Огляд українських футбольних передач та футбольних телеканалів. Особиста думка.


У футбольно-телевізійному просторі  серед існуючих на сьогоднішній день футбольних передач, які я дивлюсь, насамперед, я би відзначив такі програми як «Футбольний уік-енд» та  «ПроФутбол».

Обидві програми виділяються серед інших рівнем продуманості та обсягом тем, що освітлюються - від українського футболу до стислого огляду подій та ігор, які мали місце на світовому рівні. Слід відзначити і високий рівень підготовки передач  й, насамперед, щодо підбору та подання матеріалу, наповненості вдалими сюжетами й високопрофесійним рівнем аналітики.

Іншим важливим чинником, що впливає на рівень й популярність передачі, я вважаю є рівень ведучих – їх обізнаність в проблематиці, вміння висловлювати свою думку, наводити аргументи і не тільки ставити запитання, а й вести вільно розмову за обраною тематикою й утримувати належний рівень спілкування між запрошеними на передачу:  з одної сторони, щоб це був жвавий обмін думками, а з іншої сторони, щоб це не перетворювалися на суперечки і образи.

Саме тому і «Футбольний уік-енд», і  «ПроФутбол» значно виграють перед іншими футбольними передачами не тільки завдяки високому рівню підготовки самих програм, а й за рахунок відповідного рівню своїх ведучих - Олександра Денисова та Ігоря Циганика. Олександр Денисов вже не один рік веде свою ж програму «Футбольний уік-енд», і навіть без експертів у студії він веде свою програму на високому рівні. Щодо Ігоря Циганика, треба віддати належне його здібностям як модератора - в дискусійному спілкуванні з запрошеними експертами обговорювати запропоновані теми та точки зору і питання, які виникають у ході передачі, направляти у необхідне русло бесіди, знижувати накал.

Професіоналізм цих ведучих, їх обізнаність на футболі поєднуються  з дикторськими навичками довести до відома телеглядачів останні новини. А якщо до цього додати ще й харизматичність обох, що є також вагомим для ведучих, і програми виходять насиченими, динамічними, цікавими, дивляться на одному подиху й постійно тримають телеглядачів у зацікавленості.

Саме тому я би віддав перший рядок у рейтингу програмам «ПроФутбол» та «Футбольний уік-енд», а потім – програмі  «Українські пристрасті». Плюси цієї передачі – кваліфіковані експерти і обізнаність ведучого, з одної сторони. Але з іншої сторони, більше мінусів – як-то  невміння ведучого «тримати» аудиторію і задавати тон обговоренню, відсутність різноманітності у тематиках однієї передачі (у тому числі, відсутність огляду європейських футбольний ліг), нецікаве висвітлення  подій. Поки що передачі скомкані.

Щодо програми «Футбольний код», взагалі не зрозуміло - для чого такі передачі, і на кого вони зорієнтовані. Ведучими футбольних програм (як і інших спеціалізованих передач) повинні бути не диктори, які освітлюють новини, чи люди зі сторони взагалі, а  люди, обізнані на футболі, люди, які «живуть футболом». В протилежному випадку, буде те, що ми бачимо і чуємо у  «Футбольному коді»: питання з листа – відповідь запрошеного, й в доповнення невміння ведучих вести дискусію й спрямовувати теми бесід із-за їх низької обізнаності у футболі. Як результат -  нецікаво.

Якщо казати про найкращі футбольні телеканали, то коротко, без сумніву,  у лідерах - телеканал «Футбол», який транслює найкращі європейські ліги. Багато чого можна дізнатися на  «Футбол News». Але єврокубки на даний моменттелеканал не транслює. А телеканали «1+1» та «2+2» почали транслювати всі матчі наших команд у єврокубках, і в кінці матчу - програма «ПроФутбол», де підбиваються підсумки дня у єврокубках.  То ж ці два канали у лідерах щодо можливості подивитися футбольні матчі.


Открыть | Комментариев 5Самый лучший клубСодержание страницы

Календарь
Сентябрь
ПнВтСрЧтПтСбВск
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
ОБОЗ.ua