки. Глухо, маловідомо, зате, надіюсь, цікаво. Цікаве саме порівняння та своєрідна віртуальна подорож тамтешніми місцинами. Коротше кажучи "енджой"!.

п.с. Усі назви - як варіант написання. 

Вежа у Домажліце. Збудована у 13 столітті. Башта сама по собі має розпливчасті походження. За однією версією це була дзвіниця, за іншою - оглядовий пункт для попередження якоїсь небезпеки. Висота вежі – 56 метрів. Це падаюча вежа, яка відхиляється від своєї осі приблизно на 70 см. Діаметр – 8 м. Місцева футбольна команда «Іскра» заснована у 1948 році. Донедавна вважався напіваматорським колективом. У сезоні 2006/07 клуб, зайнявши перше місце у регіональній першості, здобув право виступати у 5 дивізіоні (Дивізія А). Високих здобутків клуб не має.
Замок у Брумові. Збудований у стилі ранньої готики княжий замок вперше згадується в письмовому вигляді у 1256-му році. У другій половині 16-го ст. територія замку та його мури були розширені і збудовані в стилі Ренесансу. Однак у наступному столітті будівля втратила свої захисні властивості, відтак повністю стала порожня. Вже у двадцятому столітті архітектурна пам’ятка була реконструйована (частина стіни, башти і палац). Місцевий клуб під назвою «Ельсеремо» виступає у тому ж таки 5 дивізіоні (Дивізія Д) починаючи із сезону 1999/2000 років. Заснований клуб у вересні 1941 року.
Вежа церкви Успіння Богородиці в Іванчиці. Сучасна церква побудована на місці середньовічної дерев’яної церкви 13 століття. Перша згадка про будівлю датується 1221 роком. Кілька разів горіла та була реконструйована. Нажаль дуже мало старовинних речей зостались всередині сучасного храму. Футбольна команда є абсолютно аматорською. Жодних вагомих здобутків немає.
Мерія у Новому Биджові. Збудована у 1865 році у неготичному стилі. Аматорська команда, створена на базі спортивно-юнацької школи.
Оглядова башта Свободи біля міста Табор. Висота башти становить всього 18 м, хоча за рахунок гори (висота 525м) виконує чудову функцію оглядового майданчика. Збудована у 1920 році за ініціативи чеського туристичного клубу. Спроектована архітектором Теодором Петриком. Футбольна команда «Ветрови» створена у 1973 році. Лише у сезоні 1977/78 рр клубу вдалось пробитись до 5 дивізіону. Зараз колектив грає у регіональній першості.
Церква св.Гавела у Збраславі. Перша згадка про церкву датується 1115 роком. Помітні і досі римські стіни у стилі бароко. Церква знаходиться в центрі збраславського кладовища. Місцевий спортивний клуб, який окрім футболу спеціалізується і на баскетболі є суто аматорським.
Одна із трьох брам до старовинної частини міста Стрібро. Конструкція датована 12 століттям. Дана брама розташована на мості Карла. Місцева футбольна команда створена на базі спортивної юнацької школи.
Церква у невеличкому містечку Чрвени Костелец. Свого часу церква була пофарбована у червоний колір, що символізувало часті пожежі цього храму. Невдовзі саме ця будівля і дала назву місцевому поселенню. Місцева аматорська команда нічим особливим не відзначалась.
Замок Глубока над Влтавою. Замок був заснований в середині XIII століття дворянином Чехом з Будейовице на скелі висотою 83 метри над річкою Влтавою недалеко від містечка Подграбі і збудований у готичному стилі. Його початкова назва - замок Фрауенберг. Пізніше він неодноразово перебудовувався, набуваючи окрас ренесансу та бароко. За перші 400 років існування (XIII-XVII століття) замок змінив 26 господарів. Місцевий клуб є аматорським.
Стародавня готична брама між скелями біля Тепліце. І аматорський клуб «Славоя», що грає у невеличкому містечку Тепліце над Метуйі.
Госпіталь в Куксі був призначений для старих солдатів, учасників турецьких воєн, інвалідів та пристарілих підданих. У той період підставою будівництва такого госпіталю було проявом виключного гуманізму з боку місцевого можновладця графа Шпорка. Будівля будувалося з 1708 по 1719, автор проекту Д. Б. Алліпранді.Місцевий клуб «Іскра» був заснований у 1968 році. На даний час займають найвищу першу сходинку в аматорській першості.
Форт у Краловіце. Збудований на пагорбі міста у готичному стилі. Згадується на початку 1388. Слугував для оборони міста. Місцевий клуб «Сокіл» заснований 1946 році. Колектив складався із тамтешніх військових. У період з 1960-1980рр клуб постійно займав лідируючі позиції у районній першості. І лиш у 2003 році команда знову здобула чемпіонство.
Костел святої Маргарет у Вітейовіце. Збудований у 1743 році у стилі бароко. Однойменний футбольний клуб заснований 1982р. Престижних нагород колектив не завойовував. Найвище досягнення – золоті нагороди регіональної першості у 1994 році.
Ештедом. Телевежа на горі Ештед у Ліберецені. Збудована у 1968 році. Нині це символ міста. Знаходиться на висоті 1012м. над рівнем моря. Футбольний колектив «Ештед» (у перекладі з чеської – «жартівник») грає у аматорській лізі міста Ліберець. Клуб створений у 2000 році і складається переважно із військоговлужбовців. Найвищі досягнення: срібний призер, та дворазовий чемпіон місцевого чемпіонату.
Міст через річку Лужніце поряд з містом Бечинє. Залізобетонний міст збудований у 1928 році для руху поїздів. Висота мосту – 38 м, довжина – 90 м. Футбольна команда «Бечинє» заснована у 1923 році. Найвищим досягненням клубу є виграх кубку району. Грає у аматорській першості.


Рекомендовать запись
Оцените пост:

Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись

моя друга батьківщина:) дякую:)

 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Замок Глубока над Влтавою шикарно выглядит на фото
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись

краса

 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись

я в шоке...люди на первенство города играют

 • (0/0)
Рекомендовал эту запись

да круто

 • (0/0)
Рекомендував цей запис
 • (0/0)
Рекомендовал эту запись
 • (0/0)

У той період підставою будівництва такого госпіталю було проявом виключного гуманізму з боку місцевого можновладця графа Шпорка.

 

исправь падежи

 • (0/0)
ложив)
 • (0/0)
Рекомендував цей запис

Замок Глубока над Влтавою шикарен просто

 • (0/0)
Рекомендував цей запис

Из Либерца. Это не башня, а радница, по-нашему магистрат)

 • (0/0)
На эмблеме всё же Ештед,прошу прощения.
 • (0/0)
Рекомендував цей запис

Кльово! Глубока над Влтавою поза конкуренцією, скелі в Тепліце ВЕЛИЧНО виглядають.

 • (0/0)
Усім дякую за рекомендації
 • (0/0)
продовжуй серію)
 • (0/0)

Готичний замок Жеротинскі (1538—1541) і його складова - дві вежі у місті Нови-Йичин. В приміщенні замку знаходиться музей національної історії. Однойменна аматорська команда значних успіхів не досягала.

 • (0/0)

 Опрос

Яка емблема краща?


Опрос

Рейтинг емблем українських клубів


ФК "Карпати" (Львів)


Мои фотоальбомы

Мои фотоальбомыКалендарь
Май
ПнВтСрЧтПтСбВск
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Метки

Візіторс

free counters


Кумедні клуби...%

Архітектура та емблеми

Дзеркало
ОБОЗ.ua